https://telegram.me/empireoflies

تبلیغات ضد اسلامی در متروی نیویورک

به جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزنامه گاردین نوشت: «پاملا گلر» رئیس گروه تندروی «ابتکار آمریکایی دفاع از آزادی» (AMDI) مبلغ صدهزار دلار برای پوسترها وتبلیغات ضد اسلامی در مترو و اتوبوس های شهری نیویورک پرداخت کرده و قرار است این پوسترها از دوشنبه هفته در معرض دید  شهروندان نیویورک قرار گیرند.

یکی از پوسترهای طراحی شده توسط این گروه جیمز فالی، روزنامه‌نگار آمریکایی که توسط گروه تروریستی داعش کشته شد، را نشان می‌دهد و در کنار آن متنی آمده که اسلام را دین خشونت معرفی می‌کند.

این گروه در سال ۲۰۱۲ نیز پوسترها و آگهی‌های تبلیغاتی با مضامین ضداسلامی در ایستگاه‌های متروی نیویورک نصب کرده بود که جنجال زیادی را برانگیخت.

ایکنا در ادامه نوشت: در یکی از این آگهی‌ها با توصیف مسلمان به عنوان قومی غیرمتمدن، آمده بود: «در هر نبردی میان انسان‌های متمدن و وحشی‌ها، از انسان‌های متمدن حمایت کنید. از اسرائیل دفاع کنید. جهاد را شکست دهید.»

البته در آن سال اداره حمل و نقل شهر نیویورک ابتدا با نصب این آگهی‌ها مخالفت کرد، اما با شکایت گلر، دادگاهی در منهتن جلوگیری از نصب این آگهی‌ها را نقض حقوق شهروندی این گروه دانست.

مسلمانان آمریکا معتقدند نصب این پوسترها و اقداماتی از این دست به روند فزاینده اسلام‌هراسی در این کشور دامن خواهد زد.

براساس برخی گزارش‌ها، حملات اسلام‌هراسانه علیه مسلمانان تنها طی یک‌سال گذشته بیش از ۱۴۰ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme