https://telegram.me/empireoflies

موج تبلیغات رسانه‌ای رادیو فردا برای کانال‌های ترویج فساد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رادیو فردا با اشاره مستقیم در تبلیغات رسانه‌ای خود به شبکه‌های جم و فارسی وان به ترویج محبوبیت سریال‌های ترکیه‌ای پرداخت.

رادیوی سازمان سیا ازجمله رسانه‌هایی است که با بودجه‌های سنگین سال‌ها در جهت جنگ نرم فعالیت دارد.

این رادیوی بیگانه همواره به دنبال ایجاد شرایط مساعد خود در ایران و جامعه ایرانی بوده است. علاوه بر دخالت‌های فراوان با رویکردی فتنه انگیزانه در مسائل سیاسی داخلی، در بنگاه خبرپراکنی خود این بار به بهانه محبوبیت سریال‌های ترکیه‌ای در آمریکای لاتین به تبلیغات برای شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان «جم» و «فارسی وان» که در جهت بی‌اخلاقی در جامعه و خانواده فعالیت گسترده‌ای دارند، پرداخته است.

این رادیو سعی می‌کند مخاطبان ازدست‌رفته این کانال‌ها را با عباراتی مثال‌زدنی به دیدن دوباره سریال‌های هدفمند در این شبکه‌ها علاقه‌مند نماید.

در قسمتی از این پروژه در رائو فردا چنین آمده است:

“دیگر تنها ایرانیان و اهالی جمهوری آذربایجان و اسرائیلی‌ها نیستند که سال‌ها با سریال‌های ترکیه‌ایِ گاه چند صدقسمتی حریم سلطان و فاطمه گل و عشق ممنوع از دیدن تلویزیون نه‌تنها لذت می‌برند، که با آن و شخصیت‌هایش زندگی می‌کنند؛ این موج پرقدرت در دو سه سال اخیر سراسر آمریکای لاتین را نیز در برگرفته است.”

نکته مهم در این گزارش اشاره مستقیم به این موضوع است که در ساخت این سریال‌ها سازندگان مستقل از دولت کار خود را انجام می‌دهند و این خود به‌وضوح نشان از تولید هدفمند سریال‌ها در جهت تخریب جوامع موردنظر است.

شاید در نگاه اول مخاطب با لذت‌های بصری تعریف‌شده در این سریال‌ها محو داستان شود اما اگر دقت کنیم همین داستان‌ها با رویکردی خاص مسیر زندگی مخاطبان را در درازمدت تحت تأثیر خود قرار می‌دهند.

در همین رابطه هم در قسمتی دیگر از گزارش رادیو فردا چنین می‌نویسد:

“سریال‌های ساخت ترکیه در سال‌های گذشته از طریق برخی از شبکه‌های فیلم و تلویزیونی فارسی‌زبان، مانند شبکه‌های «جم» و «فارسی وان» که اکثراً از دبی و مالزی به‌سوی ایران برنامه پخش می‌کنند، برای ایرانیان پخش‌شده است و میلیون‌ها ایرانی را به خود جذب کرده است.”

در پایان تنها رسانه ملی می‌تواند جلوی این جنگ نرم را با جنگی نرم از سوی ایران مهار و کنترل نماید تا در برابر امواج این رسانه‌ها به‌جای پارازیت بتواند پاسخی دندان‌شکن و مخاطب پسند از خود ارائه نماید.

انتهای پیام/دیده‌بان

رادیو فردا با اشاره مستقیم در تبلیغات رسانه‌ای خود به شبکه‌های جم و فارسی وان به ترویج محبوبیت سریال‌های ترکیه‌ای پرداخت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme