https://telegram.me/empireoflies

تجمع چند نفره ضد‌انقلاب در کانادا برای تحریم ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: برخلاف خبرهای امریکا که توسط رسانه های جهان از جمله ایران به دقت دنبال می شود، کشور کانادا با وجود وسعت زیاد و قرار گرفتن در شمال امریکا، مانند روستایی بی سرو صدا در کنار شهری بزرگ، کمتر توجه کسی را به خود جلب می کند. حتی خود کانادا هم خبرهای زیادی برای خودش ندارد، برای همین هم گاهی دزدیده شدن یک حیوان خانگی یا واژگونی یک خودرو علت اعزام خبرنگار و سوژه ارتباط مستقیم تلویزیونی از محل این حوادث می شود.

اما در این کشور عناصر ضد نظام ایران فضای مناسبی را برای تاثیرگذاری در جمعیت بالغ بر ۳۰۰ هزار نفری ایرانی (دانشجویان و مهاجران اکثرا تحصیل کرده) و همچنین کار بر روی نهادهای سیاسی و مدنی کانادا پیدا کرده اند.از جمله می توان به مخالفت های کانادا و موضع گیری این کشور علیه ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی و سایر نهادهای تابع سازمان ملل و حتی بانی صدور قطعنامه حقوق بشری علیه ایران شدن، اشاره کرد. از این رو کانادا برای ایران صرفا روستایی در کنار امریکا نیست بلکه کشوریست که حدود ۳۰۰ هزار تبعه ایرانی را در خود جای داده و از سوی دیگر به اهرمی برای ضدیت با جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین الملل تبدیل شده است.

وقتی مراسم عاشورای امسال در مسیری حدود ۲ تا ۳ کیلومتر در تورنتو و بدون هر گونه شعار سیاسی توسط گروهی از ایرانیان مسلمان برگزار شد چنان این گروه ها را برآشفت که ایشان در کل مسیر با هتاکی، گذاشتن ترانه با صدای بلند و حتی پوشیدن لباس قرمز و رقاصی سعی در تخریب آن و تحریک شرکت کنندگان داشتند. آن ها حتی وجود مسجد را هم برنتافتند به گونه ای که دو مسجد ایرانی موجود در تورنتو مرتب بر غیرسیاسی بودن خود تاکید می کنند تا مبادا این قوم پر نفرت و لجام گسیخته مانع از عبادت مردم نشوند. یکی از ایرانیانی که در ایالت اونتاریو به نمایندگی مجلس و وزارت رسید، پای ثابت اجتماعات مخالف نظام بوده و یک بار هم وی در سال ۲۰۱۳ رضا ربع پهلوی را به مجلس اونتاریو دعوت کرده و وی را به عنوان “کوشاگر قوی برای دموکراسی، حقوق بشر و حکومت قانون در سرزمین مادری” به نمایندگان معرفی کرد! نمایندگانی که فرض می گیرند هر چه همکارشان گفته است عین حقیقت است!

اخیرا هم گروهی از فعالان ضد انقلاب ایرانی‌کانادایی با تجمع مقابل وزارت خارجه کانادا خواستار افزودن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به طرحی برای تحریم سپاه شدند و همچنین خواستار افزودن نام سپاه به لیست گروه های تروریستی شدند.

این فعالان ضد انقلاب با در دست داشتن عکس افرادی چون زهرا کاظمی، ندا آقا سلطان، عبدالفتاح سلطانی، آرش صادقی و سعید ملک پور خواستار گسترش تحریم های ایران به نهادهایی چون سپاه و «ستاد اجرایی فرمان امام» شدند تا به گفته آنها مانع ورود «افراد وابسته به سپاه به کانادا» شود.

بهار گذشته طرحی به صحن مجلس سنای کانادا ارائه شد که طی آن دولت کانادا را ملزم می‌کرد هر سال گزارشی از فعالیت‌های ایران در  زمینه‌های حقوق بشری تهیه کند.

گفته می شود این افراد با تحریک ایرانیانی که با لابی صهیونیستی در کانادا ارتباط عمیق دارند دست به این تجمع زده اند. در حال حاضر افرادی مثل اردشیر زارع زاده از کلاهبرداران سیاسی حقوق بشری، سلمان سیما از دانش اموختگان لیبرال، شهرام نامو ازاد از حامیان رضا پهلوی، رضا مریدی، علی احساسی، کاوه شهروز، نسرین الماسی ،کسری نجاتیان، علی وکیلی، ارسلان کهنمونی، مهرداد اریان نژآد و مهرداد حریری در رایزنی های گسترده در مجامع دولتی کانادا برای تحریم سپاه پاسداران هستند و سعی دارند تا با تیره نشان دادن اوضاع سیاسی اجتماعی ایران نزد حاکمان کانادا این کشور را به تحریم بیشتر ایران ترغیب نمایند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme