https://telegram.me/empireoflies

بزرگ‌ترین «تروریست جهان» تابعیت سعودی دارد +تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مقامات مختلف رژیم سعودی در یکی دو ماه اخیر اظهارات ضد ایرانی مختلفی را مطرح کرده‌اند که تأمل برانگیز است و نشان از دشمنی فزاینده پادشاهی عربستان با ایران دارد.

مقامات رژیم سعودی ایران را به حمایت از تروریسم و افراط گرایی متهم می‌کنند؛ حال آنکه خودشان در این زمینه بسیار مستعد هستند و جمهوری اسلامی هیچگاه در بین کشورهای منطقه به دنبال تفرقه افکنی نبوده است. اخیرا “عادل الجبیر” وزیرخارجه رژیم سعودی مدعی شده که عربستان با خطر تروریست از سوی جمهوری اسلامی ایران مواجه است.

**بازخوانی اظهارات وزیر خارجه رژیم سعودی

عادل الجبیر در مقاله ای در هفته نامه آمریکایی نیوزویک مدعی شد: کسانی که عربستان را به حمایت از خشونت، افراط گرایی و تروریسم متهم می کنند، در درک نقش پیشتازی عربستان در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در سراسر جهان ناکام مانده اند. عربستان همواره هدفی برای تروریست ها بوده است و شکست دادن تروریسم اولویت و بخشی از منافع ملی این کشور است.

وزیر خارجه رژیم سعودی عنوان داشت: عربستان از هیچ تلاشی برای مقابله با حملات خطرناک و متنوع تروریستی فروگذار نمی کند و بر ریشه کن کردن تروریسم و خشکاندن منابع آن تاکید دارد و  تروریسم آفتی جهانی است که بسیاری از کشورها از آن رنج می برند. منطقی نیست که عربستان از کسانی حمایت کند که هدف آنها ویران کردن این کشور است. چنین کاری با اعتقادات، ارزش ها و هویت ملی ما تناقض دارد!!!!!!

این رژیم سعودی بود که از  “صدام حسین”  رئیس جمهور اسبق عراق به عنوان یک مصداق تروریسم حمایت کرد و هر آنچه از پول و سلاح لازم بود به او داد تا ویرانی کشورمان را رقم بزند که البته این تروریست دست نشانده با شکست مواجه شد.

جمهوری اسلامی ایران خود قربانی تروریسم بوده و ۱۷ هزار نفر شهید ترور از ابتدای انقلاب اسلامی تقدیم کرده و وزیرخارجه رژیم سعودی و هم‌پیمانان آن از مسببان ترور ۱۷ هزار نفری در برهه‌های مختلف انقلاب اسلامی بوده‌اند و آن ها پدید آورنده “جاهلیت مدرن” بودند.

یکی از مناطقی که سران آن با جاهلیت مدرن مواجهند که از قضا هم‌پیمان و دوست آمریکا در منطقه است، رژیم عربستان سعودی بوده که اقداماتش در منطقه مروج  “جاهلیت مدرن”  است.

حکام سعودی تلاش‌های مجدانه‌ای برای ویرانی‌های انبوه در “سوریه”،”عراق”، “یمن”، “بحرین”، “لبنان” و سایر کشورهای منطقه انجام داده‌اند و هزاران سرباز، خودروی زرهی، پول و اسلحه را به این کشورها بصورت مستقیم یا با واسطه گسیل داشته‌اند و باعث کشته شدن ده‌ها هزار نفر، تخریب ده‌ها هزار خانه و از بین رفتن زیرساخت‌های کشورهای منطقه و توسعه فقر و گرسنگی و سرکوب جریان‌های آزاد مردمی شده‌اند.

بزرگترین

بزرگترین

حمله به یمن و نسل‌کشی در این کشور، تلاش برای سیطره‌طلبی در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، ترویج رقابت‌های تسلیحاتی در منطقه، کمک به کمپانی‌های تسلیحاتی آمریکا و کشتار بی‌حد و حصر ملت‌های منطقه، ترویج آموزه‌های انحرافی مصداق‌هایی از جاهلیت مدرن آل‌سعود است که نمود آن در “سوریه”، “یمن”، “عراق”، “لبنان” و دیگر کشورهای منطقه هویداست.
جمهوری اسلامی ایران همواره در منطقه  “غرب آسیا” از مظلومان منطقه همچون یمن، لبنان، بحرین، سوریه، عراق و … حمایت کرده و این در حالی است که عربستان سعودی اراده‌ای جدی در بلعیدن و تجاوز به کشورهای منطقه دارد.

**پادشاهی عربستان به دنبال بلعیدن یمن است

عربستان سعودی از فروردین سال گذشته حمله‌ای همه جانبه را علیه مردم یمن و زیرساخت‌های این کشور آغاز کرده و به نظر می‌رسد پادشاهی عربستان به دنبال بلعیدن این کشور است که البته ارتش و نیروهای مردمی یمن جانانه در مقابل ارتش سعودی ایستادگی کردند.

جنگ سنگین به مدت بیش از ۳۰۰ روز و خرید صدها بمب ۵ تا ۶ میلیون دلاری باعث شده تا رژیم سعودی  تنها به فکر نابودی یمن باشند و ادعای ایجاد دموکراسی در این کشور حقیقت ندارد.

سوریه آوردگاه دیگری است که عربستان به دنبال آن بوده تا زیرساخت‌ها و مردم این کشور را نابود کند. سعودی‌ها از سال ۲۰۰۴ برای ویرانی سوریه نقشه کشیده و سرمایه گذاری کرده‌اند و امروز بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار آسیب به زیرساخت‌های سوریه وارد آمده که نتیجه پشتیبانی عربستان از تروریست‌های تفکیری است.

**عربستان سوریه را به ویرانه ای تبدیل کرد

جالب است که وزیرخارجه رژیم سعودی ادعای منطقی بودن عربستان را می‌کند و می‌گوید منطقی نیست که عربستان از کسانی حمایت کند که به دنبال ویرانی سوریه بوده‌اند و این جای تأمل جدی دارد و باید گفت چه کسانی در این مدت سوریه را به ویرانه‌ای تبدیل کرده‌اند؟

رژیم سعودی به دنبال آن است تا منطقه را وارد درگیری‌های گسترده کند و در این زمینه سرمایه‌گذاری‌هایی هم داشته که حمایت از داعش و جبهه‌النصره نمونه‌ای از آن است. “عادل الجبیر” در حالی ایران را به حمایت از تروریسم متهم می‌کند که بزرگترین تروریست جهان که به نام شاهزاده تروریست‌ها نیز شناخته می‌شود؛ یعنی “بندر بن سلطان بن عبدالعزیز” تبعه سعودی بوده و این ادعای وزیرخارجه رژیم سعودی هم خلاف واقعیت است.

“بندربن سلطان” با رؤیای شکست محور مقاومت و سقوط دولت “بشار اسد”  وارد عمل شد که با شکست‌های جدی مواجه گردید. “شاهزاده بندر بن سلطان‌ بن عبدالعزیز آل‌سعود”  متولد ۲ مارچ ۱۹۴۹ در شهر “طیف” و سفیر عربستان سعودی در آمریکا از سال ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۵ بوده و در سال ۲۰۰۵ به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی انتخاب شد. او به عنوان رئیس دستگاه اطلاعات عربستان سعودی از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ بود. ویلیام درباره تاریخ تولد او نوشت: تاریخ تولد او برای ورود به نیروی هوایی سلطنتی عربستان سعودی، دارای شبهه‌ بود.

بزرگترین

سایت Upi درباره سیاست و مشی دیپلماتیک  “بندر بن سلطان‌بن عبدالعزیز آل‌سعود”  درباره کشورهای منطقه اظهار داشت: او با تغییر روش، یک رویکرد جدید با اعمال سیاست‌های تهاجمی‌تر و چالشی‌تر در قبال “ایران” و “سوریه” در پیش گرفته است. “میخائیل بوگدانف”، معاون وزیر خارجه روسیه در نشستی با مضمون “تخریب ارتش سوریه” به نفع چه طرفی است، اظهارات “بندر بن سلطان  رئیس سابق سرویس اطلاعاتی عربستان در مسکو را روایت کرده است. “بندر بن سلطان  طی اظهاراتی در مسکو تاکید کرده است که ما در صدد نابودی نظام سوریه حتی به قیمت نابودی این کشور هستیم.

معاون وزیر خارجه روسیه هنگامی‎که از رئیس سابق سرویس اطلاعاتی عربستان در مورد ارتباط عربستان با “حافظ اسد”، پرسید، او این رابطه را ممتاز توصیف کرد. “بوگدانف”، در پاسخ به “بندر بن سلطان، تصریح کرده که مشکل عربستان نظام سوریه نیست بلکه شخص “بشار اسد”، است.

بندر بن سلطان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین حامیان تروریسم در جهان به دنبال حذف نقش محوری ایران و سوریه و جدا سازی اجزا ضد امپریالیسم در غرب آسیا است که تاکنون ناکام مانده است. عربستان سعودی و شخص  “بندر بن سلطان”  تاکنون با صرف هزینه‌های سنگین نتوانسته پیروز میدان باشد، بلکه با تمام توان شکست را در میدان نبرد برای خود خریداری کردند.

بزرگترین

The WallStreet Journal  گزارش داد: وظیفه “بندر” مدیریت جنگ داخلی سوریه بود. سایت Dawn به نقل از “نوری مالکی” (نخست وزیر سابق عراق) نوشت: “قطر” و “عربستان سعودی” از گروه‌های تروریستی در عراق حمایت می‌کند و عربستان سعودی حامی جهانی تروریسم است و تروریست‌ها را از طریق مسیر سوریه حمایت می‌کند.
 
سایت Meforum ؛ درباره شاهزاده بندر بن سلطان نوشت: مقامات سعودی فکر می‌کردند که می‌توانند با اقداماتی”بشار اسد” را برکنار کنند (که موفق نشدند). این سایت مدعی شد رسانه‌های دولتی ایران (شهر تهران) با توجه به ناراحتی عمیق منطقه‌ای بندر (از محور مقاومت) به او “شاهزاده تروریست‌ها” لقب داده‌اند.

در مجموع رژیم سعودی و شاهزاده های آن در پشتیبانی از تروریسم در منطقه غرب آسیا سرمایه گذاری های انبوهی داشتند اما تاکنون داعش به سمت پادشاهی عربستان کمانه کرده و سیاست سعودی ها در قبال ایران شکست خورده است.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

“عادل‌ الجبیر” اخیرا سخنان ضد ایرانی را مطرح کرده که جای تأمل دارد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme