https://telegram.me/empireoflies
رأی الیوم در گزارشی با بررسی تحولات اخیر آمریکا و نزدیک بودن انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر، این کشور را در حال نابودی توصیف کرد.

ترامپ رئیس‌جمهور بشود یا نشود، آمریکا در حال نابودی است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغعبدالباری عطوان، سردبیر روزنامه اینترنتی رأی الیوم با اشاره به ترفند‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در کنوانسیون حزب جمهوریخواه برای جلب آراء آمریکایی‌ها در انتخابات آینده ریاست جمهوری نوشت خواه ترامپ در این انتخابات پیروز شود یا ببازد و رقیب دموکراتش روی کار بیاید، از بین رفتن ابرقدرتی آمریکا حتمی است.

عطوان نوشت هر کسی که اتفاقات کنوانسیون حزب جمهوریخواه را که از دو روز پیش در ایالت کارولینای شمالی آغاز شده است، دنبال کند این برداشت را می‌کند که با توجه به سخنرانان این کنگره یعنی دو پسرش، دو دخترش، همسرش و دامادش (جارد کوشنر)، رئیس جمهور آمریکا این حزب را به یک حزب خانوادگی تبدیل کرده است.

این در حالی است که برجسته‌ترین سران این حزب یعنی جورج بوش پسر، رئیس جمهور اسبق و میت رامنی، نامزد سابق ریاست جمهوری، کالین پاول، وزیر خارجه اسبق و جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی، کنگره حزب جمهوریخواه را تحریم کرده اند و بیشتر آنان آشکارا گفته اند به ترامپ در انتخابات ریاست جهموری آینده رأی نخواهند داد، زیرا او مایه ننگ آمریکا و حزب جمهوریخواه است.

ترامپ در سخنرانی افتتاحیه کنوانسیون حزب جمهوریخواه آشفته حال بود و احساس درونی اش می‌گوید که احتمال پیروزی اش برای دور دوم کاهش یافته است. او تأکید کرد تنها نتیجه‌ای که می‌تواند جو بایدن نامزد دموکرات‌ها را به کاخ سفید برساند «تقلب» است.

این سخنان در وهله اول بدان معناست که ترامپ شاید نتایج انتخابات را قبول نکند در نتیجه از حکومت دست برندارد و شاید کشور را تقسیم کند و به سمت جنگ داخلی سوق دهد و همین نیز باعث شده است بسیاری از کارشناسان آمریکایی حساسیت انتخابات آینده و اهمیت آن را با انتخاباتی که نتیجه اش آمدن آبراهام لینکلن در سال ۱۸۶۰ میلادی پیش از آغاز جنگ داخلی بود مقایسه کنند.

دستاورد‌هایی که ترامپ از آن‌ها در کنوانسیون حزب جمهوریخواه صحبت کرد و دولتش محقق کرده است اندک و حتی نادر بود، زیرا شمار قربانیان کرونا در این کشور از ۱۸۰ هزار نفر فراتر رفته و تعداد مبتلایان به بیش از شش میلیون نفر رسیده و شمار بیکاران نیز حدود ۴۰ میلیون نفر است و خطرناکتر از همه این‌ها بالا رفتن تب نژادپرستی و گسترش دو دستگی در ساختار جمعیتی آمریکا بین دو نژاد سفید از یک طرف و اقلیت‌های آفریقایی و اسپانیایی از طرف دیگر است و شاید حادثه روز گذشته کشته شدن دو آمریکایی آفریقایی تبار به دست پلیس از بخت بد ترامپ بود که در شرایط کنونی خواهانش نبود.

یأس و ناامیدی ترامپ باعث شده بود همسرش ملانیا به عنوان مد سابق لباس و اهل اسلوونی را به عنوان سخنران وارد میدان کند تا او در سخنرانی اش از تجربه خود به عنوان یک مهاجر که در جامعه آمریکا ادغام شده است صحبت کند و گفت ملت آمریکا از وی حمایت کامل کردند و به یک شهروند آمریکایی خالص تبدیل شد. ملانیا کوشید دل‌های مهاجرانی را که ترامپ به آنان ناسزا گفته بود و بین آنان و کودکانشان در اردوگاه‌های جداسازی نژادپرستانه فاصله انداخته بود به دست آورد. ترامپ همچنین مایک پمپئو، وزیر خارجه اش را به سودان و برخی کشور‌های عرب حاشیه خلیج فارس فرستاد و دولت‌های آنان را به امضای توافقنامه‌های صلح با رژیم اشغالگر و نژادپرست اسرائیل ترغیب کرد تا آراء یهودیان و گروه‌های فشار وابسته به آنان را به دست آورد.

عطوان افزود: معتقدیم «رؤیای آمریکا» همچنانکه ترامپ در سخنرانی اش گفت با پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات آینده پایان خواهد یافت، زیرا این رؤیا با آمدن ترامپ به کاخ سفید به سبب سیاست‌های نژادپرستانه کینه توزانه اش و شکستش در مدیریت بحران‌های بزرگ در واقع پایان یافته یا در حال پایان است و همین باعث شده است آمریکا با افول و عقب ماندگی در داخل مواجه شود و در برابر چین به عنوان ابرقدرت در حال رشد نیز عقب مانده و افول کرده است.

قدرت آمریکا در هر حال رو به افول است و به زودی رهبری جهان را از دست خواهد داد و جنگ‌های داخلی و منطقه‌ای که در جهان به خصوص در منطقه ما ایجاد کرده است حتما دامن خودش را خواهد گرفت و اتفاقات داخل آمریکا چنین چیزی را ثابت می‌کند و پیروزی ترامپ یا سقوطش این حقیقت را تغییر نخواهد داد و در روز‌های پیش رو خواهیم دید.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme