https://telegram.me/empireoflies
بیش از نیم قرن از تصویب قانون پرداخت برابر در آمریکا می‌گذرد اما هنوز زنان آمریکایی با یک فاصله‌ی قابل توجهی از مردان همکار خود نسبت به دریافت حقوق قرار دارند؛ تبعیض "جنسیتی و نژادی" در جامعه آمریکایی هر روز تشدید می‌شود.

تبعیض “جنسیتی و نژادی” در جامعه آمریکایی/ اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان این کشور

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبیش از نیم قرن از تصویب قانون پرداخت برابر در آمریکا می‌گذرد اما هنوز زنان آمریکایی با یک فاصله‌ی قابل توجهی از مردان همکار خود نسبت به دریافت حقوق قرار دارند. با وجود این قانون و گذشت سالها از آن، موسسه تحقیقات سیاست‌گذاری زنان در آمریکا تخمین زده‌ است که تا سال ۲۰۵۹ این اتفاق دست نیافتنی است و شکاف حقوق بین زن و مرد همچنان پابرجاست

امروزه دریافتی متوسط یک زن با کار تمام‌وقت نسبت  به همکار مرد خود به این صورت است که یک مرد به ازای یک ساعت کار اگر حقوقی معادل یک دلار دارد، یک زن شاغل در ازای همات یک ساعت کار فقط ۸۰ سنت دریافت می‌کند! براساس اطلاعات دفتر سرشماری آمریکا، درآمد سالانه زنان ۹ هزار و ۹۰۰ دلار کمتر از مردان است؛ این اختلافات بین حقوق زن و مرد در آمریکا براساس نژاد، سن و موقعیت جغرافیایی شکل گرفته است. 

براساس اطلاعات اداره سرشماری آمریکا، میانگین شکاف جنسیتی در آمریکا ۱۹٫۳ درصد است؛ به این معنی که یک زن با کار تمام وقت و تمام سال ۸۰٫۷ درصد به اندازه‌ی درآمد همتای مرد خود درآمد دارد؛ بسته به وضعیتی که کسی در آن زندگی ‌می‌کند این شکاف می‌تواند بزرگتر یا کوچکتر باشد؛ به عنوان مثال در لوئیزیانا شکاف دستمزد بین زن و مرد ۳۱٫۲ درصد است که بزرگترین شکاف دستمزد در این ایالت وجود دارد.

در ۲۸ ایالت آمریکا، فاصله حقوق از میانگین ملی بیشتر است؛ در کالیفرنیا کمترین شکاف دستمزد با ۱۰٫۱ درصد است؛ در این ایالت زنان بالای ۱۸ سال تمام، در سال ۴۶ هزار و ۷۸۳دلار حقوق می‌گیرند در حالی که آقایان ۵۲ هزار و ۵۰۰دلار درآمد دارند!

بر اساس داده‌های اداره سرشماری آمریکا، متوسط درآمد شهروندان آمریکایی در گروه‌های سنی مختلف و به تفکیک جنسیت تا پایان سال ۲۰۱۸ به شرح زیر بوده است:

مردان

گروه سنی ۱۶ تا ۱۹ سال: ۵۰۷ دلار در هفته و ۲۶هزار و ۳۶۴ دلار در سال

گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ سال: ۶۱۵ دلار در هفته و ۳۱ هزار و ۹۸۰ دلار در سال

گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ سال: ۸۹۳ دلار در هفته و ۴۶ هزار و ۴۳۶ دلار در سال

گروه سنی ۳۵ تا ۴۴ سال: ۱۱۳۳ دلار در هفته و ۵۸ هزار و ۹۱۶ دلار در سال

گروه سنی ۴۵ تا ۵۴ سال: ۱۱۵۳ دلار در هفته و ۵۹ هزار و ۹۵۶ دلار در سال

گروه سنی ۵۵ تا ۶۴ سال: ۱۱۵۸ دلار در هفته و ۶۰ هزار و ۲۱۶ دلار در سال

گروه سنی ۶۵ سال و بالاتر: ۱۰۳۹ دلار در هفته و ۵۴ هزار و ۰۲۸ دلار در سال

زنان

گروه سنی ۱۶ تا ۱۹ سال: ۴۰۷ دلار در هفته و ۲۱ هزار و ۱۶۴ دلار در سال

گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ سال: ۵۴۸ دلار در هفته و ۲۸ هزار و ۴۹۶ دلار در سال

گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ سال: ۷۷۹ دلار در هفته و ۴۰ هزار و ۵۰۸ دلار در سال

گروه سنی ۳۵ تا ۴۴ سال: ۹۰۸ دلار در هفته و ۴۷ هزار و ۲۱۶ دلار در سال

گروه سنی ۴۵ تا ۵۴ سال: ۸۹۹ دلار در هفته و ۴۶ هزار و ۷۴۸ دلار در سال

گروه سنی ۵۵ تا ۶۴ سال: ۸۶۹ دلار در هفته و ۴۵ هزار و ۱۸۸ دلار در سال

گروه سنی ۶۵ سال و بالاتر: ۸۸۱  دلار در هفته و ۴۵ هزار و ۸۱۲ دلار در سال

در ۲۵ شهر اصلی آمریکا، زنان رنگین‌پوست از لحاظ دریافت حقوق، اختلافات بسیار گسترده‌ای با مردان همکار سفیدپوست خود دارند؛ به گفته‌ی انجمن زنان آمریکا، اختلاف بسیار زیادی بین دستمزد مرد و زن در هر یک از شهرهای آمریکا وجود دارد؛ بیشترین شکاف‌ها بین زنان اسپانیایی و مردان سفیدپوست است. در هیوستون زنان اسپانیایی حدود ۵۳درصد نسبت به مردان همکار سفیدپوست خود حقوق دریافت می‌کنند. در شهر لس‌آنجلس که کمترین فاصله‌ی حقوقی وجود دارد، زنان ۱۰ درصد نسبت به مردان، درآمد کمتری دارند.

به گفته‌ی این انجمن، نسبت زنان اسپانیایی و سیاه‌پوست به ترتیب ۴۹ درصد و ۵۱ درصد در مقایسه با مردان سفید‌پوست است و زنان سفیدپوست ۸۳ درصد از حقوق مردان سفیدپوست را کسب می‌کنند؛ زنان سیاه‌پوست و اسپانیایی بیشتر تحت تاثیر شکاف دستمزد هستند. در این بین، زنان آسیایی با کمترین شکاف دستمزد روبه‌رو هستند؛ آن‌ها ۹۷ درصد از درآمد مردان سفیدپوست را دریافت می‌کنند. براساس گزارش “ستاد دموکراتیک کمیته مشترک اقتصادی سنا ” در سال ۲۰۱۷ ، اختلافی که بین دستمزد زنان رنگین‌پوست و سفیدپوست وجود دارد، مربوط به اختلاف نژادی بیان شده‌ است؛ بسیاری از زنان رنگین‌پوست به دلیل اختلافات نژادی مجبور به سکوت در برابر این تبعیض می‌شوند. 

زنان دارای فرزند اغلب بعد از بازگشت به نیروی کاری، درآمد کمتری نسبت به پدران شاغل دریافت می‌کنند؛ در گزارش سنا که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد از لفظ “مجازات مادران” یاد شده‌ است! در این گزارش آمده: «زنان بعد از زایمان باید مجازات مادر شدن را تحمل کنند!»

بسیاری از کارفرمایان از عدم تعهد مادران نسبت به پدران می‌گویند؛ آن‌ها بیان می‌کنند که مادر شاغل با افزایش مسئولیت روبه‌رو می‌شود و نمی‌تواند روی کار خود تمرکز کند؛ در تقابل با این معضل برای مادران شاغل، پدران با افزایش حقوق روبه‌رو هستند؛ دستمزد هفتگی مردان دارای فرزند ۱۷۲ دلار بیشتر از مردان بدون فرزند است و این در حالی‌ است که دستمزد زنان دارای فرزند هیچ افزایشی ندارد؛ مادران شاغل همان حقوق سابق خود را می‌گیرند و در بعضی مواقع با نزول رتبه‌ی کاری مواجه می‌شوند!

شکاف حقوق جنسیتی برای کارگران در طول زندگی وجود دارد؛ براساس داده‌های سرشماری مرکز جمعیت “مینسوتا”، کارگر مرد تمام وقت در هر سال سن بیشتر از همتای زن خود درآمد دارد؛ این آمار نشان می‌دهد با بالا رفتن سن، شکاف بین دستمزهای زنان و مردان بیشتر می‌شود.

در سنین پایین‌تر اختلاف بین دستمزدها کم و بالا رفتن سن اختلاف بیشتر می‌شود همچنین زنان نسبت به مردان کمتر از لحاظ شغلی ارتقا پیدا می‌کنند و به سطوح مدیریتی بسیار سخت می‌رسند؛ از هر ۱۰۰ زن که به مدیریت سطح ‌C می‌رسند، ۱۶۰ مرد توانایی رسیدن به سطح مدیریتی B را دارند و بسیاری از زنان با عدم امنیت شغلی مواجه هستند و مجبور به فعالیت با کار بالا و حقوق کم هستند. 

انتهای‌ پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme