https://telegram.me/empireoflies

تحلیلی متفاوت از آزادی‌های یواشکی زنان

به گزارش «امپراتوری دروغ»، قبل از پراختن به موضوع آزادی یواشکی زنان باید گفت که در ایران اسلامی چه بخواهیم و چه نخواهیم عده ای معتقد به حجاب نیستند، این عده که البته در اقلیت هستند هرچند که در انظار عمومی با حجاب ظاهر می شوند اما در محافل خصوصی حجاب را کنار می گذارند، پس بدیهی است که آنها از آزادی های یواشکی زنان حمایت کنند.

پیش از هر چیز باید به این سوال اساسی پاسخ داد که آزادی های یواشکی زنان برای چه گروه و یا جمعیتی منفعت دارد، آیا زنان ایرانی که در صفحه فیس بوک «آزادی های یواشکی زنان» تصاویر بدون حجاب شان را پست می کنند بهره ای از این اقدام می برند!!؟ بدون شک ارسال تصاویر در فیس بوک هیچ سود و منفعتی برای آنها دارد اما برنده اصلی کیست!؟

بحث مخالفت با حجاب از همان ابتدای انقلاب نیز مطرح بود و حتی عده ای در مقابل دادگاه انقلاب اسلامی دست به اعتراض زدند که البته به دلیل در اقلیت بودن مخالفان کار به جایی نرسید! مسیح علینژاد نیک می داند که کار به جایی که او و حامیانش می خواهد ختم نمی شود اما دلیل اصرار او بر این اقدام چیست؟ فارغ از هر نتیجه ای برنده اصلی این بازی مسیح علینژاد است! همچنان که گفته شد تصور حذف حجاب در قانون اساسی ج.ا.ا محال است اما هدف اصلی گردانندگان چنین برنامه هایی زدودن و یا بی اهمیت کردن اصل قضیه است به نحوی که دختران و زنان ایرانی دیگر ارزشی برای حجاب قائل نباشند.

باید به این نکته اعتراف کرد که آزادی های یواشکی زنان توانسته توجه خیلی از رسانه ها و مخاطبان را به خود جلب کند. آزادی های یواشکی نسخه خفیف برهنگی زنان ایرانی است، برهنگی زنان که با حرکت گلشیفته فراهانی شروع شد نتوانست توجه مخاطبان را به خود جلب نماید چراکه اصل قضیه نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر جهان شنیع و زشت بود.

به باور بسیاری از مخاطبان و حتی چهره های سیاسی ضدانقلاب « آزادی های یواشکی» نمی تواند به زن ایرانی آزادی دهد، حتی مانوک خدابخشیان از برنامه سازان تلویزیون اندیشه در این رابطه می گوید: « فرق بین آنهایی که به حجاب اعتقاد دارند و در خانه، حمام و … بی حجاب هستند با آنهایی که تنها چند ثانیه بدور از چشم همه حجاب از سر بر می دارند چیست؟ معنی آزادی را برای من توضیح دهید و اینکه چگونه می شود با ۵ ثانیه بدون حجاب بودن طعم آزادی را چشید؟»!

آزادی های یواشکی مربوط به دوره زمانی خاصی نمی شود، گذشته از این در طول سال های پس از سرنگونی نظام منحوس شاهنشاهی همواره شاهد انتشار عکس هایی از همان اقلیتی که به حجاب اعتقاد نداشتند بودیم! باید گفت تنها کاری که مسیح علینژاد انجام داده منسجم کردن و مدیریت یک حرکت اعتراضی به حجاب است. اقدام مسیح علینژاد تنها یک هشدار است به آنهایی که در حوزه فرهنگ کم کاری می کنند و نسبت به خطر سرایت بی حجابی در جامعه آگاه نیستند!

در این میان وظیفه رسانه های داخلی تهیه و تولید محتوایی است که حول محور حجاب باشد، ارزش آن را حفظ کند و به گسترش آن کمک نماید. تولید پوشاک متناسب با فرهنگ ایرانی- اسلامی و در موازات آن خودداری از تولید پوشش های نامتعارف بخش دیگر از فعالیت هایی است که البته در حوزه مدیریت کلان برنامه ریزی می شود.

انتهای پیام/ما هستیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme