https://telegram.me/empireoflies

بی بی سی فارسی بهترین پاسخ را در مذاکره می داند! +تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از حادثه تروریستی که منجر به شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و جمعی از همرزمان ایشان شد، رسانه های وابسته به نظام سلطه همزمان با تهدید گستاخانه مقام های امریکایی تلاش دارند با بزرگ نمایی درباره قدرت ایالات متحده امریکا، دلهره و ترس را در فضای سیاسی کشور ترویج کنند.

در همین رابطه می توان به مجموعه گزارش های بخش فارسی بی بی سی اشاره کرد، این به اصطلاح رسانه خبری در عملیات روانی_رسانه ای تلاش دارد نظام سیاسی ایران را از پاسخ قاطع به اقدام اخیر امریکایی ها منصرف کند! دیروز بخش فارسی بی بی سی در ادامه عملیات روانی به مصاحبه با «کیرستن فانتن روز» از مشاوران سابق دونالد ترامپ در امور خلیج فارس در شورای امنیت ملی و مدیر بخش امنیت خاورمیانه شورای اتلانتیک پرداخت.

مجری تلویزیون فارسی بی بی سی در ابتدا نظر«کیرستن فانتن رز» درباره اظهارنظر اخیر دونالد ترامپ درباره حمله به ۵۲ نقطه در ایران از جمله مراکز فرهنگی جویا شد که میهمان برنامه پاسخ داد: « وقایع در ایران جدی دنبال می شود، ۵۲ نقطه که ترامپ به آن اشاره کرده، این لیست مراکزی است که اگر لازم باشد آمریکایی ها می توانند به آنها حمله کنند، ما می خواهیم نیروهای سپاه پاسداران را در منطقه کاهش دهیم و به غیرنظامیان کمتر آسیب وارد شود! ما هیچ وقت نمی گوییم کجا و چه زمانی حمله می کنیم، تنها گزینه ها بررسی خواهند شد

مشاور سابق دونالد ترامپ در دفاع از اقدام تروریستی دولت امریکا در حمله به مقام های ارشد نظامی ایران در عراق بدون کسب اجازه از مقام های رسمی دولت عراق گفت: « بر اساس نظر دولت امریکا، قوانین بین المللی نقض نشده! به این دلیل که به پایگاه های نظامی آمریکا در خاک عراق حمله راکتی صورت گرفته، دولت امریکا چندبار به طرف عراقی هشدار داد ولی این توانایی در آنها برای دفاع از امریکایی ها وجود دارد به همین دلیل ما وارد درگیری نظامی مستقیم با ایران شدیم؛ این چیزی هست که قوانین بین المللی را به وجود می آورد و امریکا در حقیقت از خودش دفاع می کند!

ادبیات مشاور دونالد ترامپ به مانند خود ترامپ بسیار گستاخانه است؛ او قوانین حاکم بر نظام سیاسی آمریکا را مقدم بر قوانین بین المللی و یا هر قانون دیگری می داند! مدیر بخش امنیت خاورمیانه شورای اتلانتیک بدون اشاره به لشگرکشی، اشغالگری و تاسیس پایگاه های نظامی متعدد در خاک عراق و افغانستان به توجیه اقدام تروریستی امریکا در حمله پهپادی به خودرو حامل سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمان ایشان می پردازد.

 کیرستن فانتن رز، مدیر بخش امنیت خاورمیانه شورای اتلانتیک همچنین در واکنش به تصمیم قاطع پارلمان عراق مبنی بر خروج فوری نظامیان امریکا از خاک عراق به پیامدهای منفی آن برای دولت عراق اشاره کرد. مشاور سابق ترامپ با لحن تهدید آمیز گفت که اگر آمریکایی ها از عراق بروند دیگر تمام آن اموزش ها و کمک های مالی به دولت عراق ممکن نخواهد بود و نیروهای نظامی و امنیتی آن کشور در مقابله با تهدیدهای مختلف از جمله تروریسم داعش تنها خواهند بود!

مشاور سابق دونالد ترامپ: نیروهای عراقی نمی توانند بدون آمریکا در مقابل داعش مقاومت کنند!

او همچنین عنوان کرد که اتحادیه اروپا، چین، روسیه یا ایران هیچکدام نمی توانند جای خالی ایالات متحده امریکا را در عراق پر کنند! مردم عراق و امریکا باید با هم در تماس باشند تا منافع ما حفظ شود، دولت عراق باید جایی برای امریکا در نظر بگیرد و از طرف دیگر سیاست هایی اتخاذ کند که نگذارد برخلاف توافق با مردم خودش، ایران در آن کشور به بی ثباتی بپردازد و امریکایی ها را تهدید کند!

بخش مهم این مصاحبه به تقابل نظامی امریکا در صورت واکنش ایران مربوط می شود؛ کیرستن فانتن رز با اشاره به اینکه مقام های ایرانی از انتقام سخن می گویند گفت که رئیس جمهور امریکا هیچگاه نمی خواهد وارد جنگ با ایران شود چراکه شهروندان امریکایی این جنگ را نمی خواهند، حداقل تا زمانی که یک دلیل موجه برای آنها توضیح داده نشود!!! زمانی که ایران علیه منافع امریکا وارد عمل شود این توجیه وجود خواهد داشت! کیرستن فانتن رز: هنگامی ایران علیه منافع امریکا وارد عمل شود، توجیه یک جنگ نظامی وجود خواهد داشت!

همچنان که گفته شد، بی بی سی فارسی در چند روز گذشته تلاش کرده است، ضمن ایجاد رعب و ترس از پاسخ متقابل نظامی امریکا، فضای سیاسی کشور را نیز مسموم و از انتقام منصرف کند. با وجود اظهارات بی شرمانه دونالد ترامپ و تهدیدهای توخالی او باید گفت که به امید خدا و نظر به امر رهبر معظم انقلاب به زودی پاسخ دندان شکن به اقدام امریکایی ها در شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی و همرزمان او خواهیم داد.

انتهای پیام/

ما هستیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme