https://telegram.me/empireoflies

تئوری سازان بی حیایی؛ از علینژاد تا بازرگان

اختصاصی_ به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مدتیست که در فضای مجازی عملیات مشترک رسانه‌های بیگانه برای حمله به اصل “حجاب” با بهانه هایی چون حجاب اجباری ، گشت ارشاد و هم اینک پلیس نامحسوس امنیت اخلاقی شدت و حدت بیشتری به خود گرفته است و این رسانه ها از یک طرف در پی فشار به دستگاه های اجرایی برای عقب نشینی از اقدامات فرهنگی خود برای مبارزه با حجابی هستند و از طرف دیگر قصد این را دارند که در اذهان ملت ایران بی حجابی و بی حیایی را امری غیر مزموم و عادی جلوه دهند و با این کار زنان ایرانی را به چاه ذلالت و پلشتی همچنان که زنان غربی دهه هاست در این دام افتاده اند بکشانند.

جدا از اقداماتی که در سال های اخیر از طرف برخی از خود فروختگان به ظاهر نو اندیش فراری به غرب هم چون معصومه علی نژاد برای بی حجاب نشان دادن زنان ایرانی انجام می شود در سال های اخیر هم زمان با این پروژه های ناکام فلسفه بافی ها و تئوری پردازی هایی دیگر در این عرصه انجام می شود و به صورت مرتب بر صورت حجاب اسلامی زنان ایرانی  چنگ می کشد.

در همین زمینه سایت تازه تاسیس زیتون در مقالات و مصاحبه هایی به تئوری پردازی در حوزه بی حیایی زنان ایرانی اهتمام تامی دارد . این سایت که چند ماهی است جایگزین سایت روز آنلاین شده در مصاحبه ای با یکی از به ظاهر دین پژوهان ایرانی حجاب زنان را تنها نماد باقی مانده برای نظام اسلامی جهت اسلامی نشان دادن حکومت خود می داند .

این استاد دین پژوه با برداشت شخصی از قرآن و تفسیر به رای در زمینه حجاب می گوید:”قران صریحا اشاره‌ای به پوشاندن موی سر زنان و لزوم این کار ندارد، همانطور که گفتم این تعریف از پوشش تحت تاثیر عرف و سلیقه شکل گرفته است و بازنگری در این موضوع ما را به نتایج متفاوتی می‌رساند. اینکه بسیاری از موضوعات سنتی، عرفی و برداشتهای سلیقه‌ای به عنوان احکام شرعی و اسلامی به مردم معرفی شده٬ منحصر به حجاب نیست… نمی‌توان یک تعبیر سخت گیرانه و بی‌مبنا را با زور بر زنان تحمیل کرد.به هیچ  وجه در هیچ آیهٔ قرانی و هیج روایتی مجوزی برای مجبور کردن زنان به پوشاندن خود به گونه‌ای که امروز گفته می‌شود صادر نشده است. در هیچ آیه و حدیثی مجازاتی در رابطه با پوشش نیامده است. هیچ سند تاریخی گویای آن نیست که در زمان پیامبر اسلام زنی به خاطر عدم رعایت پوشش و حتی به دلیل برهنه بودن مجازات شده باشد.”

بی حجابی

این اظهارات بی مبنا در حالی از طرف یک به اصطلاح قرآن پژوه بیان می شود که در آیه های قرآنی  بیش از ده بار در مورد حجاب و حرمت نگاه به نامحرم توصیه شده است به عنوان مثال یکی از این آیات، آیه ۵۹ سوره احزاب است:« یا ایهاالنبی قل لازواجک و بناتک و نساءالمومنین یدنین علیهن من جلابیبهن ذلک ادنی ان یعرفن فلا یوذین و کان الله غفورا رحیما» ای پیامبر، به زنان و دخترانت و نیز به زنان مومنین بگو خود را بپوشانند تا شناخته شوند و مورد اذیت قرار نگیرند. و خداوند بخشنده مهربان است.جلاب به معنای یک پوشش سراسری است؛ یعنی زن باید همه اندامش پوشیده باشد تا همچون گلی لطیف از دسترس هوسرانان مصون و محفوظ باشد.

البته قرآن مجید به زنان سالمند اجازه می‎دهد که بدون قصد تبرّج و خودنمایی، لباس‎های رویی خود، مثل چادر را در مقابل نامحرم بردارند، ولی در نهایت می‎گوید: اگر عفت بورزند، یعنی حتی لباس‎هایی مثل چادر را نیز بر ندارند، بهتر است.

در تلاشی دیگر سایت تازه تاسیس زیتون در مصاحبه ای با عبدالعلی بازرگان که خود را مفسر قرآن می داند و اتفاقا از موسسین این سایت نیز می باشد تاکید می کند که هیچ عقابی برای بی حجابان وجود ندارد و در دین اسلام اساسا برای کسی که حجاب خود را در منظر عمومی بردارد اشکالی وارد نیست این مطلب از طرفی سعی دارد که ترس زنان مومنه را از بی حجابی به واسطه عقوبت اخروی آن بریزد و از طرفی سعی می کند حکومت اسلامی را در این امر تخطئه کند به واسطه قانونی کردن حجاب برای زنان به آنان ظلم نموده و باید دست از این مظالم بکشد.

در همین زمینه نیز آیات و روایات بسیاری بر خلاف نظر  قرآن پژوهان خفته در آغوش غرب وجود دارد که ظاهرا در قرآن های موجود در غرب وجود ندارد !!!

به عنوان مثال آیه ی ۳۳ سوره ی الاحزاب خطاب به زنان مسلمان می فرماید: و در خانه هایتان بنشینید و آرام گیرید (بی حاجب و ضرورت از منزل بیرون نروید) و مانند دوره ی جاهلیت پیشین آرایش و خودآرایی نکنید و نماز به پا دارید و…

همچنین در احادیث مختلفی چگونگی و اندازه پوشش زنان نیز بیان شده است؛ در حدیثی امام صادق(علیه‌السلام) در پاسخ به سوالی که راجع به نگاه کردن به نامحرم پرسیده شد، فرمودند: «تنها نگاه به صورت و دو کف دست جایز است».[۱] یعنی نگاه کردن به غیر این دو حرام است و بر زن واجب است تمام بدن خود به غیر از صورت و دو دست تا مچ را بپوشاند.

در خصوص عقاب و جزای بی حجابی در آخرت در حدیثی امیرالمومنین(علیه السلام) فرمودند: «روزی من و فاطمه(سلام‌الله‌علیها) به خدمت حضرت رسول(صلی‌الله‌علیه‌وآله) رفتیم و آن حضرت را بسیار گریان یافتیم، عرض کردم پدر و مادرم فدای شما باد یا رسول الله، چه چیز سبب گریه شما شده است؟

حضرت فرمودند: یا علی، شبی که من‌را به آسمان بردند، زنانی چند از امت خود را در عذاب شدید دیدم، از حالت آن‌ها تعجب کردم و از شدت عذاب آن‌ها گریستم. زنی را دیدم که به موهایش آویخته شده، مغز سرش از شدت گرما می‌جوشد؛ زنی را دیدم که به زبانش آویخته و آب داغ جهنم در حلقش ریخته می‌شد؛ زنی را دیدم که با سینه‌هایش آویخته شده بود؛ زنی را دیدم که گوشت بدن خود را می‌خورد و آتش از زیرش شعله می‌کشید؛ زنی‌ را دیدم که پاهایش به دست‌هایش بسته شده و مارها و عقرب‌ها بر او مسلط شده بودند؛ زنی‌ را دیدم کر و کور و لال، در تابوتی از آتش، مغز سرش از بینی او بیرون می‌آمد و بدنش از(مرض) خوره و پیسی پاره پاره بود؛ زنی را دیدم که تنوری از آتش به پاهایش آویزان بود؛ زنی را دیدم که گوشت بدن او از جلو و عقب با قیچی‌های آتشین بریده می‌شد؛ زنی را دیدم که صورت و دست‌هایش می‌سوخت و روده‌های خود را می‌خورد؛ زنی را دیدم که سرش سر خوک بود و بدنش الاغ و بر او هزار هزار نوع عذاب بود؛ زنی را دیدم به صورت سگ، آتش در پشتش داخل می‌شد و از دهانش بیرون می‌آمد و ملائکه سر و بدنش را با گرزهای آتشین می‌کوبیدند.حضرت فاطمه(علیهاالسلام) عرض کرد: ای حبیب من و ای نور دیده من، به من خبر بدهید که عمل و روش ایشان چه بوده است که خدای تعالی این نوع عذاب را بر ایشان مسلط گردانیده است؟

حضرت فرمودند: ای دخترم: آن زنی که به مو آویخته شده بود، موی خود را از مردهای نامحرم نمی‌پوشاند؛ زنی که به زبان آویخته شده بود (با زبانش) شوهرش را آزار می‌داد؛ زنی که با سینه آویخته شده بود، از انجام وظایف زناشویی خودداری می‌کرد؛ آن زنی که به پاهایش آویخته شده بود، بدون اجازه شوهر از خانه بیرون می‌رفت؛ زنی که دست‌هایش به پاهایش بسته شده بود و مارها و عقرب‌ها بر او مسلط شده بودند، کسی بود که خود را نمی‌شسته است و لباس‌هایش را پاک نمی‌کرد و غسل حیض و جنابت انجام نمی‌داد و بدنش را از نجاسات پاک نمی‌کرد و نماز را سبک می‌شمرد؛ زنی که کور، کر و لال بود، از زنا فرزند پیدا کرده و به گردن شوهر خود انداخت بود؛ زنی که گوشت بدنش با قیچی‌های آتشین بریده می‌شد، خود را به مردان نامحرم نمایش می‌داد تا به او رغبت کنند؛ زنی که صورت و سرش، سر خوک بود و بدنش بدن الاغ، سخن چین و بسیار دروغ‌گو بود؛ آن‌که به صورت سگ بود و آتش در پشتش داخل و از دهانش خارج می‌شد‌، خواننده و آواز خوان و حسود بود.[۲]

۱٫ الکافی، ج۵، ص ۵۲۱

۲٫ وسائل الشیعه ج۲۰، ص ۲۱۳

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme