https://telegram.me/empireoflies

بی‌توجهی ایرانیان مقیم سوئد به جنجال سلطنت‌طلبان

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: طی ماه‌های گذشته رسانه‌های سوئدی خبر از دیدار دوستانه دو تیم فوتبال استقلال تهران و هاماربی سوئد در ایام نوروز ایرانی در این کشور داده بودند.

پس از انتشار این خبر بود که برخی از گروه‌های سلطنت‌طلب مقیم سوئد تلاش کردند از این رویداد ورزشی سوءاستفاده سیاسی کنند؛ پس از دی‌ماه سال ۱۳۹۴ در رسانه‌های خود اعلام کردند که با تمام توان از این فرصت استفاده و ابراز وجود خواهند کرد.

«امید شریفی دانا» لیدر سلطنت‌طلبان تندروی مقیم سوئد در ماه‌های گذشته عنوان کرده بود که قرار است لباس‌ها و پرچم‌های بزرگ منقش به پرچم شیر و خورشید در بین ایرانیان (سلطنت‌طلبان) حاضر در ورزشگاه توزیع شود؛ البته وی به منابع مالی خود اشاره نکرده بود که چه کسی هزینه صدها و بلکه هزاران لباس و پرچم را می‌دهد.

بالاخره پس از چند هفته تیم فوتبال استقلال تهران از ساعت ۱۸:۳۰ روز ۶ فرودین ماه جاری در ورزشگاه Tele2 Arena شهر استکهلم در دیداری دوستانه به مصاف هاماربی رفت که در پایان با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد. اما شکستی که بسیار بیشتر قابل توجه بود، شکست سلطنت‌طلبان مقیم سوئد و دیگر پادشاهی‌خواهانی بود که از کشورهای اروپایی و آمریکایی با اهدافی سیاسی خود را به ورزشگاه Tele2 Arena رسانده بودند.

در حالی که ورزشگاه اختصاصی تیم هاماربی سوئد گنجایش بیش از ۳۰ هزار تماشاگر دارد، اما تنها ۱۰ هزار بلیط این مسابقه توسط مخاطبین خریداری شد و از این تعداد نیز بر اساس آمارها، ۵۰۰۰ بلیط توسط ایرانی‌ها خریداری شد.

اما نکته خنده‌دار آنجاست از این ۵۰۰۰ ایرانی حاضر در ورزشگاه، تعداد سلطنت‌طلبانِ سوءاستفاده‌گر به تعداد انگشت‌های یک دست نیز نرسید و تقریبا همه ایرانی‌های حاضر در استادیوم توجهی به سلطنت‌طلب‌ها نکردند.

حتی با آنکه دستگاه‌های امنیتی و انتظامی سوئد با سلطنت‌طلب‌ها همکاری کرده و برخلاف عرف همیشگی اجازه نصب پرچم ۱۳۶ متری شیروخورشید را به آنها در استادیوم مذکور دادند، اما سلطنت‌طلب‌ها نتوانستند کاری از پیش برده و توجهی را به سوی خود جلب کنند.

آبروریزی برای این عده انگشت‌شمار سلطنت‌طلب به جایی رسید که همچون گروهک تروریستی منافقین که تجمعاتش را با مهاجران و کودکان فقیر در قبال وعده‌ای غذا یا مقداری پول پُر می‌کند، حامیان رژیم سرنگون‌شدن پهلوی هم با اجاره یا فریب برخی شهروندان بی‌اطلاع سوئدی، پرچم شیروخورشید را به‌دست آنها دادند تا تعداد خود را بیشتر نشان دهند!

سلطنت‌طلبان مقیم سوئد که در دی ماه سال گذشته از حضور “لشگری از پادشاهی‌خواهان” در استادیوم محل برگزاری مسابقه مذکور سخن می‌گفتند، پس از آنکه شاهد حضور حداکثر ۷-۸ نفر در حمایت از خود بوده‌اند، گویا هنوز گوش و چشم‌شان را بر روی حقیقت بسته و خود را موفق می‌دانند!

سلطنت

تعداد انگشت‌شمار سلطنت‌ها

سلطنت-۲

سوءاستفاده از شهروندان بی‌اطلاع سوئدی توسط سلطنت‌طلبان

انتهای پیام/

طی ماه‌های گذشته رسانه‌های سوئدی خبر از دیدار دوستانه دو تیم فوتبال استقلال تهران و هاماربی سوئد در ایام نوروز ایرانی در این کشور داده بودند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme