https://telegram.me/empireoflies
تروریسم به معنای عام خود نمی تواند در عملیات نظامی خلاصه شود؛ رسانه‌ها با بمب‌های نامرئی و یا آشکار خود، می توانند نقش مکمل تروریست های نظامی را داشته باشند.

تروریست‌های رسانه‌ای با بمب‌های نامرئی و آشکار

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغرضا صفری فعال حوزه و دانشگاه طی یادداشتی نوشت: یکی از روزنامه های جریان استحاله‌طلبان، بعد از حمله تروریستی اهواز و در روزهایی که رئیس جمهور قرار بود در سازمان ملل سخنرانی کند، به جای آنکه عمق کینه خود را نسبت به حمایت آمریکا از حملات تروریستی در ایران نشان دهد، با زدن تیتر بزرگی در صفحه اول خود، یک بار دیگر ساده اندیشی خود را نشان داده و مذاکره ایران و آمریکا را نشانه گیری کرده است؛ به راستی اگر چنین کاری توهین به شهدای اهواز و تروریسم رسانه ای نیست، نامش چیست؟

متن یادداشت به شرح زیر است:

« اولین چیزی که از واژه تروریسم به ذهنمان می آید، عملیات برنامه ریزی شده  فرد و یا گروه محدودی برای کشتن یک نفر و یا تعداد زیادی از مردم است؛ گاهی اوقات این عملیات در قالب بمب گذاری و یا عملیات انتحاری است، گاهی اوقات نیز با تیراندازی است.

اما تروریسم به معنای عام خود نمی تواند در عملیات نظامی خلاصه شود؛ رسانه ها با بمب های نامرئی و یا آشکار خود، می توانند نقش مکمل تروریست های نظامی را داشته باشند.

نمونه تروریست رسانه ای، شبکه ایران اینترنشنال است که  در ساعات اولیه حادثه تروریستی اهواز، به سخنگوی جنبش الأحوازیه خوش آمد گویی گفته و میدان را برای توجیه کارهایشان باز می کند.

شبکه bbc و برخی خبرگزاری ها ی جهان در مورد حمله تروریستی اهواز، از به کاربردن تعبیر حمله تروریستی سرباز زدند و عبارت حمله مسلحانه را به کار بردند، در حالیکه اتفاقات مشابه آن در سایر کشور ها را حمله تروریستی می خوانند؛  هرچند  قبلاً نیز پوشش اخبار منافقین و مانند آن در این رسانه ها صورت گرفته است و انتظاری غیر از این هم نمی توان از تروریست های رسانه ای داشت.

تلگرام و مانند آن نیز که سفره خود را برای تروریست ها  پهن کرده و به ابزار ارتباطی آنها تبدیل شده اند، نمونه دیگری از تروریسم رسانه ای را به نمایش می گذارند.

اما به موازات شبکه های ماهواره ای و خبرگزاری های وابسته، برخی از پیاده نظام های آنان نیز در داخل کشور، جورچین توطئه های آمریکا و سعودی را  علیه ملت ایران تکمیل می کنند؛ در روزهای گذشته اخبار و شایعات فراوانی در این رسانه ها مطرح شد تا وحدت میان ایران و عراق، به وسیله بمب های تفرقه افکن رسانه ای از بین برود؛ از طرفی دیگر بعد از این شایعات، کنسولگری ایران در بصره مورد حمله قرار می گیرد.

چنین اخباری  عرب و عجم و به دنبال آن، اتحاد مسلمانان در برابر جبهه کفر را در فاز انتحار قرار می دهد همانگونه که حزب دموکرات کردستان و گروهک الأحوازیه  اتحاد بین کرد و فارس و عرب و فارس ایرانی را  نشانه می گیرد.

یکی از روزنامه های جریان استحاله طلبان، بعد از حمله تروریستی اهواز و در روزهایی که رئیس جمهور قرار بود در سازمان ملل سخنرانی کند، به جای آنکه عمق کینه خود را نسبت به حمایت آمریکا از حملات تروریستی در ایران نشان دهد، با زدن تیتر بزرگی در صفحه اول خود، یک بار دیگر ساده اندیشی خود را نشان داده و مذاکره ایران و آمریکا را نشانه گیری کرده است؛ به راستی اگر چنین کاری توهین به شهدای اهواز و تروریسم رسانه‌ای نیست، نامش چیست؟

انتهای پیام/فارس

تروریسم به معنای عام خود نمی تواند در عملیات نظامی خلاصه شود؛ رسانه‌ها با بمب‌های نامرئی و یا آشکار خود، می توانند نقش مکمل تروریست های نظامی را داشته باشند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme