https://telegram.me/empireoflies

تحلیل گر ایران گلوبال: سلطنت طلبی در ایران یک مرده سیاسی است

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: علی جوادی فعال سیاسی کمونیست ایرانی و از اعضای حزب کمونیست کارگری ایران در مصاحبه ای با ایران گلوبال مطالبی را در خصوص چالش های موجود در بین سلطنت طلبان مطرح نموده که در جای خود جالب توجه است وی در خصوص بیانیه جدید برخی از شاه دوستان خطاب به رضا پهلوی و جایگاه سلطنت طلبان در بین طیف های اپوزیسیون می گوید:”انتشار چنین بیانیه ای از جانب بخشی از بازماندگان و دو آتشه ترین پرچمداران ابقاء و احیای ارتجاع سلطنت بیش از هر چیز نشان به بن بست رسیدن کلیت پروژه سلطنت طلبی در اپوزیسیون و در فردای سرنگونی شیرین جمهوری اسلامی است. واقعیت این است که سوخت این پروژه ارتجاعی مدتهاست که عملا به انتها رسیده است. مگر تا چه مدت میتوان سرگرم یک رویای تخیلی شد؟ مگر تا چه مدت میتوان سر در برف فرو کرد و تلاش کرد که دنیای پیرامون خود را ندید و تحولات را مشاهده نکرد”

وی در ادامه با لحنی تمسخر آمیز با اشاره به خوی سلطه گری و جباری شاهان در ایران زمین و اعتقاد به این که گفته های شاه و شاهزاده عین دستور خداست و کسی حق انتقاد از آن را ندارد می گوید:”اما درخواست از “شازده”  برای اعلام پشیمانی و ابراز ندامت از مواضع اتخاذ کرده اش نیز از چند جهت جالب توجه و دیدنی است! این جماعت که عمدتا مجیز گویان با جیره و یا بی جیره مواجب استبداد سلطنتی بوده اند، و از ساواک و شکنجه و سیستم امنیتی و پلیسی و بی حقوقی مطلق مردم همچنان دفاع میکنند، به خود “اجازه” داده اند که به “شاه” شان که توسط هیچ بنی بشری انتخاب نشده است، خرده بگیرند و از او خلع ید کنند! از “شاه” شان خواسته اند که از مواضع اتخاذ شده اش “ابراز برائت” کند. این مساله کلا در سنت سلطنت و مشخصا در سنت سلطنت پهلوی بی سابقه است. اگر پدربزرگ “تاجدارشان” زنده بود تک تک شان را به صلابه میکشید! به تک تک شان با سرب داغ یاد آوری میکرد که سلطنت جای این حرفها و شوخی ها نیست. سلطنت انتقاد بردار نیست. اطاعت مطلق و چاپلوسی بی انتها و اجرای اوامر “ملوکانه” از ملزومات غیر قابل انکار سیستم سلطنت در ایران است. از طرف دیگر این جماعت شاه اللهی، که زبانم لال دم از “منشور حقوق بشر” هم میزنند، از وارث تاج و تخت سلطنت میخواهند که از نظرات تاکنونی اش، “ابراز برائت” کند. از قرار شرم و حیایی هم ندارند”

وی در ادامه مصاحبه ی خود که نیشتری هم بر پیکره نظام اسلامی زده در خصوص آینده سلطنت طلبی و خواب و خیالاتی که جماعت سلطنت طلب برای مریدان از همه جا بی خبر شان مرتب نشخوار می کنند می گوید:”به نظرم سلطنت طلبی در ایران یک مرده سیاسی تاریخی است. هر بنی بشری که برای آزادی فعالیت، برای برابری می جنگد، خواهان رفاه و سعادت همگان است و برای تحقق آن در یک جدال دائمی با حکومت اسلامی سرمایه در ایران است، به میدان نیامده است که طوق اسارت سلطنت را بر گردن خود آویزان کند؟ مردم انقلاب نمی کنند، که شاهزاده ای به تخت سلطنت جلوس کند و خودشان بی حقوق و بی اختیار و محروم شوند. کدام پروسه تاریخی را میتوان به یاد آورد که شاهی در پس یک انقلاب و جنبش آزادیخواهانه به قدرت رسیده باشد؟ حتی دوران شوالیه هایی که شاهی را به قدرت میرساندند و خود در مقابلش زانو میزدند، قرنهاست که سپری شده است. نه، چنین تحولی یک غیر ممکن تاریخی است. ممکن نیست، مطلوب نیست. واقعی نیست!

ببینید سلطنت طلبی پدیده عملا مرده ای است، نیروهایشان هم دیر یا زود مراسم ترحیم این مرده تاریخی را برگزار خواهند کرد. اما این نیروی سیاسی با کنار گذاشته شدن پروژه سلطنت خانه نشین نمیشود”

وی در انتها در جواب سوالی مبنی بر این که چه آینده ای برای سلطنت طلبی در ایران می بیند و فکر می کند تا چه حد در تحولات آینده ایران می توانند نقش داشته باشد می گوید:”سلطنت مدتهاست که مرده است، تاریخ آنها مرده است. اگر طرفداران سلطنت و یا خود بازمانده سلطنت ذره ای به اراده آزاد و شعور مردم تعلق خاطر داشتند، اگر ذره ای به این مرده سیاسی احترام میگذاشتند، مراسم ترحیمش را خود برگزار میکردند و تلاش میکردند جایی در دنیای امروز برای خود پیدا کنند!”

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme