https://telegram.me/empireoflies
یک تحلیلگر سیاسی قطری تأکید کرد: ایران هیچ‌گاه به یک کشور عربی تعرض و تعدی نکرده است و این کشور دوست و همسایه و برادر ما به‌شمار می‌رود.

تحلیلگر قطری: ایران به هیچ کشور عربی تعدی نکرده است/ دعوت ملک سلمان از امیر قطر اهانت‌آمیز بود

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ“علی الهیل” از شخصیت‌های دانشگاهی و تحلیلگران مطرح قطری در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به توطئه عربستان و امارات علیه ایران در اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس گفت: ایران به هیچ کشور عربی حمله و تعدی نکرده است بلکه این اعراب بوده‌اند که به ایران تعدی و حمله کرده‌اند.

وی تأکید کرد: رژیم سعودی و دولت عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر شورای همکاری و اتحادیه عرب را به‌سرقت برده و ربوده‌اند.

الهیل تصریح کرد: ایران کشوری دوست، برادر و همسایه است.

علی الهیل تصریح کرد: به‌اذعان مسئولان غربی، عربستان و امارات میلیاردها دلار برای به‌راه انداختن جنگ علیه کشورهای عربی و اسلامی از جمله سوریه، عراق، لبنان، لیبی، قطر، یمن و مالی به آمریکا و فرانسه پرداخت کرده‌اند.

بیانیه اجلاس شورای همکاری شرم‌آور بود/ ایران دوست و برادر ماست

این تحلیلگر قطری در پاسخ به سؤالی درباره ارزیابی‌اش از اجلاس اخیر سران شورای همکاری خلیج فارس در عربستان و بیانیه پایانی آن گفت: این یک اجلاس در سطح سران نبود. بیانیه اجلاس شرم‌آور بود که نه‌تنها مطالبات ملت‌های منطقه بلکه حتی دولت‌های برخی کشورهای منطقه را برآورده نمی‌کند. بیانیه پایانی همه واقعیت‌های سیاسی موجود را نادیده گرفت. بحران کشورهای محاصره‌کننده قطر با این کشور را نادیده گرفت. این بیانیه همان چیزهایی را گفت که دبیرخانه شورای همکاری از سال ۱۹۸۱ میلادی از آن حرف می‌زند. بیانیه پایانی چیز جدیدی نداشت. چیز جدیدی که اساساً قدیمی است، همان توطئه‌ای است که عربستان و امارات نه علیه اسرائیل بلکه علیه ایران طراحی می‌کنند و خواهان تشکیل یک نیروی (نظامی) مشترک متشکل از کشورهای عرب خلیج (فارس) هستند. ما در کشور قطر افتخار نمی‌کنیم که طرفی در یک نیرویی باشیم که محمد بن سلمان (ولیعهد سعودی) دستور آن را می‌دهد و دنباله‌روهای بن‌سلمان نیز از آن تبعیت می‌کنند. افتخار نمی‌کنیم در نیرویی علیه ایران باشیم. درست است که بین ما و ایران تاحدی اختلافاتی هست، اما ایران کشوری دوست، برادر و همسایه است و یک کشور اصیل در منطقه به‌شمار می‌رود.

اختلاف ایران و اعراب باید از راه گفت‌وگو حل شود

وی افزود: بگذارید بگویم که من قبل از اینکه یک سنی یا عرب باشم، یک انسان هستم. اما می‌خواهم به یک حقیقت تاریخی اذعان کنم. حقیقت تاریخی این است که ایران هیچ‌گاه به اعراب تعدی و حمله نکرده است اما این اعراب هستند که به ایران تعدی و حمله کرده‌اند. من یک عرب هستم که این حرف را می‌زنم. اگر ایران یک کشور همدست بود، آمریکا از دهها سال پیش این تحریم را علیه ایران اعمال نمی‌کرد؛ آمریکایی که از سوی لابی صهیونیست‌ها موسوم به ایپک اداره می‌شود. نمی‌توانیم این گفته برخی کشورهای عربی و اسلامی را باور کنیم که می‌گویند ایران زیر میز با اسرائیل و آمریکا علیه اعراب همدست است. این سخن خیانتکاران ایرانی مقیم آمریکا است که می‌گویند دولت ایران در خفا علیه اعراب و مسلمانان توطئه می‌کند. ایران کشوری دوست است. بین ما و آنها اختلافاتی است که این امری طبیعی می‌باشد اما این اختلافات باید از طریق گفت‌وگو مورد بحث قرار گیرد؛ نه از طریق یک قدرت نظامی مشترک متشکل از کشورهای عرب خلیج (فارس) و بازتولید جنگ نظامی ایران و عراق و بازتولید جنگ کویت. مجالی برای همه اینها نیست. ما نمی‌خواهیم طرفی در شعله‌ورکردن جدید منطقه به‌نفع رژیم صهیونیستی باشیم.

اسرائیل دشمن اول کشورهای منطقه است 

وی تأکید کرد: اسرائیل یک دولت سربار و غیراصیل است که میهنی عربی و اسلامی یعنی فلسطین را اشغال کرده است. جای افتخار خواهد بود که در یک نیروی مشترک (نظامی) علیه اسرائیل باشیم، زیرا اسرائیل دشمن اول و یگانه دشمن و اصلی‌ترین دشمن میهن عربی و کشورهای خلیج (فارس) و کشورهای خاورمیانه به‌شمار می‌رود. اما جای افتخار برای ما نخواهد بود که همراه با عربستان و امارات باشیم یعنی دو کشوری که علیه جهان عرب و اسلام توطئه می‌کنند. این گفته ما در قطر نیست چرا که ما اساساً با این دو کشور مشکل داریم بلکه گفته جان کری وزیر خارجه اسبق آمریکا است که حدود سه هفته پیش در کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا شهادت داد و گفت که “عربستان ما را سوق داد که با اعراب در سوریه و عراق و لبنان و لیبی و قطر و یمن بجنگیم” بنابراین جان کری موضوع را یک‌سره کرد و گفت که عربستان علیه کشورهای عربی توطئه می‌کند.

رسوایی معاملات سری داماد ترامپ با بن‌سلمان

الهیل افزود: هدف از این بیانیه فرار به جلو و سرپوش گذاشتن بر جنایت پلیدی است که همه جهان را امروز پر کرده است، منظورم جنایت قتل جمال خاشقجی است، برای همین می بینیم که رئیس جمهور آمریکا و کوشنر با فشار زیادی از درون خود کنگره روبه‌رو هستند و در آینده بسیار نزدیک و چه‌بسا از الآن تا یک هفته دیگر رسوایی‌های معاملات سری بین کوشنر و محمد بن سلمان که رسانه‌ای نشده است، برملا خواهد شد.

بن‌سلمان و بن‌زاید کمپین تروریسم جهانی علیه جهان عرب را رهبری می‌کنند

اما درخصوص امارات قضیه روشن است. فرانسوا اولاند رئیس جمهور سابق فرانسه در یکی از شبکه‌های تلویزیونی فرانسه به‌طور مشخص گفت که “محمد بن زاید به دولت من (یعنی دولت سابق فرانسه) هفت میلیارد دلار برای مبارزه با گروههای اسلامی در جمهوری مالی یا صحرای جمهوری مالی پرداخت کرد”. تو کی هستی محمد بن زاید؟! تو را چه به صحرای مالی؟ تو کی هستی که هفت میلیارد دلار از عرق جبین ملت امارات پرداخت می‌کنی؟! این ظلم و ستم چیست؟… همچنین منابع موثق ترک گفتند که محمد بن زاید سه میلیارد دلار برای موفقیت کودتای نظامی در ترکیه پرداخت کرده بود. لذا این دو نفر (محمد بن سلمان و محمد بن زاید) کمپین تروریسم جهانی علیه جهان عرب و اسلام را رهبری می‌کنند.

قطر از شورای همکاری و اتحادیه عرب خارج خواهد شد

الهیل گفت: اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض نظیر اجلاس کویت شکست خورده بود. ما تقریباً به‌طور نهایی متقاعد شده‌ایم که از شورای همکاری و به‌اصطلاح اتحادیه عرب خارج شویم زیرا این دو نهاد از سوی رژیم سعودی و دولت السیسی به‌سرقت رفته و ربوده شده‌اند. همان‌طور که از اوپک خارج شدیم؛ از این دو نهاد هم خارج خواهیم شد. به‌خواست خداوند، یک روز همان‌طور که انقلاب اسلامی در ایران پیروز شد و نسبت به برخی از جوانب آن تحفظ داریم، ملت شبه‌جزیره عربی بر رژیم سعودی پیروز خواهد شد.

ائتلاف سعودی یمن را بمباران می‌کند بعد ایران را متهم می‌کنند

وی با اشاره به “جنایت‌های پلید ائتلاف سعودی که به‌گفته سازمان ملل باعث بروز بدترین فاجعه در تاریخ گذشته و کنونی بشری شده است”، افزود: ائتلاف سعودی و اماراتی جنایتکار با هواپیماهای آمریکایی یمن را بمباران می‌کند و با موشک‌ها و بمب‌های آمریکایی و بمب‌های خریداری‌شده از اروپا با پول نفت عربی و اسلامی یمنی‌ها را هدف قرار می‌دهد و آنگاه ایران را متهم می‌کند که به حوثی‌ها کمک می‌کند؟! اساساً چرا ایران به حوثی‌ها کمک نکند؟ حوثی‌ها ملتی مظلوم هستند. همگان بدانند که حوثی‌ها بیش از یک‌هزار سال بر یمن حکومت کردند. تاریخ یمن این را می‌گوید. حوثی‌های یمنی خواه آنها را حوثی یا زیدی بخوانند، آنها یمنی هستند که در قلب و بافت ملت یمن ریشه دارند.

جنایت امارات و عربستان کمتر از جنایت اسرائیل نیست

حقیقت یمن این است که بی‌گناهان به‌قتل می‌رسند و کودکان در اتوبوس‌های مدرسه خود و در داخل مدارس خود بمباران می‌شوند. ملت یمن در جشن‌های عروسی و مراسم عزاداری خود به‌قتل می‌رسند، بنابراین عربستان و امارات تروریسم دولتی را به‌تمام‌معنا رهبری می‌کنند. این دو کشور جنایتکاراند که جنایات آنها دست‌کمی از جنایات اسرائیل ندارد. آنها نسخه‌ای از رژیم صهیونیستی هستند لذا جای تعجب نیست که ائتلاف قوی اکنون تشکیل شود؛ قویتر از آن چیزی که در رسانه‌ها منتشر می‌شود، روابطی قوی بین رئیس دولت صهیونیست افراطی راستگرا با محمد بن سلمان و محمد بن زاید.

رسانه‌های سعودی هرساله در سالروز وحدت آنچه آن را “پادشاهی عربی سعودی” می‌خوانند، ملک عبدالعزیز را برای ملت عربستان که شست‌وشوی مغزی شده‌اند، این‌گونه به‌تصویر می‌کشد که او با هر قبیله‌ای ازدواج می‌کرد تا قبایل را متحد کند و این ملک عبدالعزیز یک سوپرمن است. اما واقعیت این است که انگلیس خیلی زیاد به او کمک کرد تا به قدرت برسد زیرا پیشینه این خاندان، پیشینه‌ای یهودی است، شکی در این مسئله وجود ندارد. اسنادی وجود دارد که ثابت می‌کند که او از یهودیان می‌خواست که فلسطین را برای خود بردارند و براساس اینکه سیاست یعنی پیوند منافع، مانعی برای آن نمی‌دید.

ائتلاف سعودی  به کشتی‌های حامل مواد غذایی هم رحم نمی‌کند

وی با اشاره به “فجایع ائتلاف متجاوز به یمن و کشتار ملت اساساً فقیر این کشور” گفت: عربستان نمی‌خواهد که یمن کشوری دموکراتیک و قوی باشد. عربستان از زمان ملک عبدالعزیز اجازه نداده است که یمن قوی و نیرومند باشد زیرا از جانب آن احساس نگرانی می‌کرد. وقتی تصاویر کودکان گرسنه یمنی را نگاه می‌کنید، در می‌یابید که این وحشیان قاتل و پست اماراتی و سعودی به ملت یمن و حتی کشتی‌های حامل مواد غذاییِ نهادهای بشردوست و حقوق بشری برای آنها رحم نمی‌کنند. این وحشی‌ها گذرگاههای دریایی و زمینی و هوایی را به‌روی کاروان‌های کمک‌ها می‌بندند تا به دست ملت فقیر و گرسنه یمن نرسد.

منصور هادی ملت خودش را فروخت

وی درباره “به‌اصطلاح دولت مشروع یمن به‌سرکردگی عبدربه منصور هادی” رئیس جمهور مستعفی این کشور گفت: عبدربه منصور هادی در حقیقت ملت خودش را فروخت. او خون کودکان و زنان و سالخوردگان یمنی را برای اندکی (مال و منال و پست) دنیا فروخت، بنابراین ائتلاف سعودی و اماراتی و عبدربه منصور هادی و شبه‌نظامیانِ دولتی ــ که آن را دولت مشروع می‌خوانند اما اساساً مشروعیتی ندارد ــ همگی به قتل ملت یمن پرداخته‌اند.

بن‌سلمان در قتل جمال خاشقجی از جدش تقلید کرد

امروز ما نیاز به ذهنیت ملک عبدالعزیز نداریم که وقتی از کسی راضی نبود، او را در گودال می‌انداخت. محمد بن سلمان از جدش تقلید می‌کند اما دوران جدش شبکه‌های تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی و دوربین و اینترنت نبود که لحظات را به‌تصویر بکشد. بن‌سلمان در قتل جمال خاشقجی از جدش تقلید کرد اما الآن با زمان جد او فرق کرده است. او اکنون ساقط شد. اینها گرگ‌های صحرا هستند که مشتاق خون هستند. محمد بن سلمان بعد از اتهامات گسترده علیه او حتی از سوی هم‌پیمانان جمهوری‌خواهش در کنگره آمریکا و روزنامه واشنگتن پست و سایر رسانه‌ها و جمعیت‌های حقوق بشری اعتباری ندارد، این درحالی است که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) نیز در گزارش خود کار را یک‌سره کرد و گفت این محمد بن سلمان بوده که دستور قتل جمال خاشقجی را داده است.

علت عدم‌مشارکت امیر قطر در اجلاس سران شورای همکاری

الهیل درپاسخ به سؤالی در خصوص علت عدم مشارکت امیر قطر در اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس با وجود دعوت رسمی از وی گفت: این دعوت حاوی اهانت و تمسخر بود زیرا ملک سلمان شاه سعودی درک می‌کرد که شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی امیر قطر امکان ندارد که در این اجلاس شرکت کند. عربستان چهار کشوری را که قطر را در سطح زمینی و هوایی و دریایی محاصره کرده و تحت تحریم دیپلماتیک و کنسولی قرار داده‌اند، هدایت می‌کند. از زمان شکل‌گیری نظام جهانی معاصر، در تاریخ یک کشور اتفاق نیفاده است که رئیس یک کشور تحت محاصره از کشوری که آن را محاصره کرده است، دیدار کند. آیا جایز است که در برابر فردی که تلاش کرده است تا ملت مرا گرسنگی دهد و ملت مرا به‌قتل برساند، سر خم کنم؟ این یک تمسخر است و نه دعوت.

انتهای پیام/

یک تحلیلگر سیاسی قطری تأکید کرد: ایران هیچ‌گاه به یک کشور عربی تعرض و تعدی نکرده است و این کشور دوست و همسایه و برادر ما به‌شمار می‌رود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme