https://telegram.me/empireoflies

تحلیل گر BBC فارسی گزارش این شبکه در خصوص امام(ره) را دروغ دانست

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در هفته گذشته بی‌بی‌سی فارسی با انتشار گزارشی که مهر سند بر روی آن حک شده است مدعی شد که امام خمینی(ره) پیش از پیروزی انقلاب از طریق برخی شخصیت‌ها به کارتر رئیس‌جمهور آمریکا پیغامی محرمانه فرستاده بودند.

سندی که بی بی سی فارسی ادعا کرده شامل پیام سری امام خمینی به جان.اف کندی است، گزارش داخلی سفارت است،اصالت تاریخی ندارد وسال ٢٠٠٨ نیز توسط کتابخانه جیمی کارتر منتشر شده بود

 آنچه نام سند بر آن گذاشته شده، چنانکه بی بی سی نیز به آن پرداخته، “گزارش سفارت آمریکا در تهران” و در واقع گزارش تحقیقاتی ۸۱ صفحه‌ای سیا – مورخ مارس ۱۹۸۰ – است و در آن سوابق آیت‌الله خویی، آیت‌الله شریعتمداری و آیت‌الله خمینی هم آمده است.

در حالی که ادعا میشود سخنان امام در نوامبر ١٩۶٣ یعنی ١٧ سال قبل از این گزارش بیان شده، اما در هیچ سندی در زمان خود، به آن اشاره نشده است. در واقع، این سخنان ١ سال پس از پیروزی انقلاب در گزارشی محرمانه به امام نسبت داده شده و جالب اینکه ٢٨ سال نیز محرمانه مانده است.
بنابر گزارش سیا، “[امام] خمینی توضیح داد که او با منافع آمریکا در ایران مخالفتی ندارد. بر عکس، او اعتقاد داشت که حضور آمریکا در ایران برای ایجاد توازن در برابر شوروی و احتمالا نفوذ بریتانیا ضرورت دارد.”

۱۶۰۶۰۱۱۶۵۴۲۷_z_512x288__nocredit

بنا بر این سند، پیام امام حدود ۱۰ روز قبل از سفر لئونید برژنف، رهبر شوروی به ایران توسط یک روحانی به ظاهر غیرسیاسی به نام حاج میرزا خلیل کَمَره‌ای به سفارت آمریکا در تهران می‌رسد.
در این سند آمده: “او همچنین اعتقادش درباره همکاری نزدیک اسلام و سایر ادیان جهان به ویژه مسیحیت را توضیح داد.”

حسین دهباشی از تحلیل گران داخلی می گوید:حتّی با فرضِ صحّتِ سند مُنتشرشده از سویِ بی‌بی‌سی… چیزی چندانی به معارفِ واقعی تاریخِ کشورِ ما افزوده نشده‌است چرا که نخست در متنِ سند نامی از امام‌خُمینی نیامده و انتسابِ آن به وی تنها یک گمانه‌زنی است دو دیگر این که تاریخِ آن که مورخِ  ۱۵ آبان ۱۳۴۲ است با سخنرانی آتشین و ضدآمریکایی نامبرده در ۴  آبان ۱۳۴۳ هم‌خوانی ندارد و سوم نه دربرگیرندهء دست‌خط یا پیامی کتبی  که روایتِ پیامی شفاهی از سویِ فردی به نامِ «حاج میرزا خلیل کَمَره‌ای» است.

نکته جالب در این میان اظهارات وزیر سابق دولت اصلاحات و کارمند امروز بی‌بی‌سی فارسی است .عطالله مهاجرانی در اظهاراتی جالب توجه ادعاهای شبکه بی‌بی‌سی فارسی مبنی بر ارتباط امام خمینی و دولت آمریکا را اقدامی تحریف شده و غیر حرفه‌ای خواند و آن را رد کرده است.

لازم به یادآوریست که امام خمینی در سال ۴۲ بعد از آزادی از زندان می گوید:”خمینی را اگر دار بزنند تفاهم نخواهد کرد. با سرنیزه نمی‌شود اصلاحات کرد. با نوشتن «خمینیِ خائن» به دیوارهای تهران که مملکت اصلاح نمی‌شود! دیدید غلط کردید؟ دیدید اشتباه کردید؟ خاضع به احکام اسلام شوید ما شما را پشتیبانی می‌کنیم. اگر از آزاد نمودن ما برنامه دیگری دارند، اگر خیال دیگری در سر دارند،اگر می‌خواهند آشوب کنند، بسم الله! بفرمایند. من از آن آخوندها نیستم که در اینجا بنشینم و تسبیح دست بگیرم؛ من پاپ نیستم که فقط روزهای یکشنبه مراسمی انجام دهم و بقیه اوقات برای خودم سلطانی باشم و به امور دیگر کاری نداشته باشم… نمی‌خواهند این مملکت اصلاح بشود؛ اجانب نمی‌خواهند مملکت آباد شود.”

رضا سراج از تحلیل گران راهبردی عرصه سیاسی می گوید: از اهداف پروژه امام زدایی که بخشی از آن به عهده بی بی سی فارسی است می توان به انقطاع نسل سوم و چهارم انقلاب از اندیشه های الهی امام خمینی (ره) و تسریع روند استحاله انقلاب اسلامی، از مهمترین اهداف دشمنان و جریان نفاق جدید (بریدگان از امام و انقلاب) در پروژه امام زدایی اشاره نمود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme