https://telegram.me/empireoflies

تحلیل عجیب بی‌بی‌سی از «کودتای سیاسی» در پرسپولیس!

اختصاصی جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه دولتی انگلیس بی‌بی‌سی فارسی در یکی از بخش‌های خبری خود به موضوع تغییر در مدیریت و کادر فنی تیم فوتبال باشگاه پرسپولیس پرداخت.

پس از اخراج مدیرعامل و سرمربی باشگاه پرسپولیس با تصمیم “حمیدرضا سیاسی” رئیس هیئت مدیره این باشگاه، و مخالفت “علی دایی” و برخی هواداران این تیم با تصمیم هیئت مدیره، رسانه‌های داخلی با تیترهایی نظیر «پرسپولیس سیاسی»، «توفان سیاسی»، «انقلاب سیاسی در پرسپولیس»، «کودتای سیاسی پرسپولیس» و «بمب سیاسی پرسپولیس را ترکاند» به استقبال این خبر داغ ورزشی رفتند.

اما در این بین شبکه بی‌بی‌سی فارسی با آنکه ادعا دارد رسانه‌ای حرفه‌ای است در چند وقت اخیر با سوتی‌های بسیاری مواجه شده است. این رسانه چند روز پیش با فهمی وارونه و غلط از تیترهای جراید و رسانه‌های داخلی، به تحلیل و بررسی عبارت کنایه‌آمیز «کودتای سیاسی»(!) در فوتبال ایران پرداخت.

این رسانه دولت انگلیس اقدام اخیر مسئولان باشگاه پرسپولیس را کودتای سیاسی (به معنای اقدامی سیاسی از سوی صاحبان قدرت) نامید و این اقدام را کودتای سیاسی در فوتبال و ورزش ایران دانست!

این در حالی است که مطبوعات و رسانه‌های ورزشی داخلی با الهام‌گیری از نام رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس یعنی حمیدرضا سیاسی اقدام وی در برکناری علی دایی را کودتا و یا انقلابی از سوی وی دانستند. اما ببی‌بی‌سی فارسی در اقدامی غیرحرفه‌ای و توأم با کج‌فهمی، این اقدام را کودتایی سیاسی دانست و سعی داشت تا این موضوع را به عنوان مسئله نخست در فضای سیاسی ایران نشان دهد!

در ذیل عناوین برخی از رسانه‌های و روزنامه‌های داخلی درباره تحولات اخیر باشگاه پرسپولیس آمده است:

وطن-امروز روزنامه-قدس هفت-صبح خبر-ورزشی

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme