https://telegram.me/empireoflies

ترساندن دو زن با تظاهر به اسیدپاشی/ ریشه ماجرا در کجاست+فیلم

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغفرد یا افرادی در بریتانیا با تظاهر به اسیدپاشی باعث ایجاد رعب و وحشت شدند. به صورت دو زن با حجاب در بیرون مسجدی در ساوتهمپتون با تظاهر به اسید پاشی، آب پاشیده شده است.

پلیس بریتانیا می گوید تحقیقات در اینمورد آغاز شده و پلیس این حرکت را با عنوان «جرائم ناشی از نفرت» پیگیری خواهد کرد.

پس از این اتفاق متولیان این مسجد در حومه ساوتهمپتون اعلام کردند که نمازگزاران و بخصوص زنان بیشتر احتیاط کنند.

در ماه های اخیر چندین رشته اسیدپاشی در لندن رخ داده است. در چند مورد از این اسیدپاشی ها، قربانیان مسلمان بوده اند و همین موضوع باعث ایجاد وحشت در میان مسلمانان و ترس از اسلام هراسی در میان آنان شده است.

این رشته حملات که بصورت جداگانه و در عرض کمتر از ۹۰ دقیقه رخ داد شرق لندن پایتخت انگلیس را با شرایط اضطراری مواجه کرد.

در گزارش بی بی سی درباره افزایش موارد حمله با اسید آمده است: از ۲۰۱۰ تاکنون بیش از ۱۸۰۰ مورد حمله با استفاده از مواد اسیدی گزارش شده است.

بر پایه همین گزارش، آمار پلیس لندن نشان می دهد تعداد جرایم استفاده از مواد اسیدی در سال گذشته ۴۵۸ مورد بوده که نسبت به ۲۰۱۵ با ۲۶۱ مورد، بیش از دو برابر شده است.

واقعیت این است که محله‌های عمدتا مسلمان‌لندن از جمله نیوهام، بارکینگ و دگنهام، تاور هملتس، هاورینگ و ردبریج،‌ پنج محله‌ای هستند که بیشترین اسیدپاشی‌ها در آن رخ داده است.

به گزارش ایندیپندنت و به نقل از پلیس لندن محله نیوهام با ۳۹۸ مورد اسیدپاشی طی سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ نخستین جایگاه را به خود اختصاص داده است. منطقه تاور هملتس هم با ۸۴ مورد اسیدپاشی در جایگاه سوم قرار دارد. تعداد موارد اسیدپاشی در لندن طی سال ۲۰۱۶ نسبت به یک سال قبل از آن ۷۴ درصد افزایش داشته است. این رقم در سال ۲۰۱۵، ۲۶۱ مورد و در سال ۲۰۱۶، ۴۵۴ مورد گزارش شده است. در ۸۰ درصد موارد زنان هدف این حملات بوده‌اند.

ارتباط تعداد اسید‌پاشی‌ها با افزایش اسلام‌هراسی
شواهد حاکی از آن است که طی سال‌های اخیر اسلام‌هراسی در سراسر اروپا از جمله بریتانیا افزایش یافته است.

جریان‌های افراطی عمد‌تا مسیحیان دست راستی با تکیه بر این ایده که اسلام و جامعه مسلمانان مشکل اصلی‌ هستند.

به باور آنها اسلام مشوق تروریسم است و مسلمانان عاملان اصلی‌ تروریسم هستند. به پیروی از این جریان غالب، در کوچه و خیابان‌ها نیز مسلمانان هدف حملات افرادی با گرایش‌های راست افراطی قرار گرفتند؛ از حمله به خانه‌های پناهجویان و آتش زدن آنها در آلمان گرفته تا اسیدپاشی به صورت و بدن آنها در محله‌های مختلف لندن.

با این حال میزان ارتباط افزایش موارد اسیدپاشی با این موضوع هنوز روشن نیست.

به گزارش هافینگتون پست، رسانه‌های اندکی حملات مرتبط با اسیدپاشی را پوشش می‌دهند بویژه وقتی قربانی مسلمان باشد.

احساس آسیب‌پذیری بیشتر در بین جامعه مهاجر و مسلمان
مهاجران و مسلمانان ساکن اروپا بویژه زنان آسیب‌پذیری و نگرانی بیشتری را نسبت به اتباع اروپایی احساس می‌کنند. از سوی دیگر احساس در حاشیه بودن و شهروند درجه دو بودن این موضوع را تشدید می‌کند؛ این احساس عمدتا در ناکارآمدی یا ضعف دولت‌ها در روند ادغام و جذب مهاجران و مسلمان ریشه دارد.

دانلود

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

فرد یا افرادی در بریتانیا با تظاهر به اسیدپاشی باعث ایجاد رعب و وحشت شدند. به صورت دو زن با حجاب در بیرون مسجدی در ساوتهمپتون با تظاهر به اسید پاشی، آب پاشیده شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme