https://telegram.me/empireoflies

تحلیلگر BBC: سرمایه گذاری روی رضا پهلوی،‌ بازی باخت باخت است

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: یک نظر سنجی که رادیو زمانه ارگان رسانه ای سازمان اطلاعات هلند در خصوص انتخابات در ایران انجام داده نتایج مضحکی را در بر داشته است.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که در میان طبقه متوسط ایران، دکتر روحانی کمترین اقبال را در یک انتخابات آزاد خواهد داشت و رضا پهلوی، نسرین ستوده و میرحسین موسوی به عنوان کاندیدای سه گرایش سیاسی «انحلال‌طلب»، «تحول‌خواه» و «اصلاح‌طلب» بیشترین طرفدار را در میان پاسخ دهندگان دارند.

در این نظر سنجی مضک بر اساس دلایل و اسناد کاملا من درآوردی نتیجه گیری شده است که رضا ربع پهلوی آخرین باقی مانده ذکور از نسل منحوس پهلوی در ایران اسلامی بیش از ۳۳ درصد رای دارد و اگر در ایران کاندیدا شود حتما به ریاست جمهوری خواهد رسید!

حال این آقایان این قدر از قوانین ایران بی اطلاعند که کسی در ایران با ۳۳ درصد آرا نمی تواند به ریاست جمهوری برسد بلکه حتما باید بیش از۵۰ درصد آرا را به خود اختصاص دهد.

در راستای رویا پردازی های سلطنت طلبان به ویژه رضا ربع در خصوص گرفتن قدرت در ایران در آینده نزدیک یکی از تحلیل گران بی بی سی فارسی که از جمله مخالفان سرسخت نظام در رسانه های بیگانه است در خصوص توهمات این عنصر سلطنت طلب نوشته:در این سال ها کم و بیش رضا پهلوی را تعقیب کرده ام. به نظرم هیچ کاریزمای شخصیتی ندارد. علاوه بر سیمای سرد و شخصیت غیراجتماعی اش، دانش و قدرت بیانش خیلی ضعیف است، این را با مرور چند مصاحبه تلویزیونی می شود فهمید. خیلی کلی حرف می زند، تکراری و غیرمستند. میراث دار خوبی هم نبوده است. مثلا نتوانسته یک سازمان درست حسابی تشکیل دهد که از میراث پدرش که حداقلش انبوه اسناد و مدارک مربوط به دوران پهلوی ست، حمایت کند یا پشتیبان یک سری پروژه پژوهشی شود، کنفرانس برگزار کند و .. هیچ تشکیلات مهمی هم نتوانسته است راه اندازی کند. برخی مجامع یا شوراهایی که تشکیل داده، به سرعت دچار اختلاف شده اند”

رضا حقیقت نژاد همچنین در خصوص بی عرضگی رضا پهلوی در عرصه سیاست و گفتمان سازی در ۳۸ سال بعد از انقلاب گفته :”در این سال ها کم و بیش رضا پهلوی را تعقیب کرده ام. به نظرم هیچ کاریزمای شخصیتی ندارد. علاوه بر سیمای سرد و شخصیت غیراجتماعی اش، دانش و قدرت بیانش خیلی ضعیف است، این را با مرور چند مصاحبه تلویزیونی می شود فهمید. خیلی کلی حرف می زند، تکراری و غیرمستند. میراث دار خوبی هم نبوده است. مثلا نتوانسته یک سازمان درست حسابی تشکیل دهد که از میراث پدرش که حداقلش انبوه اسناد و مدارک مربوط به دوران پهلوی ست، حمایت کند یا پشتیبان یک سری پروژه پژوهشی شود، کنفرانس برگزار کند و .. هیچ تشکیلات مهمی هم نتوانسته است راه اندازی کند. برخی مجامع یا شوراهایی که تشکیل داده، به سرعت دچار اختلاف شده اند.”

وی در انتهای نوشته خود در خصوص سرمایه گذاری ضد انقلاب بر روی فرد یهمچون رضا ربع آن را کاری بیهوده می داند و معتقد است ضرر این سرمایه گذاری از سال ها قبل کاملا روشن بوده و سرمایه گذاری روی رضا پهلوی،‌ به نظر بازی باخت – باخت است.

 انتهای پیام/
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme