https://telegram.me/empireoflies

تبلیغ BBC انگلیس برای روشنفکرنمای منحرف

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: نظریه شاذ «رویاهای رسولانه» «عبدالکریم سروش» (حسین حاج فرج‌الله دباغ) آخرین دست‌آورد و جدیدترین نشانه بی‌خبری و پَرت‌بودن یکی از مطرح‌ترین نمایندگان روشنفکری (به‌ظاهر) دینی از دنیای واقعیت و ناتوانی وی در لمس و درک دردها و مشکلات موجود در کف جامعه اسلامی و بین مسلمین است.

در موقعیتی که جهان اسلام به هولناک‌ترین معضلات فرقه‌گرایانه مبتلاء شده و امواج شّر و فتنه زمین و زمان مسلمانان را احاطه کرده و گروهی تروریستی مانند داعش به اسم اسلام رسماً و علناً با سخیف‌ترین قرائت ممکن از “صراط های مستقیم مومنانه” در حال آدم‌خواری است، آنگاه در این وانفسا فردی مانند سروش که خود را واضع نظریه “قبض و بسط شریعت” می‌داند، عافیت‌طلبانه و در دامن استعمارگران جهانی، همه دغدغه و اهتمام خود را معطوف به آن کرده تا اثبات کند قرآن محصول خواب‌های پیامبر اسلام است و نه خوانش وحی توسط حاملان وحی الهی!

«حسین حاج فرج‌الله دباغ» که پیش از انقلاب با انجمن منحرف حجتیه آشنا شده بود، در اوایل دهه ۵۰ شمسی برای تحصیل عازم انگلیس شد و همزمان به مطالعه فلسفه غرب پرداخت. سروش پس از انقلاب از جمله کسانی بود که به عنوان نماینده جریان اسلامی جامعه و انقلاب در مباحثات تلویزیونی به‌ویژه با مارکسیست‌ها شرکت می‌کرد. وی پس از تعطیلی دانشگاه‌ها در پی انقلاب فرهنگی، عضو ستاد انقلاب فرهنگی شد، اما بسیاری متعقدند افرادی مانند سروش از عوامل اصلی عدم تحقق واقعی انقلاب فرهنگی در دهه نخست انقلاب بودند.

او که زمانی با استفاده از فلسفه تحلیلی به نقد مارکسیسم و اندیشه‌های غیراسلامی می‌پرداخت، به مرور تحت تاثیر اندیشه‌های غربی قرار گرفت و بعدها به نقد اسلام و دین روی آورد و در دهه ۷۰ شمسی طی مقالاتی علناً با حمله به فقه اسلامی، زمینه را برای مخالفت‌های بعدی با ولایت فقیه فراهم نمود تا آنکه از تدریس در دانشگاه‌های ایران محروم شد. در این زمان بود که عازم اروپا و سپس آمریکا گردید تا به ادعای خود با مؤسسات و دانشگاه‌های غربی همکاری کند.

سروش که پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ از فتنه‌گران حمایت نمود، از جمله افرادیست که در بُعد نظری به حمایت از مخالفان جمهوری‌اسلامی برخواست و به ترویج افکار منحرف و غیراسلامی خود پرداخت و یکی از اعضای اتاق فکر جنبش به‌اصطلاح سبز شد.

درباره گرایش‌های اعتقادی، برخی او را به وهابیت نزدیک می‌دانند و برخی به بهاییت و گروهی او را به مرام‌ها و مسلکهای دیگر نسبت می‌دهند. اما انحرافات فکری سروش آنقدر زیاد شد که برخی معتقدند وی از تشیع خارج شده و حتی با اسلام زاویه جدی پیدا کرده است، بخصوص پس از آنکه او ادعا کرد که قرآن کریم کلام آسمانی نیست و توسط وحی بر حضرت محمد(ص) نازل نشده، بلکه تجربه بشری و خواب و خیال ایشان بوده است!

سروش اساساً با فقه و فقیه تضاد دارد و این گرایش تا اندازه‌ای ناشی از تأثیر وی از فرهنگ برخی فرقه‌های منحط است. از این رو سروش با «ولایت فقیه» هم مشکل جدی دارد. به‌سبب آنکه سروش معتقد است اجرای احکام و مناسک دینی باید دلبخواهی باشد، از این رو وی در نظری شاذ مدعی شده گناه کردن همیشه هم بد نیست و گاهی اصلاً گناه کردن لازم است، زیرا آدم را به خدا نزدیک می‌کند! همچنین سروش متعقد است که فرهنگ شهادت هم خشونت‌آفرین است! با این افکار او هنوز خود را یک اندیشمند اسلامی می‌داند، البته اسلامی تحریف شده!

اینگونه افکار مسموم «عبدالکریم سروش» طی سالهای اخیر با حمایت گسترده رسانه‌های غربی و اپوزیسیون منتشر می‌شود.

پس از آنکه اخیرا در یکی از برنامه‌های شبکه انگلیسی «بی‌بی‌سی فارسی» مناظره‌ای بین «عبدالکریم سروش» و «عبدالعلی بازرگان» درباره موضوع «رویای رسولانه» برگزار شد و بی‌بی‌سی به‌طور مفصل به این موضوع پرداخت، این شبکه انگلیسی دیروز هم مقاله‌ای طولانی از سروش منتشر کرد که به تایید نظریه انحرافی «رویای رسولانه» او می‌پردازد.

در پی انتشار مقاله مذکور، «سیاوش اردلان» مجری و خبرنگار بدنام شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» در صفحه فیسبوک خود با حمایت و تعریف از سروش، به مبانی اسلامی و پیامبر اسلام با استفاده از الفاظ بی‌ادبانه توهین نمود و بی‌قیدی خود و دیگر عوامل این شبکه انگلیسی به هرگونه مبانی دینی و یا حداقل انسانی را تایید نمود.

این مجری «بی‌بی‌سی فارسی» که سابقه انحراف اخلاقی بسیاری دارد، نوشت: “ماشالله عبدالکریم سروش اینقدر سنگین و پیچیده حرف میزنه که آدم زورش میاد همه مطلبش رو بخونه. اما اصل حرفش خیلی ساده ست. این بار سروش راجع به این بحث که قران حرف خداست یا حرف محمد نظر داده. نظرش اینه که قران دقیقا حرفهای حضرت محمده نه حرف خدا. حتی میگه محمد در عالم خواب و خیال یه سری توهماتی زده و برای همینه که قران نظمی پریشان داره و پر از ایراده. آخرش به این نتیجه میرسه: قرآن که تألیف انسانی بدیع و رفیع، امّا ناقص و محدود است، به هیچ روی و از هیچ نظر نمی‍تواند کامل باشد … پس ورود نقصان‍های علمی و فلسفی در قرآن جای هیچ شگفتی ندارد و خدا هنوز حرف‍ها دارد که نگفته است؛ و نمی‍توان گفت با آمدن قرآن و آخرین پیامبر، وحی و الهام پایان پذیرفت و حرف تازه‌ای برای خدا نمانده است؛ بلی مانده است و لذا بسط تجربه نبوی ممکن است. این یعنی چی؟ برداشت من اینه که داره میگه اقا جون قران رو بخونید ولی جدی نگیرید چون پرت و پلا زیاد داره و به جاش خودتون هر چی میخواهید فکر کنید، اما ایمان به اسلام و پیامبرش رو از دست ندید.”

«سیاوش اردلان» بدون آنکه کوچکترین فهمی از دین اسلام داشته باشد، برخلاف تاکید مکرر قرآن کریم و پیامبر و ائمه اطهار(ع) و دیگر بزرگان دینی، با تفسیر ادعاهای سروش مدعی شده که اسلام دین کاملی نیست و دارای نقص‌های بسیاری است و از این طریق به‌طور ضمنی و زیرکانه‌ای نزول و ایجاد دین‌های جدید مانند بهائیت را ضروری دانسته است.

در سالهای اخیر رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه و عواملشان تلاش بسیاری برای ترویج افکار مسموم افرادی مانند سروش انجام داده و در تلاشند که این افکار منحرف را جایگزین مبانی و تعالیم اسلام ناب کنند.

انتهای پیام

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: نظریه شاذ «رویاهای رسولانه» «عبدالکریم سروش» (حسین حاج فرج‌الله دباغ) آخرین دست‌آورد و جدیدترین نشانه بی‌خبری و پَرت‌بودن یکی از مطرح‌ترین نمایندگان روشنفکری (به‌ظاهر) دینی از دنیای واقعیت و ناتوانی وی در لمس و درک دردها و مشکلات موجود در کف جامعه اسلامی و …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme