https://telegram.me/empireoflies

بی بی سی در سودای «جیمز باند» در ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: این روز ها خبر های زیادی از یک جاسوس حرفه ای ایرانی آمریکایی شنیده می شود .جیسون رضائیان در ۳۱ تیرماه ۹۳ به همراه همسرش به اتهام جاسوسی بازداشت شد و همین کافی بود تا بحث‌ها آغاز شود.فعالیت‌ خود را در نشریه واشنگتن پست و روزنامه نشنال امارات آغاز و سال‌ها به عنوان خبرنگار فعالیت کرده است.

او زاده آمریکا در ۱۵ اسفندماه سال ۵۴ است که تابعیت دوگانه ایرانی و آمریکایی دارد. پدر او مشهدی‌الاصل و مادر وی آلمانی‌ست. به دنبال خبر دستگیری‌اش نیویورک تایمز، واشنگتن پست و گاردین به اعتراض برخاستند و دست به قلم شدند. آنها تلاش می‌کردند وی را تبرئه کنند اما اتهام اصلی ویجاسوسی بود.

جیسون رضائیان مدتی مسئول پایگاه اطلاعاتی آمریکایی‌ها در تهران بود و از روز بعدی که دستگیر شد آمریکایی‌ها درخواست داشتند که او آزاد شود، به ویژه در پوشش مذاکرات هسته‌ای جان کری مکرر از وزیر امور خارجه کشورمان درخواست می‌کند که تلاش کنید جیسون آزاد شود.

او و تیم جاسوسی اش برای گرفتن اطلاعات از مسئولین سعی داشتند در درجه اول با خود مسئولین ارتباط بگیرند در غیر این صورت با افرادی از خانواده آنها ارتباط برقرار می کردند و در جریان این ارتباطات نامشروع فیلم تهیه نموده و از این فیلم ها جهت فشار و اخاذی اطلاعاتی استفاده می کردند حتی خود رضائیان در یک مورد با دختر دبیر کل یک حزب غیر قانونی در کشور ارتباط نامشروع برقرار می کند .

اما شبکه جاسوسی بی بی سی فارسی که همواره درصدد است این جاسوس را خبرنگار جلوه دهد بعد از انتشار بخش هایی از گزارش نهاد های اطلاعاتی کشورمان در خصوص این جاسوس آمریکایی به صرافت افتاده و هدف این گزارش را احتمال نفوذ در دولت و به ویژه اطرافیان ریاست جمهوری دانسته و با این تحلیل قصد دارد سپاه پاسداران را در مقابل دولت قرار دهد در حالی که اگر به صورت اجمالی هم به این گزارش نگاه کنیم می بینیم که بر اساس اعترافات رضائیان وی از ده سال پیش به جاسوسی در نهاد ریاست جمهوری و مراکز دیگر دولتی مشغول بوده و عمده موارد جاسوسی وی در دولت گذشته بوده است.

ضمنا زمان دستگیری این جاسوس خبره تیر ماه سال گذشته می باشد که تنها یک سال از فعالیت دولت کنونی می گذشت و قطعا ۹ سال از فعالیت این جاسوس در دوره دولت نهم و دهم بوده از طرفی در گزارش آمده که رضائیان در تیم مذاکره کننده هسته ای در دولت قبل نیز نفوذ داشته که این موارد دلیلی بر دروغ بودن ادعای شبکه بی بی سی فارسی در قرار گرفتن سپاه پاسداران در مقابل دولت است.

به نظر می رسد با باز شدن این پرونده و افشای جاسوسی های این تیم که سال ها در ایران برای کشور های غربی جاسوسی می کرده اند حامیان و دولت هایی که از این جاسوسی ها منتفع می شدند به دستپاچگی افتاده و خود را به درو دیوار می زنند تا اعلام کنند که جیسون رضائیان تنها به کار خبرنگاری مشغول بوده بی گناه است .

البته تکنیک خبری فرافکنی و فرار به جلو در رسانه های غربی اکنون سیاستی نخ نما شده تلقی می شود و زمان معامله بر سر امنیت ملی ایران دیگر به سر آمده و دولتمردان غربی باید راه دیگری را برای رفع مشکلات خود انتخاب کنند .

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme