https://telegram.me/empireoflies

ترس غرب و وهابیت از فیلم محمد رسول‌الله(ص)

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چند روزی است که فیلم فاخر محمد رسول الله (ص) در ایران و برخی کشورهای دیگر بر روی پرده رفته است و توانسته توجهات فراوانی را به سوی خود جلب کند. به شکلی که در کمتر از یک هفته فروش این فیلم میلیاردی شد که این امر نشان از قوت و زیبایی این اثر ارزشمند است.

دشمنان ایران اسلامی از معرفی شدن اثر مذکور در کشورهای دیگر و عرصه‌های بین‌المللی به‌شدت نگرانند؛ دلیل آن هم معرفی شدن ایران به عنوان یک کشور فرهنگی و هنری و همچنین نمایش پیامبر اکرم (ص) با نگاه شیعه به جهان است، زیرا چهره‌ای که تاکنون از ایران و پیامبر اکرم (ص) به جهان ارائه شده، چهره‌ای کاملا دورغین و کاریکاتوری بوده است.

آنچه که در این میان موجب شگفتی شده، مواضع برخی از کشورهای عربی در مخالفت با این فیلم ارزشمند است که به گفته سازندگان آن هدف اصلی ساخت فیلم، تحکیم وحدت میان مسلمانان بوده است. البته حملات جریان‌های تندرو و افراطی به این اثر از حدود ۸ سال پیش که ساخت آن آغاز شد، باز می‌گردد. اکثر فریادهایی که در گوشه و کنار کشورهای عربی بر سَر فیلم محمد رسول الله (ع) وجود دارد، از کشورهایی نظیر عربستان سعودی، مصر و کویت شنیده می‌شوند.

پس از آغاز نخستین روزهای ساخت فیلم محمد رسول الله (ص) رسانه‌های بیگانه وابسته به دولتهای استکباری به‌همراه شبکه‌های وابسته به وهابیت، موج گسترده حملات خود به این فیلم را به راه انداختند.

تلویزیون انگلیسی بی‌بی‌سی به نقل از «شیخ عبدالعزیز آل‌شیخ» مفتی کل رژیم آل‌سعود، گفت: “این یک فیلم مجوسی است و ساخت آن دشمنی با اسلام است! … این فیلم تصویری غیرواقعی از پیامبر اسلام نشان می‌دهد که مایه استهزا و کاستن از قدر و جایگاه است، بنابراین ساختن این فیلم به معنی سیاه‌نمایی دین اسلام است!”

همچنین مفتی سعودی که در ماه‌های گذشته به‌طور رسمی از گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه حمایت کرده بود و در برابر توهین‌های سالهای اخیر مانند کاریکاتور نشریه موهن «شارلی ابدو» سکوت کرده بود، فیلم «محمد رسول الله (ص)» را “فسق و ضداسلام” نامید!

با وجود استقبال گسترده بین المللی از فیلم محمد رسول الله (ص) ساخته مجید مجیدی، مبلغان و مفتی‌های سعودی حتی ماه ها قبل از اکران این فیلم، صرفا به خاطر ایرانی بودن کارگردان آن مواضعی بسیار خصمانه را علیه این فیلم اتخاذ کرده‌اند.

بسیاری از تحلیلگران معتقدند موضع گیری های مغرضانه و سیاسی علیه فیلم محمد رسول الله(ص) گواه این حقیقت است که این فیلم پروژه ای عظیم بوده و توانسته رسالتی را که بر عهده داشته به نحو احسنت اتجام دهد و همین عامل خشم رسانه های عربی و غربی همچون گاردین را برانگیخته است.

این دورغ‌پراکنی‌های رسانه‌های معاند و وابسته به فرقه ضاله وهابیت نشان از ترس معرفی فیلم فاخر «محمد رسول الله (ص)» به جهان و دیدن‌شدن آن توسط مردم است، به همین دلیل بی‌بی‌سی و وهابیت با سیاستی کاملا مشترک و با همکاری یکدیگر به این فیلم ارزشمند حمله می‌کنند.

فیلم محمد رسول الله (ص) حقیقت اعمال و رفتار نبی مکرم اسلام را به جهان نشان می دهد و بدون تردید می توان گفت در ذهن ملت های جهان ماندگار خواهد شد.

جهان غرب سعی کرده اسلام و پیامبر را خشونت طلب معرفی کرده و افراطی گری را خصوصیت بارز رسول خدا و اسلام نشان دهد چنان که با تربیت گروه های تکفیری دست به وحشیانه‌ترین جنایت‌ها زده و زنان و کودکان بی‌گناه را به نام اسلام و پیامبر قتل عام می کنند.

اگر موج نخست دعوت به مطالعه اسلام پس از اسلام‌هراسی‌های سالهای اخیر با نامه پدرانه امام خامنه‌ای به جوانان غربی آغاز شد، بی‌تردید موج دوم آن می‌تواند با اکران بین‌المللی فیلم «محمد رسول الله(ص)» باشد تا در طوفان سهمگین اسلام‌هراسی، نسیم دلنواز اسلام‌گرایی در دنیا وزیدن بگیرد.

انتهای پیام/

چند روزی است که فیلم فاخر محمد رسول الله (ص) در ایران و برخی کشورهای دیگر بر روی پرده رفته است و توانسته توجهات فراوانی را به سوی خود جلب کند. به شکلی که در کمتر از یک هفته فروش این فیلم میلیاردی شد که این امر نشان از قوت و زیبایی این اثر ارزشمند است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme