https://telegram.me/empireoflies
براساس داده‌های به دست آمده، از آوریل ۲۰۱۵ تا مارس ۲۰۱۸ بیش از ۹۵۰ هزار نسخه داروی ضد افسردگی برای کودکان تجویز شده است.

تجویز یک میلیون داروی ضد افسردگی برای کودکان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبراساس داده‌های به دست آمده، از آوریل ۲۰۱۵ تا مارس ۲۰۱۸ بیش از ۹۵۰ هزار نسخه داروی ضد افسردگی برای کودکان تجویز شده است.

بررسی‌ها نشان داده، تجویز داروهای ضد افسردگی برای کودکان زیر ۱۲ سال با بیش از ۲۴ درصد رشد مواجه بوده است. 

کارشناسان بهداشتی می‌گویند، برای بیش از ۷۰ هزار کودک، از جمله حدود دو هزار دانش آموز مدارس ابتدایی در سال گذشته در انگلیس داروهای ضد افسردگی تجویز شد؛ این قرص ها به تعداد زیاد و با وجود هشدار مبنی بر آسیب زدن این داروها به مغز افراد با تأثیر اندک تجویز شد.

بر اساس آمار منتشر شده، تعداد ۱۸۴۴ کودک زیر ده سال در حال استفاده از داروهای ضد افسردگی در انگلیس هستند.

محققان می‌گویند: پزشکان داروهای ضد افسردگی را برای کسانی که واقعاً به این داروها نیاز ندارند و دچار افسردگی خفیفی هستند، تجویز می‌کنند.

مؤسسه ملی سلامت و تربیت (NICE) تأکید می‌کند، دستورالعمل‌های ضد افسردگی برای کودکان تنها باید توسط روانپزشک کودک تجویز شود و پزشک عمومی اجازه تجویز داروهای ضد افسردگی برای کودکان را ندارد.

در سال گذشته بیش از نیم میلیون نفر بین ۱۸ تا ۲۴ سال یعنی یازده درصد جمعیت این گروه سنی داروی افسردگی دریافت کردند؛ اما افراد بالای ۶۰ سال دو برابر افرادی که در دهه بیست زندگی خود قرار دارند از این داروها استفاده می‌کنند.

به گفته سازمان ملی بهداشت انگلیس، در سال ۲۰۱۶، ۶۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نسخه دارویی ضد افسردگی صادر شده که این رقم در مقایسه با ۱۰ سال پیش با دو برابر افزایش روبه‌رو بوده است.

بر اساس رتبه‌بندی بین‌المللی جدید، مردم انگلیس در صدر مردم افسرده کشورهای توسعه‌یافته در جهان غرب هستند؛ بیش از هر مسئله‌ای نارضایتی شغلی، عدم احساس امنیت و عدم ثبات شغلی آنها را آزرده‌خاطر می‌کند.

انتهای پیام/فارس

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. 

براساس داده‌های به دست آمده، از آوریل ۲۰۱۵ تا مارس ۲۰۱۸ بیش از ۹۵۰ هزار نسخه داروی ضد افسردگی برای کودکان تجویز شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme