https://telegram.me/empireoflies

تحلیلگر اسراییلی VOA: اوباما به هر قیمتی با ایران کنار می‌آید

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: با قرائت بیانیه توسط ظریف و موگیرینی، عملا همه تحریم های یک جانبه غرب (به جز تحریم های آمریکا) علیه ایران لغو شد و این امکان برای همه کشورهای دنیا برای حضور در اقتصاد ایران، فراهم شد.

مقامات اسراییل که پیش از این نسبت به توافق هسته ای ابراز نگرانی کرده بودند و آن را نشانه ضعف دولت اوباما معرفی کرده بودند، پس از فرجام برجام، از آن به عنوان” لحظه خطرناکی برای آمریکا و متحدانش آغاز شده است” یاد کردند.

در همین رابطه صدای آمریکا در گفتگو با منشه امیر، تحلیلگر سیاسی مقیم اسراییل پرسید “ایران برنامه موشکی را مستقل از برنامه هسته ای می داند، آیا اسراییل این انتظار را دارد که بتواند از طریق توافق هسته ای بر روی برنامه موشکی ایران هم اثری بگذارد؟”

منشه امیر در پاسخ اظهار داشت ” تصور می کنم چنین خوشبینی در اسراییل وجود ندارد و حکومت ایران هم زیر بار آن نمی رود و دولت اوباما هم تلاش دارد تا آنجایی که ممکن است با حکومت ایران کنار بیاید. یک نمونه آن هم مبادله زندانیان است. باید توجه کرد افراد بی گناهی که توسط ایران دستگیر شده بودند، برای باج گیری به گروگان گرفته شده بودند و هیچ علتی برای تعقیب قضایی آنها وجود نداشت. این در حالی است که آن هفت نفری که در ایالات متحده متحده محاکمه شدند و در دادگاه محکوم شدند از تمام حقوق دفاعی برخوردار بودند. و وقتی ایالات متحده میاد ۷ نفر را آزاد می کند در برابر ۴ نفر یک بار دیگر ثابت می کند که دولت اوباما تا چه حد ضعیف است و تا چه حد می خواهد به هر قیمتی که شده با حکومت ایران کنار بیاید.

واکنش آیپک پس از اجرای رسمی برجام
لابی اسراییلی آیپک در آمریکا در واکنش به اجرای رسمی برجام هشدار داده که «لحظه خطرناکی» برای واشنگتن و متحدانش آغاز شده است.

بامداد امروز یکشنبه پس از انتشار گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره اجرای تعهدات برجامی توسط تهران و قرائت بیانیه مشترک توسط محمدجواد ظریف و فدریکا موگرینی آغاز رسمی اجرای توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ رسما کلید زده شد.

به گزارش پایگاه اسراییلی «اسرائیل نشنال نیوز»، لابی صهیونیستی آیپک در واکنش به اجرای رسمی برجام اعلام کرده که «لحظه خطرناکی» برای آمریکا و متحدانش شروع شده است.

در بیانیه این لابی صهیونیستی با تکرار ادعاهای بی اساس درباره ایران مدعی شده که این کشور به دنبال تسلط بر خاورمیانه است و از اینکه «جامعه بین‌المللی رژیم پیچیده تحریم‌ها را برمی‌چیند»، به شدت ابراز نگران کرده است.

در بیانیه آمده است: «ناکامی در تنبیه کردن ایران به واسطه رفتار غیرمسئولانه‌اش و نقض محدودیت‌های اعمال شده بین‌المللی و ناتوانی ایران در سالم بیرون آمدن از فعالیتهای هسته‌ای گذشته‌اش(پی‌ام‌دی)، سبب شده که اطمینان بسیار کمی به اجرای برجام وجود داشته باشد».

انتهای پیام/رسانه ایران

بیانیه آیپک پس از فرجام برجام: «ناکامی در تنبیه کردن ایران به واسطه رفتار غیرمسئولانه‌اش و نقض محدودیت‌های اعمال شده بین‌المللی و ناتوانی ایران در سالم بیرون آمدن از فعالیتهای هسته‌ای گذشته‌اش(پی‌ام‌دی)، سبب شده که اطمینان بسیار کمی به اجرای برجام وجود داشته باشد».

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme