https://telegram.me/empireoflies

تحلیلگر مستقل رسانه‌های فارسی زبان: ایران تنها دمکراسی خاورمیانه

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغامروز آخرین فرصت ثبت نام افراد برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری محسوب می شود. تا روز گذشته ستاد انتخابات کشور، رقم ۱۰۴۸ نفر را برای ثبت نام در انتخابات ثبت کرده است که این عدد برای خود نوعی رکوردشکنی محسوب می شود.

همزمان با ایران اما، همسایه شمال غربی کشور، یعنی ترکیه نیز مشغول آماده شدن برای همه پرسی قانون اساسی و تغییر نظام از پارلمانی به ریاستی است که در آن اختیارات اردوغان، رئیس جمهور این کشور را افزایش می دهد.

همین موضوع باعث افزایش تنش میان موافقان و مخالفان این طرح شود. BBC فارسی در شرح روش هایی که مخالفان برای اعلام نارضایتی خود ابراز می کنند می نویسد: «در طی یک دعوا، یک نماینده مجلس لگد پراند و در یک دعوای دیگر یک گلدان در محیط مجلس پرتاب شد. در همان‌جا، میکروفونی دزدیده شده و کمی بعد به عنوان سلاح سرد به کار رفت. یک نماینده مستقل خودش را با دستنبد به تریبون بست که کسی نتواند جابجایش کند که خودش باعث دعوایی دیگر شد. بحث و بررسی پارلمان ترکیه دربارۀ تغییر قانون اساسی از ملایمت به دور است.»

در همین حال، علی علیزاده، تحلیلگر مستقل رسانه های فارسی زبان با مقایسه این دو انتخابات پیش رو در کشورهای ایران و ترکیه، در صفحه توییتر خود می نویسد: «سه روز مانده تا ترکیه، به سلطنت اردوغان آری بگوید. آنوقت ایران با انتخابات رقابتی و پیش‌بینی ناپذیرش، براستی «تنها دموکراسی خاورمیانه» میشود».

انتهای پیام/رسانه ایران

علی علیزاده، تحلیلگر مستقل رسانه های فارسی زبان با مقایسه این دو انتخابات پیش رو در کشورهای ایران و ترکیه، در صفحه توییتر خود می نویسد: «سه روز مانده تا ترکیه، به سلطنت اردوغان آری بگوید. آنوقت ایران با انتخابات رقابتی و پیش‌بینی ناپذیرش، براستی «تنها دموکراسی خاورمیانه» میشود».

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.5 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. این همه تحلیلگر، چرا سوزنتون روی علی علیزاده گیر کرده؟!
    ایشون اگر خیلی به حرفاشون معتقدند بهتر است برای زندگی تشریف بیاورند ایران و در یکی از دانشگاه های خودمان تدریس کنند.
    اینکه بیرون از گود بسینی و به به و چه چه کنی که هنر نیست.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme