https://telegram.me/empireoflies

تبعیض جنسیتی در انگلیس و دستمزدهای کمتر برای زنان این بار در قلب پارلمان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروزنامه انگلیسی تایمز گزارش داد نمایندگان مرد پارلمان انگلیس اعم از اعضای دولت  و یا دیگر احزاب سیاسی، به طور متوسط ۱۰٫۴ درصد بیشتر از همکاران زن خود حقوق دریافت می‌کنند.

تایمز در ادامه نوشت تحلیل‌های این روزنامه نشان می‌دهد، در قلب دولت انگلیس تبعیض جنسیتی برای نمایندگان زن و مرد دیده می‌شود و شکافی میان درآمدهای زنان و مردان نماینده پارلمان وجود دارد که از تبعیض‌های گزارش شده در مجموعه رسانه‌ای بی‌بی‌سی نیز، بیشتر است. 

سال ۲۰۱۷ گزارش‌هایی درباره شکاف دستمزدها برای مدیران زن و مرد بی‌بی‌سی منتشر شد که منجر به استعفای یکی از سردبیران زن این رسانه بعد از سال‌های همکاری شد.

همچنین مطالعات متعددی درباره اختلاف دستمزدها در سطوح مدیریتی در انگلیس نشان می‌داد شکاف درآمدها میان مردان و زنان بیش از ۲۶ درصد است. 

همچنین روزنامه دیلی میل روز گذشته (شنبه) گزارش داد، رؤسا و مدیران زن در انگلیس تقریبا نصف مردان حقوق دریافت می‌کنند. مدیران مرد ۱۰۰ شرکت بزرگ انگلیسی به طور متوسط ۵٫۲ میلیون پوند در سال ۲۰۱۷ درآمد داشتند در حالی که مدیران زن در همین شرکت‌ها ۲٫۶ میلیون پوند حقوق دریافت کرده‌اند. 

این تبعیض علیه زنان انگلیسی در حالی اعمال می‌شود که نخست وزیر این کشور و رهبر حزب حاکم یک زن و در حال حاضر ۲۰۸ کرسی از ۶۵۰ کرسی پارلمان بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی) در اختیار زنان است. 

انتهای پیام/فارس

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

در ادامه گزارش‌های متعدد درباره تبعیض جنسیتی میان زنان و مردان شاغل در انگلیس، تحقیقات تازه نشان می‌دهد تبعیض در پرداخت‌ها در قلب دولت انگلیس نیز وجود داشته و نمایندگان زن پارلمان کمتر از مردان حقوق دریافت می‌کنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme