https://telegram.me/empireoflies

ترور دانشمندان از ایران تا فلسطین

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمزدوران رژیم صهیونیستی صبح روز شنبه سوار بر یک موتور نخبه فلسطینی با نامه محمد البطش را در کوالالامپور هدف ترور کور خود قرار دادند.

احمد زاهدی حمیدی وزیر کشور مالزی اعلام کرد که رژیمی در خاورمیانه در این عملیات دست دارد که سرویس جاسوسی جهانی دارد و برای نابود کردن امکانات مردم فلسطین دست به هر کاری میزند. نکته قابل توجه آنکه «اسرائیل کاتس» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی بعد از این ترور در اظهاراتی گستاخانه رهبران حماس را به ترور تهدید کرد و عنوان داشت که غزه به مراتب نسبت به مالزی نزدیکتر است!

اما شهید فادی محمد البطش که بود؟ فادی محمد البطش ۳۴ ساله اهل منطقه جبالیا واقع در شمال نوار غزه بود و از سالها قبل در مالزی میزیست. وی لیسانس و فوق لیسانس خود را در رشته مهندسی برق از دانشگاه اسلامی غزه در اواخر سال ۲۰۰۹ دریافت و مدرک دکترای خود را در همان رشته از دانشگاه مالزی در سال ۲۰۱۵ دریافت کرد.

البطش همچنین به عنوان استاد دانشگاه در رشته تخصصی خود در دانشگاه کوالالامپور مشغول به تدریس شد. وی در جریان فعالیتهای علمی خود در بسیاری از کنفرانس های بین المللی در کشورهای مختلف جهان شرکت و جوایز بسیاری را به دلیل تحقیقات علمی اش دریافت کرد.

البته از بعد تفکرات و آرمانگرایی این شهید فلسطینی نباید غافل بود چرا که آخرین پست وی در  شبکه های ارتباط اجتماعی مربوط به شهید فلسطینی به نام یاسر مرتجی بود که در جریان پوشش اخباری حوادث شهر غزه به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

بسیاری از فعالیت‌ها و زندگینامه این شهید فلسطینی نشان می دهد که بعد علمی و آرمان‌خواهی وی در قبال مسئله فلسطین بیش از بعد های دیگر در زندگی‌اش نمود پیدا کرده است به طوری که شهید البطش هدف خود از تحصیل علم و حضور در کشورهای خارجی را رساندن پیام فلسطینیان به سراسر جهان می‌دانست.

دریافت بسیاری از جوایز علمی و مطرح شدن در عرصه های جهانی باعث شد تا این شهید فلسطینی تبدیل به خطری برای رژیم صهیونیستی شود و در دایره اهداف ترور موساد قرار بگیرد.

سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی نخستین باری نیست که بسیاری از دانشمندان عرب و مسلمان را در سراسر جهان از جمله ایران هدف ترور قرار داده چرا که تلاش می کند به زعم خود با چنین اقداماتی مانع برتری کشورهای عربی و اسلامی در زمینه های علمی شود حال آنکه نه تنها این گونه ترورها مانع پیشرفت علمی مقاومت نخواهد شد بلکه عزم نیروهای مقاومت را برای ادامه راه همفکران شهید خود بیش از پیش جزم می کند.

دشمنی که عجز و ناتوانی خود را از طریق روی آوردن به ترور به جای نبرد تن به تن فریاد می کند از قبل بازی را باخته است. رژیم صهیونیستی بخشی از جنگ خود با مقاومت را بر پایه ترور دانشمندان و از بین بردن مغز های متفکر در میان نیروهای مقاومت قرار داده است و به این روند ادامه خواهد داد چرا که مطمئن است هر بار یک دانشمند عرب و مسلمان را ترور می‌کند جامعه جهانی هیچ اقدامی در برابر آن انجام نمی‌دهد و حتی زحمت محکوم کردن این سیاست شوم صهیونیست‌ها را به خود نخواهد داد.

با وجود آنکه ترور این مغزهای متفکر به نوعی خسارت و ضربه به مقاومت به شمار می‌آید اما از بعد دیگر نشان دهنده میزان دستپاچگی و ناتوانی رژیم صهیونیستی برای مقابله رودرو با جبهه مقاومت در منطقه است.

صهیونیست‌ها در جبهه نبرد رودرو خود را بسیار ضعیف یافتند؛ بررسی جنگ های گذشته میان جبهه مقاومت و صهیونیست‌ها گواه این ناتوانی است. بنابراین سعی می کنند دست برتری را در رصد و ترور کردن دانشمندانی داشته باشند که به آرمان‌های مقاومت پایبند هستند و علم خود را در خدمت این جبهه به کار گرفته اند.

عجیب تر آنکه کشورهای عربی در مقابل سیاست ترور رژیم صهیونیستی هیچ واکنشی از خود نشان نمی دهند و تل‌آویو بعد از هر عملیاتی مطمئن است که از جانب کشورهای همیشه ساکت عربی بازخواست نخواهد شد.

پیشتر نیز محمد الزواری مهندس تونسی به دست عناصر جاسوسی رژیم صهیونیستی ترور شد. الزواری (۱۹۶۷-۲۰۱۶)، مهندس تونسی در رشته هوافضا بود که به گردان های عزالدین قسام کمک کرد هواپیماهای بدون سرنشین از نوع ابابیل بسازند.

رساله دکترای وی درباره زیردریایی های کنترل از راه دور بود. الزواری در سال ۲۰۱۶ (۱۳۹۵) در شهر صفاقس واقع در جنوب شرق تونس با شلیک ۲۰ گلوله به شهادت رسید. رسانه‌ها اعلام کردند تیمی متشکل از هشت خارجی و یک عرب وی را ترور کردند.

وحشت صهیونیستها از پیشرفت علمی جبهه مقاومت به قدری زیاد است که روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در گزارشی اعلام کرد که پژوهشهای اخیر شهید البطش در خصوص پهپادها نشان می‌دهد که وی به دنبال ارتقای عملکرد آنها برای استفاده نظامی بوده است و همین مسئله کافی است تا ترور شود.

دست داشتن موساد در این ترور به قدری واضح است که مسئولان آژانس‌های اطلاعاتی در یکی از کشورهای خاورمیانه اعلام کردند که این ترور بخشی از عملیات گسترده بود که یوسی کوهن رئیس موساد دستور آن را صادر کرد و هدف از آن ضعیف پروژه جنبش حماس در خصوص اعزام دانشمندان غزه و مهندسان به خارج از فلسطین برای جمع آوری اطلاعات و افزایش دانش خود در زمینه نحوه مبارزه با رژیم صهیونیستی از طریق ابزارهای جدید به شمار می‌آید.

به نظر می‌رسد زمان مقابله به مثل گروه‌های مقاومت با این سیاست شوم رژیم صهیونیستی فرا رسیده است و این گروه‌ها باید اقداماتی در واکنش به حذف فیزیکی عناصر کلیدی خود از سوی رژیم صهیونیستی انجام دهند همانطور که گروه‌های فلسطینی با صدور بیانیه ای اعلام کردند که پس از ترور البطش قواعد بازی تغییر خواهد کرد.

جنبشها  و گروههای مقاومت دیگر نباید تنها نظاره‌گر ترورچهره‌های برتر و مهم خود به دست مزدوران موساد در سراسر جهان باشند بلکه باید در این خصوص ابتکار عمل را به دست گرفته و واکنش‌های درخور از خود نشان دهند و منتظر حمایت و یا حتی محکومیت های لفظی کشورهای عربی نباشند.

ترور فادی البطش بار دیگر این رویکرد را در میان فلسطینیان حاکم کرده است که باید با وحدت نظر به مقابله با اشغالگران برخیزند تا بتوانند آنان را وادار کنند بهای جنایاتشان را بپردازند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ترس و وحشت رژیم صهیونیستی از تقویت بنیادهای علمی جبهه مقاومت در منطقه باعث شده تا سرویس جاسوسی این رژیم برای حذف فیزیکی چهره های علمی از ایران تا فلسطین دست به کار شود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme