https://telegram.me/empireoflies

تحلیل‌گر BBC ایران را عامل کودتای ترکیه دانست!!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغحسن هاشمیان از سرسپردگان سعودی و حامی منافقین و از چهره های سابق دانشگاهی ایران با انتشار مطلبی درصفحه شخصی خود در فیسبوک نوشته که جمهوری اسلامی ایران در کودتای ترکیه دست داشته یا حداقل از آن با اطلاع بوده است.

حسن  هاشمیان که در بین هم پیالگی های خود به حسن داعشی معروف است در خیال پردازی های خود به این نتیجه رسیده که در ساعت ۹ شامگاه جمعه به وقت تهران و هفت ونیم به وقت استانبول یعنی در حدود دو ساعت ونیم قبل از اجرای عملیات کودتا، جلسه ای در منزل خامنه ای با حضور محمد جواد ظریف وزیر خارجه،محمد حسین باقری رئیس ستاد نیروهای مسلح، قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس،وزیر اطلاعات،محمدعلی جعفری فرمانده نیروی زمینی سپاه و مشاوران امنیتی بیت رهبری منعقد می شود. در این میان حسن نصرالله، بشار اسد و ابراهیم جعفری در تماس دائم با این جلسه بودند.همچنین سفارت ایران در آنکارا و کنسولگری ایران در استانبول خط مستقیم با این جلسه دایره کرده و با آغاز کودتا،لحظه به لحظه اخبار آن را منتقل می کردند.با این رویکرد، جمهوری اسلامی در پی آن بود که با دیدن علائم پیروزی کودتا، آن را به رسمیت بشناسد!!!

وی در ادامه لاطالعات خود نوشته اما گزارش های رسیده از سفارت ایران در آنکارا ناامید کننده بوده به ویژه اخباری که اطلاع می داد کودتاچیان نتوانستند به رجب طیب اردوغان دست اندازی کنند و رئیس ستاد ارتش ترکیه حاضر نشده که با کودتاچیان همکاری کند. این موضوع به همراه ظهور اردوغان در تلویزیون «سی ان ان» ترک، موجب نافرمانی ارتش از کودتاچیان و ریختن مردم ترکیه به خیابان ها شد. با چنین رویدادهائی، جمهوری اسلامی به رسمیت شناختن کودتا را به عقب انداخت و بعد از آن تغییر رنگ داده و وزارت خارجه ایران بیانیه ای با دیدگاه «میانه» و محتاطانه صادر کرده.

این در حالیست که خبرگزاری‌ها روز جمعه، ۲۵ تیرماه به نقل از روزنامه “حریت” گزارش دادند، کامیونی که حامل یک تن مواد انفجاری بوده در گذرگاه مرزی بازرگان- گوربولاک کشف و متوقف شد. این مواد منفجره قرار بوده در ایران مورد استفاده تروریست ها قرار بگیرد.

مقاله حسن هاشمیان در روزنامه شرق الاوسط

این روزنامه به نقل از شاهدان عینی نوشته است: “این کامیون بعد از اینکه کابلی از زیر آن بیرون افتاده بود متوقف شد و مشخص شد که مکانیزم یک بمب متصل به حدود یک تُن مواد منفجره بوده است.”

 همچنین حسن هاشمیان در هفته گذشته در برنامه صفحه دو در بی بی سی فارسی در خصوص حضور ترکی فیصل در همایش منافقین در پاریس می گوید فعالیت ها و کنش های جمهوری اسلامی ایران در سوریه و حمایت از حزب الله و شیعیان بحرین باعث شده که عربستان مجبور باشد هم اکنون در همایش منافقین شرکت کند و ترکی فیصل در چارچوب سیاست های عربستان حرکت می کند و این روند هم در آینده تشدید خواهد شد.

وی رویکرد عربستان در منطقه را کاملا تایید کرد زیرا وسایل مسالمت آمیز بین دولت ایران و عربستان از بین رفته است.وی هم چنین گفت ایران تمام سلاح های تروریست های داعش را تامین می کند و به گروه های سیاسی در بحرین هم سلاح می دهد.وی که در این برنامه در مقابل حرف های یکی از مخالفین خود بسیار عصبانی و خشمگین شده بود مجددا اتهامات خود را در مورد ایران تکرار نمود.

وی در این مصاحبه از منافقین به صراحت حمایت نمود و حمایت سعودی ها را نیز بسیار به جا دانست وی همچنین پیشنهاد کرد منافقین در کشورهای حاشیه خلیج فارس و در نزدیکی مرز ایران دفاتری را تاسیس نمایند تا از امکانات و کمک های کشور میزبان بیشتر استفاده کند.

لازم به ذکر است چند سال پیش یوسف عزیزی بنی طرف از اعضای قدیمی بیت العرب یکی از گروهک های جدایی طلب خلق عرب حسن هاشمیان را به فساد اخلاقی متهم نموده بود.

وی همچنین سال گذشته در مصاحبه با بی بی سی فارسی گفته بود: ایران برای داعش هدف بسیار ساده ای است چرا که از هزاران کیلومتر مرز ایران به راحتی میتوان عبور نمود و وارد ایران شد. خصوصاً برای نیروهای حرفه ای داعش عبور از مرزهای ایران و ورود به شهرهای ایران جهت انجام عملیات تروریستی کار بسیار ساده ای خواهد بود و اگر داعش مرتکب چنین اعمالی گردد به علت ناتوانی این گروه نمی باشد بلکه به دلیلی است که ایران خود به وجود آورنده داعش است!!!

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: حسن هاشمیان از سرسپردگان سعودی و حامی منافقین و از چهره های سابق دانشگاهی ایران با انتشار مطلبی درصفحه شخصی خود در فیسبوک نوشته که جمهوری اسلامی ایران در کودتای ترکیه دست داشته یا حداقل از آن با اطلاع بوده است. حسن  هاشمیان که در بین هم پیالگی های …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme