https://telegram.me/empireoflies

تبلیغ ویژه «رادیو فردا» برای عربستان!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در روزهایی که دشمنی رژیم سعودی با ایران بیش از گذشته شده و در چند روز گذشته ولیعهد سعودی از به رسمیت شناختن حقوق رژیم صهیونیستی سخن گفت، رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه با استقبال از این سخنان خائنانه، به تعریف و تمجید از اقدامات اخیر حکومت عربستان سعودی و بخصوص شخص «محمد بن سلمان» پرداختند.

در کنار برخی از عوامل حاضر در رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه، «رادیو فردا» به‌عنوان ارگان خبری وابسته به دستگاه جاسوسی آمریکا، در گزارشی با عنوان “عربستان قصد ساخت «بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی جهان» را دارد”، نوشت: “دولت عربستان سعودی با کمک یک شرکت هلندیگ ژاپنی قصد دارد بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی جهان با ظرفیت ۲۰۰ گیگاوات را بسازد. این نیروگاه خورشیدی طی یک قرارداد ۲۰۰ میلیارد دلاری بین عربستان سعودی و «سافت‌بانک» ساخته خواهد شد. ظرفیت نهایی این نیروگاه که در سال ۲۰۳۰ به بهره‌برداری خواهد رسید، بیش از ۲۰۰ گیگاوات اعلام شده است. اگر به برنامه ها نگاه کنیم، عربستان قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ تنها در یک نیروگاه حدود ۲۶ برابر ظرفیت برنامه‌ریزی شده ایران، نیروگاه خورشیدی راه‌اندازی کند. در حالیکه عربستان قصد استفاده از روش‌های کاربردی در ساخت نیروگاه‌های خورشیدی حرارتی را دارد، ایران همچنان به نیروگاه هایی با ظرفیت پایین که از پنل‌های تولید کننده الکتریسته استفاده می‌کنند، متکی‌ست.”

البته «رادیو فردا» به این نکته مهم اشاره نکرده که حکومت سعودی تنها هزینه این پروژه را از دلارهای نفتی می‌دهد و در طراحی، ساخت و حتی شیوه استفاده از آن نیز نقشی ندارد و تقریبا همه مراحل را شرکت‌های بزرگ شرقی و غربی انجام می‌دهند. با این حال این رسانه آمریکایی مانند بسیاری از رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه تمام تلاش خود را صرف تبلیغ و انتشار آگهی برای خاندان آل‌سعود کرده است که قطعا این اقدامات بی‌ربط به اقدامات اخیر رژیم سعودی در رساتای منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی و بخصوص ارتباط سران این رادیو و سفر آنها به عربستان نیست.

 

انتهای متن/

در روزهایی که دشمنی رژیم سعودی با ایران بیش از گذشته شده و در چند روز گذشته ولیعهد سعودی از به رسمیت شناختن حقوق رژیم صهیونیستی سخن گفت، رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه با استقبال از این سخنان خائنانه، به تعریف و تمجید از اقدامات اخیر حکومت عربستان سعودی و بخصوص شخص «محمد بن سلمان» پرداختند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme