https://telegram.me/empireoflies

تحلیل‌گر manoto: انگلیس و آمریکا هیچ غلطی در قبال ایران نمی‌توانند بکنند

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از خروج آمریکا از برجام که در پی تنش های لفظی چند ماه اخیر بین مقامات دو کشور ادامه داشته است بسیاری از تحلیل گران این سوال برایشان پیش آمد که چرا آمریکایی که ادعا می کرد که برجام به نفع منافعشان است و بعد از مذاکرات می گفتند که پیروزی بدون جنگ بدست آورده اند از برجام خارج شده است.

برخی از تحلیل گران داخلی بر این اعتقادند که آمریکا هیچ وقت اعلام نکرده که ما تعهدات ایران را از برجام نمی‌خواهیم، آمریکا همیشه گفته است که برجام کم است و باید امتیازات بیشتری را از ایران گرفت. آنها هم چنین معتقدند که هم ترامپ و هم اروپایی‌ها می‌گویند راجع به مسائل موشکی و منطقه‌ای باید با ایران مذاکره کرد؛ همان چهار بند معروف یعنی: ‌تداوم محدودیت هسته‌ای ایران بعد از ۲۰۲۵، مذاکرات موشکی، ادامه و تشدید بازرسی‌ها و مذاکرات منطقه‌ای.

در این چهار حوزه هم آمریکا و هم اروپا اتفاق نظر دارند و می‌گویند باید در این حوزه‌ها با ایران مذاکره کنیم، خب دیدند که ایران زیر بار مذاکره نمی‌رود، لذا به این نتیجه رسیدند که تنها راه کشاندن ایران به‌زعم خودشان به میز مذاکره این است که ترامپ از برجام خارج شود و با توجه به تعلق خاطری که دولت آقای روحانی به برجام دارد، ‌اروپایی‌ها اعلام کنند که اگر شما می‌خواهید ما برجام را با شما ادامه بدهیم و تا حدودی اجازه اعمال تحریم‌های آمریکا در چارچوب اتحادیه اروپا را ندهیم، باید با هم مذاکره کنیم.

اما در این میان برخی از متوهمان ضد انقلاب مدام بر طبل تو خالی ابرقدرتی آمریکا و انگلیس می زنند و سعی می کنند تا مردم ایران و مخاطبانشان را از این قدرت پوشالی که تا کنون در هیچ کشوری از دنیا که به آن حمله ور شده نتوانسته پیروزی کسب کند بترسانند.

تهدید های پوشالی ترامپ و اطرافیانش آنقدر توخالی و متوهمانه بوده که حتی ضد انقلاب ساکن در کشور انگلیس هم نتوانسته جلوی زبانش را بگیرد و لب به اعتراف نموده است.

سعید بشرتاش که هفته پیش در خصوص بیرون رفتن آمریکا از برجام در برنامه رو به رو شبکه من وتو گفته بود:”دلیل ماندن اروپا در برجام، خوراندن آرام آرام جام زهر آمریکا به جمهوری اسلامی است !” چند روز پیش در برنامه هفته اخیر این شبکه در خصوص قدرت پوشالی آمریکا و انگلیس گفت:” مردم ایران باید بدانند که نه انگلیس و نه آمریکا هرگز قادر به نابودی جمهوری اسلامی نیستند و تمام تلاش آنها برای ضربه به جمهوری اسلامی بی ثمر است.”

این سخنان نشان دهنده این واقعیت تاریخی است که در دهه های اخیر بارها از زبان رهبران انقلاب گفته شده است و با گذشت زمان حتی ضد انقلاب خارج نشین با دیدن قدرت نرم و سخت جمهوری اسلامی به این نتیجه رسیده اند که آمریکا و انگلیس هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme