https://telegram.me/empireoflies

تحلیلی گذرا از علل تعطیلی مهم‌ترین شبکه سلطنت‌طلب

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغشهرام همایون از نزدیکان رضا پهلوی تلویزیونش را به دلیل آنچه که مشکلات مالی خوانده برای همیشه بست.

صاحب کانال یک همچنین گفته است حاضر است کلید این شبکه را برای کسی که بخواهد آن را راه بیندازد به او می دهد.

۱۶ سال پخش برنامه های مختلف از مشهورترین شبکه سلطنت اپوزیسیون لس آنجلسی فرصت خوبی برای ارائه افکار و برنامه های همایون به دست داد.

لس آنجلس پاتوق ایرانیان آمریکا نشین است. جمعیت کثیری از ایرانیان با هر فکر و عقیده ای ساکن این شهر هستند. تاجران و پزشکان و هر طیفی که وضعیت مالی خوبی دارند نیز در این شهر سکنی گزیده اند و غالبشان مخالف جمهوری اسلامی هستند. با این وصف چرا باید شهرام همایون به دلیل مشکلات مالی تلویزیونش را تعطیل کند؟

از همه مهم تر ثروت خاندان پهلوی در آمریکاست. رضا پهلوی پیشتر در با حضور در یکی از برنامه‌های تلویزیونی صدای آمریکا ثروت پدرش را به هنگام خروج از ایران تنها در حدود ۶۶ میلیون دلار اعلام کرد. بدون احتساب دارایی ها و املاک این خاندان، این مبلغ بسیار بالایی برای خاندان شاه مخلوع ایران به شمار می رود.

با این تفاصیل اگر فقط خاندان پهلوی پشتیبانی مالی کانال یک را برعهده می گرفتند شهرام همایون ناچار از تعطیلی این شبکه نمی شد.

این نکته آنجا مهم تر می شود که بدانیم شهرام همایون از دوستان نزدیک رضاپهلوی به شمار می رود و بارها اعلام کرده تنها آلترناتیو جمهوری اسلامی از نگاه همایون شخص رضا پهلوی است.

چرا این ارتباط نزدیک باعث نشده تا کانال یک تعطیل نشود؟ چرا باوجود این که همایون بارها اعلام کرده تنها شبکه مورد تایید رضا پهلوی کانال یک است اما این شبکه به دلیل مشکلات مالی تعطیل می شود؟

شهرام همایون شخصیتی مستقل است و هر چند به گفته خود به وصیت محمدرضا شاه در حمایت از رضا پهلوی عمل کرده است ولی نتوانسته حمایت تمام و کمال او را بدست آورد.

بعد از جدایی رضا پهلوی از تلویزیون افق که بخشی از تلویزیون اندیشه به شمار می رود هیچ تریبون رسمی دیگری در اختیار رضا پهلوی نیست. وی از طریق شبکه های مجازی با مخاطبان خود گفت و گو می کند.

مدتها قبل هم رضا پهلوی در فایل صوتی منتشر شده ای از شبکه های تلویزیونی لس آنجلسی تعبیر “فکسنی” را به کار برد که به مذاق همایون خوش نیامد ولی او سکوت کرد.

می شود گفت ممکن است دلیل مالی یکی از دلایل تعطیلی این شبکه به شمار برود اما وقتی همایون می بینید که رضا پهلوی نیازی به کانال یک ندارد ترجیح می دهد که نباشد!

در واقع این پهلوی ها نیستند که به شهرام همایون نیاز داشته باشند بلکه این همایون است که به رضا پهلوی و حمایتش نیاز دارد و وقتی می بینید این حمایت – به خصوص مالی- صورت میگیرد دلیلی برای ادامه فعالیت هایش نمی بیند.

این که چرا رضا پهلوی نیازی به شبکه های تلویزیونی اپوزیسیون ندارد را می توان در روحیه فرا سلطنتی خود جستجو کرد.

رضا پهلوی خود را بزرگ تر از همه جریان اپوزیسیون می داند و وابستگی اش به شبکه های به قول خودش “فکسنی” اعتبارش را زیر سوال می برد. از این روست که حمایت مالی نمی کند.

انتهای متن/روباه نیوز

شهرام همایون از نزدیکان رضا پهلوی تلویزیونش را به دلیل آنچه که مشکلات مالی خوانده برای همیشه بست.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme