https://telegram.me/empireoflies

تاریخ مصرف «کامبیز حسینی» هم تمام شد!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در روزهایی که بسیاری از عناصر اپوزیسیون در وضعیت خوبی بسر نمی‌برند، «کامبیز حسینی» هم از این امر مستثنا نیست.

وی دانش آموخته رشته تئاتر از دانشگاه آزاد اسلامی‌واحد تهران است. در صدا و سیما از ۱۳۶۴ با برنامه «غنچه‌های انقلاب اسلامی» کار حرفه‌ای خود را آغاز نمود و سپس حرفه روزنامه‌نگاری را از ۱۳۶۹ به عنوان منتقد سینما و تئاتر در روزنامه توس مشهد، هفته‌نامهٔ خاوران، روزنامه کار و کارگر شروع کرد. در کارنامه «سید کامبیز حسینی» نویسندگی و کارگردانی ۳۰ نمایشنامه کوتاه و بلند از جمله: نقش مرد، بوی تلخ قهوه فرانسوی، کافه شبانه، ری را و … دیده می‌شود. او همچنین مدتی نویسندگی برنامه‌های تلویزیونی شبکه جام جم را بر عهده داشت.

«کامبیز حسینی» که پس از فرار از ایران، زمانی با برنامه «پارازیت» در شبکه «صدای آمریکا»، آنهم در دوران پس از فتنه ۸۸، ابتداً مخاطبان قابل توجهی کسب کرده بود، پس از ناکامی در این برنامه و اختلاف با مدیران VOA از این شبکه اخراج شد. این برنامه که دست مایه آن توهین و افتراء به مقامات جمهوری اسلامی‌و همچنین بیان الفاظ زشت و زننده بود، مدتی بعد به سبب برخی اقدامات عجیب کامبیز، مانند کتک زدن همکارانش تعطیل  و او هم اخراج شد.

البته بیکاری او مدت زیادی طول نکشید و از طریق دوستانش در «رادیو فردا» مسئولیت ساخت برنامه‌ای به نام «پولتیک» که تا حد زیادی قصد داشت ادای «پارازیت» را در بیاورد، را بدست گرفت، اما «پولتیک» هیچگاه نتوانست حتی به پای «پارازیت» برسد و نهایتاً حامیان مالی این برنامه به بهانه نبود بودجه لازم، «پولتیک» را تعطیل کردند.

کامبیز هنوز یک راه برای امرار معاش در غربت داشت و آن برنامه «در ساعت ۵ عصر» بود که با حمایت مالی «کمپین بین‌المللی برای حقوق بشر ایران» (زیرمجموعه وزارت خارجه آمریکا) فعالیت می‌کرد و در این برنامه کوشیده می‌شد تا با ابزار طنز و از طریق مسائل حقوق‌بشری، جمهوری‌اسلامی به چالش کشیده شود. اما این برنامه هم گویا رضایت مقامات آمریکایی را جلب نکرده است، زیرا «کامبیز حسینی» چند هفته پیش از پایان فعالیت و تعطیلی برنامه «در ساعت ۵ عصر» خبر داد و گفت که این برنامه از ابتدای سال ۲۰۱۶ تولید و پیش نمی‌شود.

حسینی مانند زمان تعطیلی برنامه‌های «پارازیت» و «پولتیک» که ابتداً مسائل مالی و بودجه‌ای را دلیل تعطیلی آن برنامه‌ها اعلام کرده بود، اکنون هم ادعا کرده که تولید برنامه «در ساعت ۵ عصر» به دلیل مسائل مالی متوقف می‌شود، اما حقیقت چیز دیگریست و انتقادات مخاطبینِ «در ساعت ۵ عصر» به خوبی نشان می‌دهد که این برنامه که بیش از طنز بودن، دارای محتوای سخیف است، دیگر رضایت طرفداران قدیمی کامبیز را هم جلب نمی‌کند.

«کامبیز حسینی» که از سال ۱۳۷۹ از ایران فرار کرد و در رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه مشغول به فعالیت شد، معلوم نیست پس از تعطیلی قریب‌الوقوع برنامه «در ساعت ۵ عصر» چکار خواهد کرد، آنهم در دورانی که سنش ۴۱ سال گذشته و دیگر آن حال و هوای جوانی را ندارد و تنهایی سبب بروز مشکلات روحی و بیماری‌های جسمی او شده است. به‌طوری که چند روز پیش در صفحه فیسبوکش نوشت: “با عرض معذرت و به علت کسالت این هفته برنامه پنج عصر جدید نخواهیم داشت. یک عمل جراحی غیرمنتظره ولی کوچک باعث شد که اینطور شود.”

گویا مانند بسیاری از عناصر اپوزیسیون و عوامل رسانه های بیگانه، تاریخ مصرف «کامبیز حسینی» هم تمام شده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme