https://telegram.me/empireoflies

تبادل اطلاعات محرمانه مرکل با MI6 انگلیس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در دیدار اخیر خود از لندن اطلاعات مهم و مخفی را با مقامات این کشور مبادله کرده است.

این جمله‌ای است که روزنامه انگلیسی تایمز شروع مطلب خود در این زمینه را آغاز کرده است.

مرکل پیش از وقوع حملات تروریستی پاریس در جریان سفر به لندن با «اندریو پارکر» رئیس اداره اطلاعات مخفی انگلیس MI۵ و «الکس یانگر» رئیس اداره MI۶ و «روبرت هانیگان» رئیس اداره ارتباطات انگلیس با حضور «دیوید کامرون» نخست وزیر این کشور دیدار و گفتگو کرده است.

گرچه این دیدار پیش از وقوع حمله تروریستی پاریس انجام شد اما مبارزه با تروریسم از محورهای اصلی گفتگوی صدراعظم آلمان با مقامات انگلیس بود.

روزنامه تایمز در ادامه مطلب خود آورده است: مرکل در این دیدار اطلاعات خوبی درباره «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه و موقعیت و اوضاع حاکم بر اوکراین ارائه داده است.

از سوی دیگر مقامات اطلاعاتی انگلیس نیز اطلاعاتی درباره خطرات احتمالی گروه تروریستی داعش در قبال اروپا و همچنین فعالیت آنها در عراق و سوریه در اختیار صدراعظم آلمان قرار داده اند.

در ادامه مطلب می‌خوانیم: گرچه آلمان عضو گروه «فایو آیز»، کلاب جاسوسان، متشکل از کشورهای انگلیس، استرالیا، نیوزلند،کانادا و آمریکا نیست اما اطلاعات مخفیانه زیادی درباره بسیاری از مسائل دارد.

سوالاتی که به ذهن می رسد عبارتند از: آیا مرکل به اداره اطلاعات آلمان اعتماد چندانی نداشته و از منابع اطلاعاتی دیگر استفاده می کند؟ مرکل چه اطلاعاتی درباره روسیه در اختیار مقامات MI۶ قرار داد؟

در پایان آمده است: خیلی به سختی می‌توان نتیجه گرفت که آیا مقامات در دیدارهای پی در پی خود حدس وقوع چنین حوادثی را می‌زدند یا خیر؟

آنچه مسلم است اروپا برای مبارزه با تروریسم راهکارهایی را مرور کرده که برخی از آنها با وقوع حادثه پاریس به بن بست رسیده است.

انتهای پیام/مهر

رسانه های انگلیس از احتمال تبادل اطلاعات مهم و مخفی مرکل با مقامات انگلیس در لندن خبر دادند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme