https://telegram.me/empireoflies

«تا رهبری هست نمی‌توان کاری کرد !»

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: اگر آن سال های اولیه انقلاب و خصوصا در دوران جنگ کسی سخن از براندازی نظام و سقوط جمهوری اسلامی می زد ، اکثر کارشناسان سیاسی و مردم با قاطعیت این سخن را رد می کردند ولیکن در تئوری و در مقام نظر این احساس نگرانی از سوی اقلیتی وجود داشته است که به دلیل نوپا بودن حکومت و توطئه های بیشمار دشمنان و جنگ نظامی و تحریم اقتصادی و …. ممکن است استحکام نظام آسیب ببیند .

اما امروز با وجود گذشت قریب به سی و شش سال از از انقلاب اسلامی ایران کمتر کسی از این موضوع سخن می گوید و اکثر کارشناسان و صاحب نظران قریب به اتفاق معتقدند که دیگر کار از براندازی و تغییر حکومت گذشته است و اگر تغییری هم قرار است رخ دهد باید از طریق استحاله از درون و تغییر هویت تدریجی رخ دهد و نه براندازی مستقیم !
شاهد این مدعا هم تاریخ ۳۶ ساله ی انقلاب و حوادث بیشماری است که درون این نظام رخ داده است که هر یک به نوعی اقتدار و ثبات و استحکام پایه های نظام را عیان ساخته اند .
از جنگ تحمیلی گرفته تا فتنه های دیگر و البته تهدید ها و تحریم های مکرر .
در سال های اخیر هم مدل انقلاب مخملی که در خیلی از کشور ها به راحتی و آسانی پیاده شده بود و موجب تغییر حکومت ها بعضا در طی چند روز شده بود در ایران توسط مردم شکست خورد و خود مردم این توطئه را دفع کردند تا عمق ریشه های مردمی این حکومت هویدا شود .
اما با وجود همه ی این مسائل ، علی رغم اینکه سالهاست پایه های مردمی نظام ریشه های مستحکم خود را عیان کرده است و آسیب ناپذیری نظام به موضوعی اثبات شده تبدیل شده است ، رادیوفردا خلاف قوانین عقلی و سیاسی همچنان معتقد است سرنگونی نظام اجتناب ناپذیر است !!
سخنان سخیف و مشمئز کننده و البته از روی کینه و عقده های رادیوفردا در این رابطه : « در فاز اول حیات نظام ( جمهوری اسلامی ) تمامیت‌خواه اصلا‌ً‌ مسئله رفورم و اصلاحات و این جور چیزها مطرح نیست. تقدس انقلاب بهشت برین را وعده داده به همه مردم و همه خوشحال‌اند. حالا ۹۰ درصد خوشحال اند. بعد از مدتی می‌بینند که آن بهشت برین نشد هیچ اختلاف زیادی وجود دارد. آن وعده‌ها درست از آب درنیامده. پشتیبانی کمتر می‌شود. پنجاه درصد. چیزی در این حدود. تا این فاز دوم نظام تمامیت خواه عصر طبیعی اصلاحات است. یک عده می‌آیند می‌گویند مشارکت را بیشتر کنیم مطلق را کمتر مطلق کنیم ولی نظام یک دستگاه امنیتی پیدا کرده که مشارکت بیشتر را خطر برای خودش می‌بیند و یک کشمکش بین این دو هست. همانطور که در دوم خرداد دیدیم و وقایع بعد از آن.
می‌رسد به فاز سوم که دیگر واقعا‌ً‌ پشتیبانی مردمی کم شده و مردم بیدار شده‌اند متوجه شده‌اند که آن چیزی نیست که می‌خواستند. همه شئون زندگی‌شان را یک ایدئولوژی مطلق کنترل کند، یک عده به نام آن حکومت کنند و خودشان صدایی نداشته باشند. اینجاست که نظام مجبور می‌شود برای حفظ وحدت فرماندهی آن بالا و به قول هانا آرنت برای بسیج و موبیلیزه نگاه داشتن آن ده درصد پشتیبان سرسخت خودش و منفعل نگاه داشتن آن ۹۰ درصد که با آن موافق نیستند بیاید و عده زیادی را از قاعده قدرت خارج کند و تنگتر کند که می‌شود زمان آقای احمدی‌نژاد. تا جایی که اینقدر کفایت برای حفظ حداقل امور کشور کمتر می‌شود که مجبور می‌شود وسط این فاز سوم یک چرخشی انجام دهد و کفایت‌های دیگری را وارد کند. بخوانید:‌ شروع دولت آقای روحانی.
اینجا نظام در آسیب‌پذیرترین نقطه خودش قرار می‌گیرد. برای اینکه آن عمود خیمه،‌ آن سمبل این ایدئولوژی در موضع غیرقابل ادامه قرار می‌گیرد. نه دیگر معبود آن ده درصد است،‌ برای اینکه می‌بینند دارد مطلق را غیرمطلق می‌کند، با آمریکا صحبت می‌کند. »
در این جا به چند نکته باید توجه کرد :
اولا همچنان کینه ها و عقده های رادیوفردا علیه احمدی نژاد
ثانیا ادعای مخالفت ۹۰ درصدی مردم با نظام ( علی رغم مشارکت های ۷۰ درصدی در انتخابات های مختلف و حضور های میلیونی در راهپیمایی هایی که مظهر حمایت از گفتمان انقلاب است )
ثالثا متهم کردن دولت روحانی به فرمایشی بودن !!!
انتهای پیام/

علی رغم اینکه سالهاست پایه های مردمی نظام ریشه های مستحکم خود را عیان کرده است و آسیب ناپذیری نظام به موضوعی اثبات شده تبدیل شده است ، رادیوفردا خلاف قوانین عقلی و سیاسی همچنان معتقد است سرنگونی نظام اجتناب ناپذیر است !!

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.58 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme