https://telegram.me/empireoflies

تحلیل‎گر BBC خطاب به رضا پهلوی: اظهارات شما بوی خون می‎دهد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رضا ربع پهلوی در یادداشتی که به طور همزمان در روزنامه وال استریت جورنال و وب سایت رادیو فردا منتشر شده با عنوان “مردم ایران پیامی دارند: کشورمان را پس می‌گیریم” نوشته است که “هم‌میهنان ما به دنبال پایان دادن به جمهوری اسلام هستند به این دلیل که رژیمی است غیر ایرانی‌ و ضد ایرانی‌.”
به همین مناسبت انتقادات بسیار زیادی به رویه و سخنان این شازده قلابی در میان ضد انقلاب به راه افتاده که در این میان یکی از روزنامه نگاران سایت های ضد انقلاب و تحلیل گر بی بی سی فارسی سخنان وی را ناشی از وطن فروشی و خوی سلطنت معابانه اش می داند.

فرشته قاضی در جواب سخنان رضا پهلوی می نویسد:” برخلاف ادعای رضا پهلوی، حکومت فعلی ایران و حاکمان آن غیر ایرانی نیستند. از کشور یا سیاره دیگری بر سر کشور و مردم ما نازل نشده اند. از میان مردم و از دل انقلابی برآمده اند که بهمن ماه ۱۳۵۷ بعد از سالها مبارزه و اعتراض علیه دیکتاتوری محمدرضا پهلوی و حکومت او پیروز شد و برخلاف ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ که محمدرضا پهلوی را امریکایی ها با کودتا به ایران بازگرداندند، حکومت جدید نتیجه مبارزات مردم ایران، خواست و اراده و انقلاب آنها علیه حکومتی بود که نه صدای مردم که صدای انقلاب شان را شنید!”

رضا پهلوی در مقاله مورد نظر نوشته: “در یک جمله، هم‌میهنانم می‌خواهند ایران را از جمهوری اسلامی پس بگیرند.. و من مطمئنم که آنها به زودی کشورشان را پس خواهند گرفت.” فرشته قاضی در ادامه مطلب خود نوشته که:”سوال این است که رضا پهلوی از سوی چه کسانی حرف می زند که کشورشان توسط بیگانگان اشغال شده؟ و باید پس گرفته شود؟ آیا او می خواهد ایران را از مردمی که با انقلاب شان، پدر و خانواده اش را بیرون کردند پس بگیرد یا به عنوان یک فعال سیاسی آنطور که خود می گوید برای دهه‌ها از برقراری یک دموکراسی سکولار در ایران
دفاع کرده‌ در همین راستا تلاش می کند؟”
رضا پهلوی نماینده سلطنت طلبان و آن دسته از مردمی است که به خاندان او و حکومت سابق ایران علاقه دارند و تا زمانی که انتخاباتی آزاد برگزار نشده و مردم با رای خود سخن نگفته اند هیچ کسی نمی تواند ادعای رهبری یا سخنگویی مردم را بکند.
تحلیل گر بی بی سی در ادامه با اشاره به اینکه برخی از انتقادات شازده پهلوی را قبول دارد نوشته :”غیر ایرانی خواندن یا پس گرفتن کشور و ادعاهای این چنینی با دموکراسی و آزادی خواهی و حقوق شهروندی نمی خواند و به نوعی پرونده سازی و بوی خون می دهد. جمهوری اسلامی هرچقدر که بدمان بیاید در میان مردم طرفدارانی دارد همان ها که در هر انتخاباتی پای ثابت رای به نظام اسلامی هستند آنها هم بخشی از هم میهنان و مردم ایران هستند.”
لازم به ذکر است وی سال گذشته در پی انتقادی به یکی از اظهارات رضا پهلوی توسط هواداران وی به شدت مورد توهین و تهدید به قتل و تجاوز جنسی قرار گرفت تا جایی که سلطنت طلبان وی را به قتل خانواده اش تهدید کرده بودند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme