https://telegram.me/empireoflies
رویترز در گزارشی به موضوع تبعیض نژادی در مدارس آمریکا پرداخته و می‎گوید بر اساس تحقیقات شکاف بزرگی در میان دانش آموزان ایجاد شده و دانش آموزان سیاه پوست در مدارسی با کمترین امکانات تحصیلی متمرکز شده‎اند.

تبعیض نژادی گسترده در سیستم آموزشی آمریکا/رویترز: دانش آموزان سیاه پوست در مدارسی که فاقد کمترین امکانات هستند تحصیل می‎کنند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغموضوع تبعیض نژادی در آمریکا امری نهادینه است که آن را می‌توان حتی در نظام آموزش و پرورش این کشور به وضوح مشاهده کرد.

مطالعات جدید نشان می‌دهد که دانش آموزان سیاه پوست و اسپانیایی تبار در سیستم آموزشی آمریکا در مدارسی تحصیل می‌کنند که فاقد کمترین امکانات است.
 
تفکیک دانش آموزان سیاه پوست
به گزارش رویترز، یک تحقیق سراسری نشان می‌دهد که تفکیک در نظام آموزشی دولتی آمریکا کودکان سیاه پوست و اسپانیایی تبار را در مدارسی که کمترین امکانات آموزشی را ارائه می‌دهند متمرکز کرده است. همین امر باعث ایجاد شکاف آموزشی میان دانش آموزان اقلیت و سفید پوست در این کشور شده است.
یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه استنفورد نمرات صد‌ها میلیون آزمون استاندارد در هر مدرسه دولتی آمریکا را از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ مورد بررسی قرار داده و نتیجه بدست آمده را جمع آوری کردند.
 
تبعیض نژاد چشمگیر در مدارس آمریکا
 
 
یافته‌های مطالعات قبلی نشان می‌دهد که موضوع فقر با ادامه دادن تفکیک دانش آموزان آمریکایی در ارتباط بوده و این موضوع یک مکانیسم مهم در خصوص نابرابری‌های نژادی در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان به شمار می‌آید.
راردون روز، از اساتید دانشگاه استنفورد می‎گوید، ” در صورتی که ما بخواهیم فرصت‌های آموزشی و یادگیری را برای دانش آموزان بهبود ببخشیم بایستی کودکان را از مدارسی که فاقد امکانات آموزشی هستند بیرون بیاوریم. “
 
شکاف بزرگ در پیشرفت دانش آموزان 
وی می‌گوید، ” بخشی از دلیل آنکه در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان شکاف بزرگی مشاهده می‌شود آن است که دانش آموزان اقلیت در مدارس فقیر (فاقد کمترین امکانات) متمرکز شده‎اند و این مدارس در واقع مدارسی هستند که به طور نظام‌مند فرصت‌های آموزشی پایین تری را ارائه می‌دهند. “
 
سیاه پوستان و نمرات آزمون ها 
بر اساس این تحقیق دانش آموزان آفریقایی و اسپانیایی تبار در آمریکا در آزمون‌های استاندارد نمرات پایین تری نسبت به دانش آموزان سفید پوست کسب می‌کنند. در نتیجه برطرف کردن این شکاف بزرگ میان دانش آموزان برای معلمان و مربیان به یک چالش مداوم تبدیل شده است.
 
تفکیک دانش آموزان نقض بند ۱۴ قانون اساسی آمریکا
تبعض نژادی در نظام آموزشی آمریکا در حالی کاملاً مشهود و قابل لمس است که دیوان عالی این کشور در سال ۱۹۵۴ حکمی صادر کرد مبنی بر اینکه موضوع تفکیک نژادی در نظام آموزش و پرورش نقض بند ۱۴ قانون اساسی آمریکا به شمار می‌آید که از قانون برابری حمایت می‌کند.
 
 
تبعیض نژاد چشمگیر در مدارس آمریکا
 
تاثیر تفکیک دانش آموزان بر عملکرد تحصیلی 
 
اخیرا طی تحقیقی دانش آموزان سیاه پوست در مدرسه‌ای در نیویورک در بازه زمانی ۸ ساله مورد بررسی قرار گرفتند.
 
در این تحقیق مشخص شد که نرخ فقر در میان دانش آموزان رنگین پوست این مدرسه ۲۲ درصد بالاتر از میانگین دانش آموزان سفید پوست بوده است. همچنین این تحقیق نشان داد که عملکرد تحصیلی دانش آموزان سفید پوست به طور متوسط ۲-۱/۲ بالاتر از دانش آموزان سیاه پوست بوده است.
 
با وجود آنکه جنبش‌های بسیاری به نشانه اعتراض به موضوع گسترده تبعیض نژادی در آمریکا برپا شده است، اما این موضوع همچنان امری است که شهروندان رنگین پوست این کشور از آن رنج می‌برند.

انتهای پیام/میزان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme