https://telegram.me/empireoflies

ترامپ: ایران همچنان تهدیدی غیرعادی و فوق العاده علیه آمریکاست

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدونالد ترامپ، رییس جمهوی آمریکا روز دوشنبه ۲۱ اسفندماه در نامه ای به کنگره این کشور خبر داد که اجرای وضعیت اضطراری ملی در قبال ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرده است.

در این نامه که در وب سایت کاخ سفید منتشر شده، آمده است، در ۱۵ مارس ۱۹۹۵ رییس جمهوری با فرمان اجرایی ۱۲۹۵۷،در قبال ایران وضعیت ضطراری ملی اعلام کرد تا بتواند با تهدید غیرعادی و فوق العاده علیه امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا، ناشی از اقدامات و سیاست های حکومت ایران مقابله کند.

به گزارش رادیو فردا، بیل کلینتون، رییس جمهوری وقت آمریکا، در سال ۱۹۹۵ این فرمان اجرایی را در ۲۴ اسفندماه ۱۳۷۳ علیه ایران صادر کرد. این فرمان یا باید در بازه زمانی ۹۰ روزه پیش از زمان انقضایش (۱۵ مارس هر سال) تمدید شود و یا در غیر این صورت به طور خودکار لغو می‌شود.

دونالد ترامپ در ادامه این نامه به روند تمدید این فرمان اجرایی طی سال های پس از ۱۹۹۵ پرداخته است.

 

 

رییس جمهوری آمریکا در نامه خود به توافق هسته ای ایران با ۱+۵، برجام، در سال ۲۰۱۵  اشاره کرده و مدعی شد: در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۶ در روز اجرای توافق برجام، ایالات متحده تحریم های هسته ای علیه ایران را برداشت که براساس آن برخی از فرمان های اجرایی قبلی اضطراری ملی و دیگر اقدامات لغو شد. این اقدامات، تغییر اساسی در تحریم های ما ایجاد کرد، (در حالی که) تحریم های جامع غیر هسته ای در قبال ایران همچنان پا برجا هستند.

رییس جمهوری آمریکا مدعی شده است اقدامات و سیاست های دولت ایران همچنان تهدیدی غیرعادی و فوق العاده علیه امنیت ملی، سیاست خارجی، و اقتصاد آمریکا است و به همین دلیل وضعیت اضطراری که در ۱۵ مارس ۱۹۹۵ اعلام شد می بایست بعد از۱۵ مارس ۲۰۱۸ ادامه یابد.

به گزارش صدای آمریکا، از زمان روی کار آمدن دولت ترامپ فشارها بر ایران افزایش یافته است.

ترامپ مهرماه، پایبندی ایران به برجام را تایید نکرد و افزود که اگر جامعه جهانی تن به تغییراتی که آمریکا برای پر کردن خلاء های برجام درخواست کرده، تن ندهد، واشنگتن از آن خارج می شود.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

کاخ سفید آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده بار دیگر «وضعیت اضطراری ملی» در برابر ایران را تمدید کرده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme