https://telegram.me/empireoflies

تراژدی «سیاه‌کُشی» در آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روز پنجشنبه در قدیمی ترین کلیسای سیاه پوستان آمریکایی، تراژدی غم باری رقم خورد که احتمالا هیچگاه از خاطره آمریکایی‌ها پاک نشود. بامداد روز پنجشنبه، یک نفر، حاضران در یک کلیسای متعلق به فرقه مسیحیان متدیست در شهر چارلستون، ایالت کارولینای جنوبی آمریکا را به گلوله بست. در این حادثه ٩ نفر کشته شده‌اند. گزارش شده که کشیش محبوب این کلیسا هم در میان قربانیان بوده است. بلافاصله باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی گفت که کشیش این کلیسا را از نزدیک می‌شناخته است. اوباما گفت آمریکا باید درباره خشونت‌هایی که با سلاح گرم در این کشور اتفاق می‌افتد فکری اساسی کند. مرد اول آمریکا همچنین افزود: «ما داغدار مرگ انسان‌های معصوم به دست کسانی می‌شویم که هیچ مشکلی در زمینه دستیابی به اسلحه ندارند». رئیس جمهور آمریکا و همسرش میشل اوباما، رابطه خوبی با این کلیسا دارند. اوباما از این کلیسا با عنوان «مادر امانوئل» یاد کرد و گفت این بنا نه فقط یک کلیسا که بخشی از تاریخ چارلستون و آمریکاست. باراک اوباما ضمن اشاره به اینکه تحقیق در این مورد ادامه دارد و هنوز نمی‌شود در مورد جزییات اظهار نظر کرد، گفت: «خشم و ناامیدی از عوامل اصلی چنین تراژدی‌هایی است. من بارها موضع خود را درباره چنین حوادثی گفته‌ام»

از زمان تراژدی تیراندازی در یک دبستان در ایالت کانکتیکت، باراک اوباما تلاش کرده که قانونی برای محدودیت بیشتر استفاده از اسلحه به تصویب برساند ولی با توجه به محبوبیت عمومی این قانون، سنای آمریکا هنوز به آن رای نداده است. هر چند جمهوریخواهان به طور جدی مخالف هرگونه محدودیت در استفاده از اسلحه در آمریکا هستند، اما حتی دموکرات‌های مجلس سنا هم حاضر نشدند به این طرح جدید، رای بدهند.

در حادثه مدرسه ابتدایی سندی‌هوک که روز ۱۴ دسامبر ۲۰۱۲ رخ داد، ۲۰ دانش‌آموز ابتدایی و ۶ بزرگسال به ضرب گلوله یک جوان مسلح به قتل رسیدند. در تابستان ۲۰۱۲ نیز یک مرد مسلح به هنگام نمایش آخرین فیلم سه گانه بتمن «شوالیه‌تاریکی بر می‌خیزد» در یکی از سینماهای ایالات کلرادو با شلیک پیاپی، ۱۲ نفر را کشت و بیش از ۶۰ تن دیگر را مجروح کرد. باراک اوباما تایید کرد که سیاست نقش سنگینی در هرگونه طرح و یا قانون امنیت بیشتر در مورد استفاده از سلاح بازی می‌کند. وی با این حال ابراز امیدواری کرد که تغییری در این روند ایجاد شود. اوباما گفت: «بالاخره در نقطه‌ای این مسئله برای مردم آمریکا مهم خواهد بود که با عقل جمعی به قضیه خشونت ناشی از اسلحه نگاه کنند و بتوانند تغییری در آن ایجاد کنند». باراک اوباما همچنین از حادثه تیراندازی در کلیسای سیاهپوستان چارلستون به عنوان یادآور عصر تاریکی در تاریخ آمریکا در مورد تبعیض‌نژادی یاد کرد و گفت ابراز تاسف همگانی در مورد این تراژدی نشان می‌دهد که می‌توان بر بقایای نفرت به جا مانده از آن، غلبه کرد. خبرگزاری سی.ان‌.ان. از وجود اجساد بسیار در داخل کلیسا خبر داده است که هنوز هویت همه آنها مشخص نشده است. شهرهای مختلف آمریکا طی سال اخیر شاهد تظاهرات مردمی علیه رفتارهای تبعیض آمیز پلیس این کشور نسبت به سیاهپوستان بود. یکی از اقوام دیلان روف گفته است که او تفنگی را که احتمالا در کشتار از آن استفاده کرده برای تولدش هدیه گرفته بود. مسئولان پلیس، اعلام کردند که مظنون شماره یک این تیراندازی را که مردی سفیدپوست با حدود بیست و یک سال سن بوده، دستگیر کرده اند.

شهرهای مختلف آمریکا طی سال اخیر شاهد تظاهرات مردمی علیه رفتارهای تبعیض‌آمیز پلیس این کشور نسبت به سیاهپوستان بود. دادگستری آمریکا می‌گوید احتمال دارد که این کشتار «جرمی بر پایه تنفر» بوده باشد. جرم بر پایه تنفر اشاره به جرم یا جنایتی است که از روی تعصب نژادی، مذهبی، جنسیتی و یا از این دست انجام می‌شود. بنا به آمار در سال ٢٠١٣ در آمریکا ۳۵۶۳ جرم بر پایه تنفر ثبت شده است که از میان آنها دو سوم‌شان جرایمی بوده که علیه سیاهپوستان یا آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار صورت گرفته است. در تصویری که از دیلان روف در فیس‌بوک منتشر شده پرچم آفریقای جنوبی و رودزیا (زیمبابوه کنونی) در زمان حکومت اقلیت سفیدپوست بر سیاهپوستان روی پیراهن او حک شده است. تصور می‌شود که عامل کشتار یک ساعت قبل از اقدام به تیراندازی در کلیسا حضور داشته است. کلیسای آفریقایی امانوئل یکی از قدیمی‌‌ترین کلیساهای متعلق به سیاهپوستان در ایالات متحده است. شهر چارلستون با ١٢٠ هزار نفر جمعیت، که یک‌چهارم آن آمریکاییان سیاهپوست هستند، به خاطر وجود تعداد زیادی کلیسا و ساکنانی از نژادها و عقاید دینی مختلف به «شهر مقدس» شهرت دارد.

انتهای پیام/خراسان

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_ms

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme