https://telegram.me/empireoflies

تبعیض جنسیتی در آمریکا دامن «هیلاری کلینتون» را گرفت

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روز یکشنبه (۲۳ فروردین ۱۳۹۴) «هیلاری کلینتون» به طور رسمی وارد عرصه رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا شد و نامزدی خود را اعلام کرد.

این دومین بار است که «هیلاری کلینتون» برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام نامزدی می‌کند. او یک بار هم در سال ۲۰۰۷ وارد رقابت‌های مقدماتی شد اما عاقبت «باراک اوباما» از سوی دموکرات‌ها به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری اعلام و در این انتخابات پیروز شد.

«بی‌بی‌سی فارسی» در این باره نوشت: “اعلام نامزدی هیلاری کلینتون خبری دور از ذهن نبود … در هفته‌های گذشته، «رند پال» و «تد کروز» از جناح محافظه‌کار ورود خود را به عرصه رقابت‌های انتخاباتی اعلام کرده بودند، اما نوع حملاتی که در فضای مجازی و در ساعات اولیه به هیلاری کلینتون شده است با نوع حمله به آن افراد متفاوت است. این بار واکنش‌ها به وضوح با موج تازه‌ای از نظرهای حاوی تحقیر جنسیتی و سِنی همراه بود.”

این شبکه وابسته به دولت انگلیس، به وجود تبعیض جنسیتی و نگاه‌های زن‌ستیزانه در آمریکا اذعان کرد و افزود: “در شبکه‌های اجتماعی بعضی از انگلیسی‌زبان‌ها در واکنش به خبر ورود هیلاری کلینتون به کارزار انتخابات ریاست جمهوری، زن بودن و سن و سال او را مسخره کرده‌اند. «حراج ۳۰ درصدی کت و شلوار زنانه»، «او زمین خورد و نتوانست بلند شود«، «امیدوارم روز یکشنبه تودل برو باشه»، «برو پیراهن شوهرتو اتو کن»، «او می‌گوید: به من رای بدهید! من بیش از هر نامزد دیگری هورمون مردانه دارم»، «هیلاری میگه: من ۴۶۹ سالمه با حساب سال سگ‌ها» از جمله این نوشته‌ها هستند.”

«هیلاری کلینتون» هنوز به عرصه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وارد نشده که مورد تمسخر جامعه آمریکا قرار گرفته است. بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی وی را به دلیل سن و سالش و همچنین زن بودنش مورد تمسخر قرار داده و از یک سال‌ونیم مانده به انتخابات، طرفداران او را مجبور به واکنش کردند.

با وجود آنکه آمریکا خود را داعیه‌دار حقوق بشر و سردمدار دموکراسی می‌داند و کشورهای دیگر را به رعایت حقوق زنان توصیه می‌کند، اما این امر هنوز در جامعه آمریکا نهادینه نشده و تبعیض جنسیتی علیه زنان در این کشور موج می‌زند.

باید یادآور شد که ایالات متحده آمریکا دارای بالاترین آمار تجاوز به زنان در دنیا است. همچنین این کشور دارای بیشتری تعداد زنان زندانی در دنیا است.

هرچند برخی از افراد روشنفکرنما در بسیاری از کشورهای جهان سوم از جمله در کشور ما همواره ایالات متحده را متمدن‌ترین کشورهای دنیا و نماد حقوق‌بشر می‌دانند و چشم خود را بر روی حتی بزرگترین مشکلات جامعه زنان آمریکا می‌بندند، اما این امر سبب نمی‌شود که خود مردمان آمریکا این معضلات را به‌فراموشی بسپارند.

شایان ذکر است، شیطنت شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» نیز در این امر قابل توجه است.

دولت انگلستان از ترس نزدیکی رابطه بین ایران و آمریکا همواره‌خواهان آن است که رئیس جمهور بعدی آمریکا از حزب جمهوری‌خواه که مواضع جنگ‌طلبانه و رادیکال در قبال کشورهای خاورمیانه دارد، باشد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme