https://telegram.me/empireoflies

تبلیغ مصرف مشروبات الکلی در BBC

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های فارسی‌زبان وابسته به کشورهای استعمارگر از جمله شبکه «بی‌بی‌سی فارسی»، همواره به‌دنبال تخریب مبانی عقیدتی و فرهنگی ملت مسلمان ایران هستند.

این شبکه که بودجه سالانه خود را از وزارت امور خارجه انگلیس دریافت می‌کند، در بین موضوعات و مسائل بسیار مهم ایران و دیگر کشورهای اسلامی، با هدف ترویج مصرف مشروبات الکلی و آشنایی مخاطبین با مِیخانه‌ها، در قالب و به بهانه معرفی یک مستند، مخاطبینش را با این سوال مواجه کرد که “چرا نباید مِیخانه‌ای در ایران وجود داشته باشد؟”.

«بی‌بی‌سی فارسی» در این مستند که در ترکیه تهیه شده، با بیان اینکه “مشروبات الکلی در ایران به وفور یافت می‌شود و بازار قاچاق سودآوری است، اما میخانه‌ها سال‌هاست که بسته‌اند و از یادها محو شده‌اند”، تلاش کرد به اینگونه اماکن تقدس ببخشد.

این رسانه انگلیسی در این مستند به مِیخانه با دید اماکن فرهنگی نگاه کرد و مدعی شد که مِیخانه جزعی از بافت شهر است و در نظام اجتماعی نقش بسیار مهم و کلیدی دارد.

بخش فارسی ‌بی‌بی‌سی همواره تلاش می‌کند به بهانه‌های مختلف در برنامه‌های خود برخی از چهره‌های ناشناخته که در داخل و یا خارج از ایران در جهت اهداف کشورهای بیگانه و ضد ارزش‌های اسلامی و انقلابی فعالیت می‌کنند را معرفی و به تبلیغ آنها بپردازد. «مهدی شبانی» تهیه‌کننده این مستند یکی از این افراد است که در مصاحبه با «بی‌بی‌سی فارسی» گفت: “می‌خانه تنها مکانی برای نوشیدن نیست. وقتی وارد میخانه می‌شوید، رَدای فردی را کنار گذاشته و یک رَدای تاریخی بر دوشت است و به بخشی از جمع تبدیل می‌شوید(!)”

«مهدی شبانی» کارگردان مستند

«مهدی شبانی»

«بی‌بی‌سی فارسی» در این برنامه تلاش کرد به مخاطبین خود القا کند که مِیخانه و بارها جزعی از نیاز هر شهر و مَحل است که با برپائی نظام جمهوری اسلامی این مکان‌های فرهنگی(!) تعطیل شده است. بی‌بی‌سی تلاش کرد بگوید که جمهوری اسلامی مخالف فرهنگ‌های مختلف است و می‌خواهد فرهنگ‌های کهن را نابود کند!

این شبکه، اکثر مصرف‌کنندگان مشروبات الکلی و مخاطبین مِیخانه‌ها را افرادی فرهیخته و متمدن معرفی نمود، و برای افزایش اهمیت و جایگاه این اماکن ادعا کرد “مِیخانه سفره همدلی است … و میخانه مادر همه خانه‌ها است”!

«بی‌بی‌سی فارسی» طی معرفی این مستند تلاش کرد در فکر مخاطب این اعتقاد را ایجاد کند که شهر بدون میخانه شهری ناقص است که از مکانی بسیار مهم و کلیدی بی‌بهره است.

ترویج می‌گساری در بی‌بی‌سی فارسی

ترویج مِیگساری در بی‌بی‌سی فارسی

این رسانه انگلیسی سعی نمود جایگاه مِیخانه‌ها را هم‌رده مساجد معرفی کند و در بخشی از این مستند به نقل از یکی از مصاحبه‌شوندگان با اشاره ضمنی به نظام جمهوری اسلامی، مدعی شد: “حکومت‌های جبار از مِیخانه می‌ترسند و آنها را می‌بندند …”

«بی‌بی‌سی فارسی» که مانند دیگر شبکه‌های ماهواره‌ای همواره تلاش می‌کند ارزش‌های غیراخلاقی را ترویج و ارزش‌های انسانی و دینی را تخریب و تضعیف کند، به شیوه‌های مختلف در این برنامه، مِیخانه را محل رهایی از فشار و سلطه دین و خانواده و … معرفی کرد.

این شبکه، بدون اشاره به حرمت مصرف مشروبات الکلی در دین مبین اسلام و حتی عوارض روانی و جسمی آن، استفاده از مشروبات الکلی و وجود میخانه در شهرهای ایران را از جمله موارد «حقوق بشر» دانست!

گفتنی است، «بی‌بی‌سی فارسی» در ماه‌های گذشته در قالب برنامه‌های متعددی به تبلیغ و ترویج استفاده از گوشت حیوانات حرام از جمله خوک پرداخته بود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme