https://telegram.me/empireoflies

تحقیر ایرانیان توسط BBC در آستانه نوروز

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: اخیراً گزارشی بی‌بی‌سی فارسی منتشر کرده که در آن به بررسی این موضوع پرداخته که کدام شهرها کیفیت زندگی بهتری از تهران دارند؟ در این گزارش نکات جالب وجود دارد مثلاً شهر جیبوتی در کشور جیبوتی کیفیت بالاتری از زندگی در تهران را دارد! یا شهر لوساکا در زامبیا و شهر نایروبی در کنیا!
این سری از گزارش‌هایی که بی‌بی‌سی و رادیو فردا به آنها به‌شدت علاقه‌مند هستند  و در آنها تأکید می‌کنند که دائم تهران پائین ترین هاست، و هرچند روز یک‌بار یکی از آنها منتشر می‌شود، عامدانه است و هدفی جز تحقیر ایرانی‌ها ندارند! آنهم با منابع و مراکز غیررسمی که در هیچ‌کدام از رتبه بندی هایشان به فکت های زندگی شهری توجهی نمی‌کنند و تنها معیارهای خود خوانده را مورد بررسی قرار می‌دهند.

حتی اگر این آمارها را از منظر سازه‌ها و زیر ساخت‌های شهری که مورد استناد غربی‌هاست بررسی کنیم خواهیم دید که چقدر این آمارها کذایی و متوهمانه ارائه‌شده و رسانه فارسی زبان دولت فخیمه انگلیس بدون که بررسی بر روی این آمارها انجام دهد فقط به‌منظور تحقیر کشور ایران این آمارها را منتشر می‌کند.

مثلاً شهر “حیدرآباد” در هند را که “۵۵” رتبه بهتر از تهران دارد! با جمعیتی تقریباً مشابه تهران. در این شهر یک میلیون و ٧٠٠ هزار نفر از آنها در ١۴۰۰ زاغه زندگی می‌کنند. ٩٨۵ زاغه، در مرکز شهر قراردادند و بیش از ۶٣ درصد از این ١.٧ میلیون نفر بیش از ده سال است که زاغه‌نشین هستند.
در شهر حیدرآباد تنها “١۵ ” درصد از وسایل حمل‌ونقل را خودروهای “چهارچرخ” تشکیل می‌دهند، در حالی که ٧۴ درصد ” دو چرخ ” هستند.
این در حالی است که روزانه در تهران بیش از چند میلیون نفر فقط با مترو در سطح شهر جابه جا می‌شوند.

سابقاً هم آمارهای این چنینی در خصوص کشورمان داده شده بود. چندی پیش موسسه لگاتوم آماری را منتشر کرد که در آن  ایران را دومین شهر ناراحت جهان معرفی کرده بودند. یعنی مردم ایران (با آن‌همه شور و شعف که در انبوه راهپیمایی‌های عظیم میلیونی (عاشورا، اربعین، روز قدس، ۲۲ بهمن و…) و جشن‌های برگزارشده میلیونی و مسافرت‌های ده‌ها میلیونی در نوروز و… طبق این گزارش از مردم بدبخت آفریقا و… هم ناراحت‌تر هستند!!!

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme