https://telegram.me/empireoflies
رادیو آمریکایی فردا برای به فعلیت رساندن اصل "تفرقه بینداز و براندازی کن" از هر دست آویزی بهره برداری می کند.

تحلیف و تفرقه

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمراسم تحلیف روحانی با تمام حواشی ریز و درشت و زشت و زیبایش تمام شد. بود و نبود خیلی ها به چشم آمد. غیبت فقهای شورای نگهبان، آیت الله شاهرودی، یزدی و رئیسی قابل توجه بود. بسیاری نیز همه با بی تفاوتی از کنارشان رد شدند. از آنجمله به نظر می رسد کمتر کسی متوجه غیبت احمدی نژاد در این مراسم شد. در حالیکه شرکت نمایندگان نزدیک به هشتاد کشور در این مراسم باعث ایجاد جو مناسب بین المللی شده بود، نبود هیئت رسمی کشور بسیار مهم و استراتژیک جیبوتی را هموطنان طناز و دست به قلم در شبکه های اجتماعی بسیار نگران کننده و باعث کامل نبودن مراسم قلمداد کردند!

اما در این میان یک کلمه هم از مادر عروس (بخوانید رادیو فردا) شنیده شد و آنهم کاملاً اتفاقی و فقط محض اطلاع رسانی بود و حقیقتاً رادیو فردا به وسیله آن فقط خواست گله گذاری یک مسلمان را به گوش برادر مسلمانش برساند و مانع از یک سوء تفاهم خطرناک و کدورت و کینه وخیم بین دو گروه از مسلمانان و برادرکشی شود.

تحلیف و تفرقه

در میان تمام آمدن و رفتنها و بود و نبودها، رادیو سازمان سیا شرکت نکردن مولوی عبد الحمید بزرگ اهل تسنن در ایران را بزرگنمایی کرد و بی احترامی صورت گرفته به ایشان را به مسائل مذهبی مربوط دانست و گردن مجلس و علی الخصوص یک فرمانده سپاه انداخت!

زدر اینباره نوشت:

“مولوی عبد الحمید روحانی شاخص اهل سنت در مصاحبه با روزنامه ایران گفت که دولتمردان اصرار داشتند او در مراسم تحلیف حضور داشته با این حال رئیس و هیئت رئیسه مجلس از او برای شرکت در این مراسم دعوت نکردند. لذا ما هم دیدیم ظاهرا جا تنگ است و ترجیح دادیم حضور نداشته باشیم”.

و ادامه داد:

“حضور نداشتن مولوی عبدالحمید در مراسم تحلیف و تنفیذ حسن روحانی بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشته است”.

سپس با چند توئیت از یک نماینده معلوم الحال سه تیر با یک نشان زد. ابتدا سعی کرد این اشتباه را بسیار بزرگ و غیر قابل بخشش بنمایاند و آن را در راستای تلاش برای سنی زدایی از دولت و بدنه نظام بخواند. رادیو فردا با سوء استفاده از بینش سطحی این مثلاً نماینده! در کنار اختلاف افکنی مذهبی، لگدی هم به مجلس و هیئت رئیسه زد و اینگونه القا کرد که عدم دعوت از مولوی صرفاً نظر هیئت رئیسه بوده و نمایندگان در این گونه تصمیم گیریها هیچ نقشی ندارند. در ضمن سعی کرد آب رابطه بزرگ اهل سنت را با روحانی گل آلود کند تا از این منظر خوراک اخبار چهار سال آینده اش، به وسیله ارتباط دادن بی توجهی دولت به اهل تسنن و همراهی نکردن اهل سنت با دولت را به دلیل این بی احترامی، نیز به چنگ آورد.

درباره این ادعای تفرقه افکنانه و آتش افروز بین شیعه و سنی در کشور باید گفت براى اعتبار حقوقیو قانونی
این سوگند دو نکته مورد توجه است:

اولاً رسمیت مجلس یعنى حضور دو سوم نمایندگان الزامی است. دوماً رییس قوه قضاییه و اعضاى شوراى نگهبان باید در جلسه حضور داشته باشند.

حضورسایر مقامات داخلى و خارجى تشریفاتى است که وجود و عدم آن اهمیتى در اعتبار قانونى تحلیف ندارد. اصولاً دعوت کردن مهمان به مراسم تحلیف سلیقه ای و فقط تشریفاتی پر خرج و بیهوده است که اهمیت و تأثیر حقوقى ندارد. آنچه واضح و مبرهن است این است که مراسم تحلیف به صورت کاملاً قانونی برگزار شده است. حال آقایان دولتیها خواسته یا ناخواسته دچار این خطای محاسباتی شده وبهانه به دست رادیو فردا داده اند که علم تفرقه بردارد و بار دیگر در آتش اختلاف افکنی بین مسلمانان شیعه و سنی، به عنوان یک اصل مهم برای براندازی نظام بدمد، خود باید پاسخگو باشند.

انتهای پیام/رادیو دیروز

رادیو آمریکایی فردا برای به فعلیت رساندن اصل “تفرقه بینداز و براندازی کن” از هر دست آویزی بهره برداری می کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme