https://telegram.me/empireoflies
یک مفسر سیاسی بریتانیایی بر این باور است که پیشنهاد رئیس‌جمهور آمریکا برای مذاکره بدون قید و شرط با ایران تنها یک تلاش دیگر از سوی وی برای منحرف‌کردن افکار عمومی از اخبار منفی درباره دولت ایالات متحده است.

تحلیلگر بریتانیایی: جنگ با ایران خودکشی است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«سارا ماروسک» تحلیلگر و مفسر مسائل سیاسی از بریتانیا تأکید کرد: پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره بدون قید و شرط با ایران تنها تلاش دیگری از سوی وی برای منحرف کردن افکار عمومی از اخبار منفی است که از دولتش به بیرون منتشر می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: همان قدر که دولت آمریکا بد است، نهادهای اطلاعاتی و نظامی ایالات متحده درمی‌یابند که آمریکا نمی‌تواند از نظر نظامی ایران را شکست دهد. آنها نتوانستند در افغانستان و عراق نیز به پیروزی برسند و جنگیدن با یکی از بزرگترین ارتش‌های منطقه به‌معنای خودکشی خواهد بود.

ماروسک که استاد دانشکده علوم سیاسی در دانشگاه “هیلو”ی هاوایی است، در پاسخ به سؤالی درباره اظهارات ترامپ در خصوص مذاکره بدون پیش‌شرط با جمهوری اسلامی ایران و تمایل وی برای دیدار با رهبران ایران گفت: ترامپ تنها در همان لحظه‌ای که صحبت می‌کند، واقعی و صادق است. چند ثانیه، ساعت یا چند روز بعد وی می‌تواند به‌طور کامل نظرش را تغییر دهد، بدون هیچ گونه منطق مشخص و سازگاری. او بیگناهی یک کودک را به‌تصویر می‌کشد چرا که زندگی و ذهن او به‌طور کامل از جهان واقعی قطع و دور بوده است، جایی که کلمات و اقدامات تبعات خاص خود را دارد.

این تحلیلگر سیاسی در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای ایران و اینکه سایر طرف‌ها به پایبندی به مفاد توافق تأکید کرده‌اند و علت اصلی این تغییر لحن از سوی ترامپ، گفت: دو مسئله وجود دارد؛ نخست اسرائیل و لابی قدرتمند آن و دوم، آسیب‌شناسی ترامپ علیه اوباما رئیس جمهور سابق. فراموش نکنید که ترامپ یکی از طرفداران این ایده مضحک و نژادپرستانه بود که اوباما آمریکایی نیست. او می‌خواهد همه چیزهایی را که اوباما به‌خاطر آن ایستاد و مقاومت کرد، از بین ببرد؛ بهبود وضعیت بهداشت و درمان، مذاکره بر سر توافق ایران، تحت فشار قراردادن اسرائیل در مسئله شهرک‌سازی…، این مسئله موجب تقویت راستگراهای اسرائیل می‌شود. اگر به روش ترامپ در مدیریت دیپلماسی در قبال کره شمالی نگاه کنید، این مسئله نشان می‌دهد که او هیچ ایده‌ای درباره نحوه دستیابی به توافقات سخت ندارد، او در این باره هیچ نظر و ایده‌ای ندارد که جان کری و محمد جواد ظریف با چه سختی برای دستیابی به یک توافق تلاش کردند، توافقی که سازنده و پایدار باشد. ترامپ با دنیا مانند فئودال‌ها رفتار می‌کند، او هیچ احترامی برای افراد و فرهنگ‌های دیگر قائل نیست.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا کشورهای اروپایی دخیل در توافق هسته‌ای از دور جدید مذاکرات بین ایران و آمریکا استقبال می‌کنند، گفت: به‌نظر می‌رسد اروپایی‌ها کاملاً نسبت به ترامپ بی‌میل هستند. ما با یک بحران در لیبرال دموکراسی غربی روبه‌رو هستیم؛ افزایش نابرابری، رشد فاشیسم، بستن مرزها، بی‌توجهی به حقوق اقلیت‌های مسلمان. جهان دیگر دوقطبی نیست و آمریکا دیگر تنها ابرقدرت جهان به‌شمار نمی‌رود. یک سیستم چندقطبی شاید به اروپایی‌ها، چین و روسیه و سایر کشورها اجازه دهد تا آمریکا را دور بزنند.

ماروسک در پایان در پاسخ به سؤالی درباره تهدید ترامپ درباره یک جنگ تمام‌عیار علیه ایران و سپس تغییر لحن وی و اینکه آیا این گونه رفتارهای ترامپ ارتباطی با انتخابان میان‌دوره‌ای کنگره دارد، گفت: شاید این طور باشد. ترامپ می‌خواهد افکار عمومی آمریکا را از اخباری منفی که از داخل دولتش می‌آید، منحرف کند. من تصور می‌کنم اینها تهدیدات توخالی است.

انتهای پیام/تسنیم

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

یک مفسر سیاسی بریتانیایی بر این باور است که پیشنهاد رئیس‌جمهور آمریکا برای مذاکره بدون قید و شرط با ایران تنها یک تلاش دیگر از سوی وی برای منحرف‌کردن افکار عمومی از اخبار منفی درباره دولت ایالات متحده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme