https://telegram.me/empireoflies

بی بی سی: حق رای به زنان=حق رای به گاوها!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:”امیلین پانکهرست” از رهبران اصلی جنبش زنان طرفدار حق رای و انتخاب زنان در انگلستان بود؛ جنبشی که سرانجام در سال ۱۹۱۸ و تقریبا پس از نیم قرن تلاش و مبارزه به نتیجه رسید. امیلین پانکهرست، و بسیاری از زنان طرفدار حق رای در آن سال ها بارها بازداشت شدند.

طرفداران حق رای و انتخاب زنان در انگلستان که به سافرجت‌ها معروف بودند تا آغاز قرن بیستم بیش از چهل دادخواست به پارلمان بریتانیا ارایه کردند و کوشیدند از این طریق به شکلی مسالمت آمیز به خواسته خود دست یابند. بی پاسخ ماندن این خواسته، زمینه ساز تظاهرات خیابانی زنان و در مواردی به خشونت کشیده شدن این اعتراضات گردید.به هر روی، تنها حدود صد سال از زمان به رسمیت شناخته شدن حق رای و انتخاب زنان در غرب می گذرد.

شبکه بی بی سی فارسی یکه ید طولایی در سیاه نمایی از ایران اسلامی دارد در هفته گذشته در برنامه پرگار به موضوع کمپین تغییر چهره مردانه مجلس پرداخت.«پرگار» یکی از این برنامه‌ها در شبکه بی‌بی‌سی فارسی است، که از جمله مهم‌ترین برنامه‌های این شبکه نیز محسوب می‌گردد. این برنامه، از سال دوم آغاز به کار این شبکه به روی آنتن رفت و با دعوت از صاحب­‌نظران، استادان، منتقدان و مخالفان نظام، یا به عبارتی اپوزسیون خارج از کشور، در راستای سیاست رسانه‌ای خود، به تحلیل و بررسی مباحث سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و همچنین مسائل روز داخلی کشور پرداخت.

در این برنامه اتفاق عجیبی رخ داد که قطعا توسط تهیه کنندگان این برنامه پیش بینی نشده بود .در این برنامه ساغر غیاثی که به طرفداری از جنبش زنان ایرانی برای ورود به مجلس آمده بود در ابتدای اظهارات خود در خصوص حق رای زنان در دنیا به حق رای زنان در انگلستان اشاره نمود و گفت در همین جایی که ما نشسته ایم کمتر از صد سال پیش زنان حق رای نداشتند و مبارزات زیادی برای گرفتن حق رای انجام شده و افراد زیادی نیز دستگیر شدند در صورتی که انگلستان مدعی است حدود هفتصد سال است که دموکراسی را در کشورش برپا کرده ولی نیمی از جمعیت تا همین صد سال پیش اجازه دخالت در انتخاب حاکمانشان را نداشتند .

نکته بسیار جالب در این گفتگو این بود که میهمان برنامه گفت در انگلستان در زمان مبارزات زنان برای حق رای بسیاری از حاکمان اعتقاد داشتند اگر به زن ها حق رای بدهیم باید به گاو ها هم حق رای بدهیم!!! اینجا بود که مجری برنامه با قطع کردن صحبت های میهمان برنامه بحث را به سمت دیگر برد ولی این واقعیت که تمامی ادعای انگلیسی ها در احترام به زنان جامعه خودشان پوچ و بی ارزش است بر مخاطبین روشن شد .

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme