https://telegram.me/empireoflies

تئوریزه نمودن بی حجابی در BBC فارسی

 اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در ماه های اخیر به دلیل کمبود مالی در تلویزیون بی بی سی فارسی سعی شده از چهره های گمنام در بین اپوزیسیون استفاده شود تا بار مالی کمتری برای این شبکه به دلیل دعوت از آنها داشته باشد زیرا این شبکه برای دعوت از افراد برای حضور در برنامه های گفتگو محور باید مبالغ کلانی را به حساب افراد بسته به شهرت و جایگاهشان واریز نماید.

یکی از این برنامه های گفتگو محور برنامه به عبارت دیگر است که در سال های اخیر بیشتر به شهرت افراد دعوت شده در این برنامه ها تکیه میکرد تا سیاست ها و حرف های این شبکه از زبان این افراد به گوش مخاطبان رسانده شود.

میهمان برنامه به‌عبارت‌دیگر هفته گذشته برنامه ژیلا شریعت پناهی بود. از وی در رسانه های خارجی به عنوان قرآن پژوه در حوزه زنان نام برده می شود .

وی که به طور هم زمان در شبکه بی بی سی فارسی و صدای آمریکا و داخل ایران حضور دارد قبل از انتخابات سال گذشته در جلسات کمپین  تغییر چهره مردانه مجلس در ایران شرکت می کرده و از موسسان آن به شمار می آمد.وی اولین زنی است که در اعتراض به حجاب اجباری بعد از انقلاب از سمت خود در سازمان انرژی هسته استعفا داد در این گفت‌وگو به موضوعات “حقوق بشر و فمینیسم اسلامی” پرداخت.

لازم به یاد آوریست که وی نویسنده کتاب «تحلیل نو بر حقوق زن از دیدگاه قرآن» می باشد و در سال ۱۳۸۸  داوطلب نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری ایران هم شد.

وی در این برنامه با اشاره به عقلی بودن حقوق بشر تأکید کرد دین در تشیع ادعا می‌کند که عقلی است این‌ها (حقوق بشر و تشیع)باید باهم آشتی کنند و من راه آشتی به‌سوی این‌ها هستم!!

عنایت فانی مجری به‌ عبارت‌دیگر به اظهارات پناهی واکنش نشان داد و گفت:”عبدالکریم سروش معتقد است که قرآن به‌هرحال زائده فکر محمد{ص} است و کلام خدا نیست کما اینکه مثال یا وعده‌هایی که داده می‌شود وعده‌های این دنیایی می‌باشد این‌ها نمی‌تواند کلام خدا باشد می‌تواند به‌صورت الهام یا رؤیا به محمد{ص}رسیده باشد.”

مجری در ادامه بابیان ادله خود از شریعت پناهی می‌پرسد :”درنتیجه از نگاه آقای سروش می‌تواند خطاهای انسانی در قرآن زیاد باشد ازجمله مواردی که در مورد زنان در قرآن ذکرشده است.چرا شیوه حقوق بشر را انتخاب نکنیم ؟چرا می‌خواهیم که به‌اصطلاح از کانسپت دینی زنان به حقوق بشر برسیم؟”

خانم شریعت پناهی پاسخ داد:”من با آقای سروش مخالفم برای اینکه شما نمی‌توانید دین‌داری‌تان را با یک‌چیزهایی که خواب گذاری می‌خواهد ترکیب کنید.

وی در ادامه این بخش از برنامه می گوید :”الآن شما با این حقوق بشری که در غرب است آیا مشکل خشونت علیه زنان حل‌شده است؟آیا برده داری قرن بیست ویکم حل شد؟آیا این‌همه بحران‌هایی که در جهان وجود دارد حل شد؟”

مجری بی‌بی‌سی کلام پناهی را قطع می‌کند و می‌گوید:”آیا قبول دارید مشکلات به‌مراتب کمتر از جوامع دینی است؟”

پناهی پاسخ داد:”من موضوع را به این صورت نمی‌بینم.اگر پاتریس لومومبا در بلژیک می‌آید و کشته  می‌شود و اونجا باید دید که در کنگو چه اتفاق می‌افتد.غرب باید عمیق‌تر به این مسائل بپردازد شما نباید پدیده‌ای مثل داعش را فقط داعش ببینید آیا این‌همه تبعیضاتی که در جوامع غربی نسبت به مسلمان شد.باعث این موضوع شد یا نشد؟”

پناهی در ادامه افزود:”من خودم اعتقاددارم که اگر غرب متوجه شود که همه انسان‌ها برابر هستند چه مسلمان،بودائی،مسیحی ،یهودی و انسانیت که گم‌شده بشر است اگر همه این‌ها به این احترام بگذارند دیگر پدیده‌هایی مثل داعش ،خشونت و مثل این تبعیض‌ها به‌طور اتوماتیک از بین می رود”

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme