https://telegram.me/empireoflies
به بانوان ورزشکاری که نشانه‌ی افتخارآمیز پوشش زن ایرانی را به رخ همگان کشیدند، به بانوی شجاعی که باحجاب کامل در پیشانی کاروان درخشید... سپاسگزاری می‌کنم. قدر شما را میدانیم."

چرا بی‌بی‌سی ناراحت از پیام رهبری به ورزشکاران زن است؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: به بانوان ورزشکاری که نشانه‌ی افتخارآمیز پوشش زن ایرانی را به رخ همگان کشیدند، به بانوی شجاعی که باحجاب کامل در پیشانی کاروان درخشید… سپاسگزاری می‌کنم. قدر شمارا میدانیم.” این بخشی از پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در بازگشت کاروان ورزشکاران ایرانی از المپیک ریو بود که منتشر شد.

این سیاست و راهبرد همیشگی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، یعنی تقدیر و تشکر از مدال‌آوران و قهرمانان عرصه‌های جهانی و بین‌المللی این بار به مذاق بی‌بی‌سی فارسی خوش نیامده و این شبکه را وادار به واکنش کرده است. دلیل این واکنش هم تمام و یا اصل آن پیام نیست بلکه همان سطوری است که در بالاآمده است.
این شبکه در یادداشتی با عنوان “بین سطور تقدیر آیت‌الله‌ خامنه‌ای و احمد علم‌الهدی از زنان المپیکی” به قلم “حسین باستانی” از تحلیل گران ارشد بی‌بی‌سی سعی کرد برای تحت شعاع قرار دادن این پیام مهم به‌ویژه در بخش تجلیل از ورزشکاران زن به سخنان برخی از روحانیون و سخنرانان مذهبی در مخالفت با امر ورزش قهرمانی زنان پرداخته و این در حالی است که این سخنان بعضاً در مقاطع تاریخی گذشته ایرادشده است. اما بی‌بی‌سی با پررنگ کردن این سخنان در پی آن است به‌گونه‌ای جلوه دهد که گویی این مواضع، مواضع رسمی جمهوری اسلامی بوده.
بی‌بی‌سی در این سال‌ها ثابت کرده است که با هر آنچه نمادی از اسلام باشد به مخالفت خواهد پرداخت به همین جهت است که وقتی رهبری انقلاب از حجاب ورزشکاران زن ایرانی به‌عنوان یک نماد اسلامی تقدیر و تشکر کرده و این شجاعت آن‌ها را در استفاده از حجاب اسلامی می‌ستاید آنجاست که این شبکه برخلاف سیاست‌های غالب خود به‌تندی به مقابله با آن پرداخته و سعی در جلوگیری از این نمادسازی دارد. این سیاست بی‌بی‌سی تنها در ورزش و ورزشکاران خلاصه نمی‌شود دقیقاً با همین سیاست است که وقتی “الهام چرخنده” بازیگر برجسته سینما حجاب چادر را برای خود برمی‌گزیند این شبکه به‌مانند گرگ‌های زخم‌خورده به وی هجوم برده و تا جایی که می‌تواند به تخریب وی می‌پردازد. و دقیقاً با همین سیاست بی‌بی‌سی امثال گل شیفته فراهانی، که عفت خود را به یک‌مشت دلار فروخته و در مقابل دوربین‌ها اقدام به برهنه شدن می‌کنند را بلد کرده و آنتن خود را در اختیار تبلیغ برای وی و امثال وی قرار می‌دهد.
انتهای پیام/بی‌بی‌سی پرشین

به بانوان ورزشکاری که نشانه‌ی افتخارآمیز پوشش زن ایرانی را به رخ همگان کشیدند، به بانوی شجاعی که باحجاب کامل در پیشانی کاروان درخشید… سپاسگزاری می‌کنم. قدر شما را میدانیم.”

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme