https://telegram.me/empireoflies

تحریم یا مشارکت؛ ضد انقلاب گیج شده است

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در پروسه اخیری که اپوزیسیون برانداز در هفته های اخیر در پیش گرفته است این جریان ها با هماهنگی قبلی از تمامی طرفداران و علاقه مندان به خود خواسته اند که در انتخابات شرکت کنند و با انواع مطالب و برنامه ها در رسانه های خود مردم ایران را به شرکت در انتخابات دعوت می کنند .البته در این میان برخی گروه های مرده سیاسی از هواداران انگشت شمار خود می خواهند که انتخابات را تحریم کنند .

 گروهک هایی مثل سلطنت طلبان و جبهه مقاومت ایران از این دسته اند و مرتب خود را به آب و آتش می زنند تا مخاطبانشان آنان را ببینند ولی از آن طرف مخالفان تحریم در بین اپوزیسیون نیز بی کار ننشسته اند و این گروه ها را به سخره گرفته اند .

ابراهیم نبوی که این روز ها با بسته شدن سایت روز آنلاین به دریوزگی افتاده است چند وقتیست که با راه اندازی سایت جایگزین زیتون مطالب خود را در این سایت منتشر می کند .وی در مطلبی در این سایت در خصوص دلایل تحریم کنند گان نوشته :”بهانه‌های تحریم‌کنندگان انتخابات در گذشته شامل چند موضوع بود:
ـ ما نمی‌خواهیم به نظام مشروعیت بدهیم.
ـ ما نمی‌خواهیم جمهوری اسلامی عمرش طولانی شود.
ـ آنها هر کاری بخواهند می‌کنند، رای ما تاثیر ندارد.
ـ من افتخار می‌کنم که تا به حال هیچ مهری توی شناسنامه‌ام نخورده است.”

وی در ادامه در توضیح این دلایل و غلط بودن بر خی از انها نوشته که نظام اسلامی به واسطه برجام اکنون مشروعیت جهانی دارد و دیگر این گروهک ها نمی توانند روی عدم مشروعیت نظام شکی داشته باشند.در خصوص عمر نظام اسلامی نیز نبوی به ابتدای انقلاب و سودایی که برخی از سلطنت طلبان برای سرنگونی نظام داشتند اشاره می کند و می نویسد:”زمانی تندروهای برانداز و تشکل‌هایی مانند مجاهدین خلق، همراهی مخالفان‌شان را با حکومت، عامل استمرار جمهوری اسلامی دانستند، ولی آن روزها هنوز پنج سال هم از عمر حکومت نمی‌گذشت. الان حکومت ایران از نظر عمر سیاسی نسبت به همه همسایگانش ـ جز ترکیه و تا حدی پاکستان ـ پیرتر است و از نظر ثبات سیاسی از همه کشورهای منطقه ـ حتی از اسراییل، عربستان و ترکیه ـ وضع تثبیت شده‌تری دارد. قرار بود جلوی ادامه عمر حکومت گرفته شود تا اپوزیسیون خارج از کشور جانشین‌اش شود، حالا هر روز مراسم عزاداری درگذشت نیروهای هفتاد و هشتاد و نود ساله اپوزیسیون برگزار می‌شود. تقریبا همه آنهایی که زمانی می‌خواستند، حکومت ایران را به سرعت تغییر بدهند، الان در خانه‌های سالمندان زندگی می‌کنند.”

در خصوص استدلال سوم هم نبوی نوشته “این گزاره به اشکال مختلف نقض شده است و اتفاقا آخرین مورد نقض آن انتخاب آقای روحانی بود. واقعا اگر حکومت می‌خواست تقلب کند، نمی‌توانست؟ رای روحانی ۵۰.۷۱ درصد بود، فقط ۱۳۲هزار رای او باید باطل می‌شد تا انتخابات به مرحله دوم برود.”

و در آخر نیز نبوی با استفاده از ادبیات مبتذل غربی تحریم کنند گان را به سخره می گیرد و می نویسد”سرنوشت شناسنامه‌های باکره در ایران یک وضع تقریبا تعریف شده است. عده‌ای از ایرانیان افتخارشان این است که در شناسنامه‌شان هیچ مهری نخورده. این هم یکی از انواع رفتارهای بی‌عملی ایرانیان است که تمایل دارد بی‌عملی‌اش جانشین قهرمانی شود. یعنی هویت این آدم‌ها فقط بر اساس کاری که نکرده‌اند تعریف شده. اگر از آنها بپرسی چرا قبل از انقلاب رای نمی‌دادید، می‌گویند: آن موقع هم انتخابات واقعی نبود. اگر بپرسی حالا که سی سال است شهروند آمریکا هستید، چرا در اینجا رای نمی‌دهید، می‌گویند من ایرانی‌ام، این‌جا به من مربوط نیست.
من جز میل به حفظ بکارت شناسنامه‌های برخی ایرانیان، دلیلی برای تحریم انتخابات پیدا نمی‌کنم. البته خوش‌بختانه جنبشی میان اپوزیسیون وجود ندارد که بخواهند انتخابات را تحریم کنند. شاید تلاش‌های ظریف که یکی از مهم‌ترین فوایدش راحت‌تر شدن زندگی تقریبا همه ایرانیان بیرون مرز شده، در ایجاد یک رویکرد مثبت تاثیر داشته باشد.”

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme