https://telegram.me/empireoflies

ترفند رسانه‌های بیگانه برای بزرگنمایی «بحران آب»

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: به بهانه خشکسالی‌های اخیر ایران و کاهش منابع آبی، در هفته‌های اخیر رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در تلاشند تا چشم‌اندازی تیره و تار از آینده ایران به مخاطبینشان ارائه دهند.

رسانه‌های وابسته به کشورهای غربی با پرداختن به موضوع کم‌آبی در ایران، خودکفایی کشورمان در بسیاری از محصولات کشاورزی را هدف گرفته‌اند و ادعا می‌کنند اگر ایران تولیدات کشاورزی خود را کاهش ندهد، با بحران آب مواجه می‌شود.

رسانه‌های بیگانه به‌طور زنجیروار با ربط دادن بحران آب در ایران به تحولات منطقه غرب آسیا، مدعی شده‌اند که اگر مسئولان ایران بحران آب در ایران را مدیریت نکنند، ایران نیز به سرنوشتی مانند کشورهای منطقه از جمله عراق، سوریه، یمن و … دچار می‌شود.

وبسایت «ایران وایر» که توسط «مازیار بهاری» عامل رسانه‌ای دستگاه‌های امنیتی کشورهای استکباری اداره می‌شود، طی مقاله‌ای با عنوان “آیا ایرانی‌ها موج بعدی پناه‌جویی خواهند بود؟”، سعی نمود از معضل پناهندگی مردم برخی کشورهای منطقه به‌ویژه سوریه به کشورهای اروپایی سوءاستفاده کرده و ریشه اصلی جنگ‌های خون‌بار منطقه خاورمیانه را مشکل “بحران آب” بیان نماید.

تصویر از وبسایت «ایران وایر»

تصویر از وبسایت «ایران وایر»

در مقاله «ایران وایر» بدون اشاره به دست‌های پشت‌پرده دولت‌های اروپایی و آمریکایی در ایجاد درگیری‌ها و حمایت مستقیم و غیرمستقیم دستگاه‌های امنیتی آمریکا و رژیم صهیونیستی از گروه‌های تروریستی، معضل کم‌آبی عامل درگیری‌ها عنوان شده است.

این مقاله «ایران وایر» تلاش شده تا با ایجاد ترس و دلهره در بین مخاطبینش، آنها و مسئولان جمهوری اسلامی را به این جهت بکشاند که اگر ایران در سیاست‌های خودکفایی کشاورزی تجدید نظر نکند، با جنگ داخلی و معضل کوچ و مهاجرت بسیاری از ساکنان غرب و جنوب‌غرب ایران به نقاط دیگر مواجه می‌شود.

گفتنی است، در ماه‌های اخیر رسانه‌های بیگانه همچون «بی‌بی‌سی فارسی»، «من و تو»، «صدای آمریکا»، «روز آنلاین»، «رادیو فردا» و امثالهم می‌کوشند، با بزرگنمایی مشکل کم‌آبی در ایران، به‌جای ارائه راه‌هایی برای صرفه‌جویی در مصرف آب، کاهش تولیدات کشاورزی و تامین مواد مورد نیاز از خارج کشور را راه مقابله با خشکسالی معرفی کنند.

این جوءسازی‌ها با این هدف انجام می‌شود تا ایران‌اسلامی در بسیاری از محصولات به بیگانگان بخصوصی کشورهای اروپایی و آمریکایی وابسته شود تا در صورت به نتیجه نرسیدن توافق هسته‌ای بین ایران و گروه ۵+۱ ، ظرفیت تحریم و افزایش فشار بر ملت ایران افزایش یابد و حتی غربی‌ها از تحویل مواد غذایی مورد نیاز به ایرانی‌ها نیز خودداری کنند.

همچنین با وجود آنکه رسانه‌های وابسته به دولت‌های استکباری از احتمال وقوع جنگ‌های داخلی و تجزیه کشورهای منطقه در صورت ادامه بحران آب خبر می‌دهند، اما قابل یادآوری است که تاکنون در طوب تاریخ، هیچ جنگی به‌طور مستقیم و تنها به دلیل بحران‌آب و کم‌آبی رخ نداده است.

بر خلاف ادعای تریبون‌های دولت‌های استکباری، تحولات اخیر و فعالیت‌های گروه‌های تروریستی در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) بخصوص در سوریه و عراق نیز به بحران آب ربط مستقیم ندارد، بلکه جنگ‌های اخیر منطقه ریشه در سخنان چند سال پیش یکی از مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی دارد که گفته بود برای غلبه بر حزب‌الله لبنان باید با خط مقاومت در منطقه مقابله کرد و باید جلوی حمایت سوریه به‌عنوان رابط ایران از حزب‌الله را گرفت.

انتهای پیام/

به بهانه خشکسالی‌های اخیر ایران و کاهش منابع آبی، در هفته‌های اخیر رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در تلاشند تا چشم‌اندازی تیره و تار از آینده ایران به مخاطبینشان ارائه دهند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.45 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme