https://telegram.me/empireoflies
یک رسانه رژیم صهیونیستی نوشت: ساختار دفاعی ما در مرز با لبنان ساختاری ناکارآمد است که تقریباً می‌توان آن در سطح صفر دانست و تمام هیاهوی صورت‌گرفته در مورد سپر شمال هم تنها یک هیاهوی تبلیغاتی بود.

تحلیل رسانه‌های صهیونیست درباره وضعیت نگران‌کننده شمال فلسطین اشغالی و موشک‌های مقاومت

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر سایه افزایش وحشت رژیم صهیونیستی از واکنش حزب‌الله به شهادت یکی از رزمندگانش، کمیته‌ای برای بررسی میزان آمادگی ارتش صهیونیستی در منطقه شمال فلسطین اشغالی تشکیل شد و چند روز پیش نیز گزارش خود را در این رابطه صادر کرد.

این که یک ساختار نظارتی همچون ساختار بازرسی کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی در گزارش خود و با وجود تمام ملاحظات امنیتی و سیاسی صریحاً از ناکارآمد بودن  رژیم صهیونیستی سخن بگوید عمق ضعف رژیم صهیونیستی یا به‌قول سید حسن نصرالله خانه عنکبوت آنها را نشان می‌دهد.

در این گزارش که اخیراً در روزنامه عبری‌زبان یسرائیل هیوم به چاپ رسید آمده است: در سایه افزایش مستمر تنش در شمال کمیته تحقیقی به‌ریاست عوفر شالیح عضو کنست برای بررسی  گزارشی که ماه گذشته تهیه شده بود تشکیل و مشخص شد بیش از ۵۰ هزار نفر در مسافتی کمتر از ۹کیلومتری خاک لبنان زندگی می‌کنند بدون آن که معیارهای حفاظتی برای آنها اعمال شده باشد  که خود یکی از قصورهای صورت‌گرفته محسوب می‌شود.

امروز خطر وقوع درگیری در این منطقه بسیار بیشتر از هر زمان دیگری است و بیش از ۱۰۰ هزار موشک به‌سوی مناطق شمال (فلسطین اشغالی) نشانه رفته است.

بر اساس این گزارش معادله بازدارندگی متقابل با حزب‌الله در هر لحظه‌ای امکان فروپاشی دارد در حالی که واکنش ساختار حکومتی برای دفاع از میلیون نفر چیزی شبیه به صفر است.

بررسی‌های کمیته نشان داد: برنامه سپر شمال که با بودجه ۵ میلیارد شیکلی، گوش‌ها را در رسانه کر کرده بود و از دو سال پیش مسئولین از اجرایی شدن آن خبر داده بودند حتی قادر به حفاظت از یک بخش کوچک از این منطقه هم نیست.

اختلاف بین وزارت دارایی و وزارت جنگ در رابطه با میزان اختیارات دستگاه‌های امنیتی و ناتوانی کامل ساختار حاکم باعث شد بسیاری از ساکنان شمال احساس ناامنی واقعی کنند.

رئیس شورای شهرک شالومی (که به‌روی زمین‌های فلسطینیان در شمال فلسطین اشغالی احداث شده است) می‌گوید: اگر جنگی رخ دهد تنها جایی که ساکنان این شهرک قادر به رفتن به آن هستند بهشت است.

اصولاً هیچ راهکاری برای تخلیه سریع این شهرک وجود نداشته یا کارایی چندانی ندارد زیرا فقط روی کاغذ است.

این روزنامه عبری‌زبان سپس به‌نقل از رئیس بخش حفاظت فرماندهی جبهه داخلی رژیم صهیونیستی هم نوشت: بودجه اختصاص داده‌شده برای اقدامات حفاظتی تنها می‌تواند تعداد کمی از ساکنان این منطقه را تحت پوشش حفاظتی قرار دهد و میان ۲۱ مکانی که باید به‌شکلی محافظت‌شده محافظت شود، تنها قادر به تأمین ۵ مکان هستیم.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme