https://telegram.me/empireoflies

تبلیغ شیعه انگلیسی و سریال‌های ماهواره‌ای در سایت آپارات

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بی‌سر و سامانی فضای مجازی باعث شده است که برخی سایت‌های اشتراک ویدئو از جمله سایت «آپارات» هر لینک ویدئویی از سریال‌های سخیف ماهواره‌ای تا افاضات مروجان شیعه انگلیسی را که ممکن است موجب بالا رفتن رتبه بازدیدکننده این سایت شود، منتشر می‌کند.

سایت‌ها و صفحات اینترنتی بسیار زیادی در کشور ما وجود دارند و در حال فعالیت هستند که به معنای واقعی کلمه این فضا را به عرصه تاخت و تاز بی‌حساب و کتاب خودشان مبدل کرده‌اند. بسیاری از این سایت‌ها که غایت و استراتژی‌ای جز بالا بردن رتبه‌شان در سایت آلکسا که وظیفه رتبه‌بندی سایت‌های اینترنتی براساس کلیک خوردن و مورد بازدید قرار گرفتن از سوی مخاطبان را برعهده دارد به نوعی مرجع اصلی رتبه‌بندی سایت‌هاست، ندارند؛ با انتشار انواع عکس، فیلم، نوشتار و هر محتوای قانونی و غیرقانونی، اخلاقی و غیراخلاقی سعی می‌کنند در کورس جذب مخاطب و کلیک خور بودن باقی بمانند.

سایت آپارات یکی از سایت‌های اینترنتی کشورمان است که براساس عملکرد اعلامی‌اش قرار است لینک ویدئویی با محورهای متنوعی که موجب جذب مخاطب گردد، منتشر کند. سایت آپارات که یکی از سرویس‌های اشتراک‌گذاری ویدئو در ایران است به دلیل بازدیدکننده زیادی که دارد در حال حاضر برترین سرویس اشتراک‌گذاری ویدئو است و رتبه الکسای آن در میان سایت‌های ایرانی سه و در لیست برترین سایت‌های جهان رتبه ۵۶۵ را داراست. این سایت براساس اطلاعاتی که در منبع ویکی‌پدیا درباره‌اش آمده کاربرانش روزانه بیش از ۴ میلیون ویدئو را تماشا می‌کنند. نکته قابل توجه اینکه کاربران برای بارگذاری ویدئو در آپارات باید به عضویت آن درآیند که به هر کاربر عضو آپارات یک پروفایل ارائه می‌شود. از طریق پروفایل، کاربر می‌تواند ویدئو بارگذاری و در خصوص سایر ویدئوهای آپارات اظهارنظر کرده و کاربران فعال در آپارات را دنبال کند. پروفایل‌ها در آپارات به دو دسته تقسیم می‌شوند، یک دسته پروفایل‌هایی که مربوط به اشخاص حقیقی است و دسته دیگر پروفایل‌هایی که صاحبان آنها اشخاص حقوقی هستند و که قبلاً باید توسط مسئولان این سایت تأیید هویت شوند.

این اطلاعات به خوبی نشان می‌دهد هر کاربری که بخواهد ویدئویی را در این سایت منتشر کند نه‌تنها باید خودش در قالب عضو شدن مورد تأیید و تصدیق مسئولان آپارات قرار گرفته باشد، بلکه محتوایی را هم که می‌خواهد بارگذاری کند باید تأییدیه مسئولان این سایت را کسب کند. حال با همه اینها تقریباً هر ویدئویی که مخاطب اراده کند در این سایت پیدا می‌شود. از سریال‌های ماهواره‌ای سخیف، ضدخانواده و غیراخلاقی که محتوای زننده و شنیع آنها در خدمت ترویج و تبیین منویات سازندگان و سفارش‌دهندگان ضددین و مخالف اسلام بوده، ویدئوی اجرای خوانندگان لس‌آنجلسی و مخالف نظام، انتشار ویدئوهای به ظاهر طنز و استندآپ کمدی سرشار از الفاظ رکیک و شنیع از شخصیت‌های ماهواره‌ای تا پخش ویدئوهایی از درس و جلسات آموزشی سرسلسله شیعه انگلیسی یعنی سیدصادق شیرازی که در حال ترویج افکار اربابان انگلیسی و ترجمان آنها از اسلام و شیعه بی‌خطر و فشل است، در این سایت دیده می‌شود. نکته قابل اعتنا و جالب توجه در مورد سایت آپارات اینکه چند وقت پیش یکی از اعضای این سایت لینک ویدئویی درباره یکی از آقازاده‌های زندانی که به اسم ویدئویی «پشتم گرمه» معروف شد را در آپارات منتشر می‌کند که بلافاصله با واکنش تند مسئولان آن مواجه می‌شود. مدیران سایت آپارات نه‌تنها لینک این ویدئو را با سراسیمگی حذف کردند بلکه عضویت شخصی که آن را بارگذاری کرده بود لغو و کانال رسمی وی را مسدود کردند!

عملکرد قابل تأمل و البته اتخاذ مواضع دوگانه در مواجهه با محتواهای مختلف از سوی مدیران این سایت که نشان‌دهنده تذبذب آنهاست در کنار انتشار و باقی ماندن لینک‌های ویدئویی که نه‌تنها از موضع سرگرم‌کننده بودن و جذب مخاطب خارج شده و به عرصه تبلیغ تفکرات مسموم و هدفمند سازندگان آثار غیراخلاقی در شبکه‌های ماهواره و همچنین فرصت و فضایی که این سایت به ظاهر سرگرم‌کننده در اختیار مروجان و دلدادگان شیعه انگلیسی با محوریت سیدصادق شیرازی قرار داده است، نکات حائز اهمیتی هستند که نباید از چشم مسئولان ساماندهی و مدیریت محتوای فضای مجازی دور بماند.

چه اینکه فضای مجازی میدان موسعی است که در موقعیت و تشابه به تیغ دو لبه‌ای که همزمان می‌تواند موجب انتفاع نهاد خانواده و مخاطبان یا پاشنه آشیل آنها قرار بگیرد. سروسامان دادن به این فضا و مدیریت محتوای منتشر شده در آن‌که با جلوگیری از انتشار آثار مخرب و گاه هدفمند از سوی افراد یا جریان‌های سودجویی که هدفی جز کسب و استحصال منابع مالی و پولی و یا تغییر مزاج، سلیقه و سبک زندگی مردم جامعه اسلامی کشورمان ندارند، از جمله وظایف اصلی دولت و حاکمیت برای محافظت از مردم، اجتماع و ارزش‌ها و هنجارهای اسلامی و مذهبی است.

انتهای پیام/جوان آنلاین

بی‌سر و سامانی فضای مجازی باعث شده است که برخی سایت‌های اشتراک ویدئو از جمله سایت «آپارات» هر لینک ویدئویی از سریال‌های سخیف ماهواره‌ای تا افاضات مروجان شیعه انگلیسی را که ممکن است موجب بالا رفتن رتبه بازدیدکننده این سایت شود، منتشر می‌کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.75 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme