https://telegram.me/empireoflies

بی‌بی‌سی: مسئله «ادرار کردن» در کشورهای اروپایی!!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سایت «بی‌بی‌سی فارسی» گزارش داد، دادگاهی در شهر دوسلدورف آلمان حکم داده است که مردها می‌توانند ایستاده هم ادرار کنند!

بنا بر این گزارش، حکم این دادگاه آلمانی در واکنش به شکایت مردی از صاحب‌خانه‌اش صادر شده است. صاحبخانه این مرد ادعا کرده بود که مستأجرش با «ایستاده ادرار کردن» سبب شده سنگ مرمر کف توالت آسیب ببیند و به همین دلیل صاحب‌خانه خواستار پرداخت ۱۹۰۰یورو معادل ۲۲۰۰ دلار خسارت شده بود.

تصویر از سایت «بی‌بی‌سی فارسی»

تصویر از سایت «بی‌بی‌سی فارسی»

اما قاضی آلمانی حکم داده است که روش مرد مستأجر برای ادرار کردن، یک «عرف فرهنگی» و «شیوه معمول» است!

طبق این گزارش، با این حال که قاضی آلمانی به استناد نظر کارشناسان قبول کرده «اسید اوریک» موجود در ادرار مستأجر به سنگ کف دستشویی آسیب رسانده؛ اما وی را مسئول خسارت‌های جانبی ندانسته است!

به گفته این قاضی آلمانی، “با وجود آنکه مردان در این باره به شکل فزاینده‌ای اهلی‌(!) شده‌اند، اما ایستاده ادرار کردن همچنان شیوه‌ای معمول در این کشور است.”

به نوشته سایت «بی‌بی‌سی فارسی»، این موضوع که «مردها باید ایستاده یا نشسته ادرار کنند؟» این روزها در آلمان گفت‌وگوهای رسانه‌ای بسیاری داشته و به بحثی داغ تبدیل شده است!

ادرار کردن در خیابان‌های کشورهایی اروپایی!!

ادرار کردن در خیابان‌های کشورهایی اروپایی!!

با اینکه در بعضی از توالت‌های آلمان علائم اخطار برای منع ایستاده ادرار کردن نصب شده، اما هنوز برخی در این کشور برای آن دسته از مردانی که نشسته ادرار می‌کنند اصطلاح «استیزپینکلر» (Sitzpinkler) را به کار می‌برند که به معنای «رفتار غیرمردانه» است.

غربی‎ها که سایر فرهنگ‎ها و ملت‌ها را به عقب‎ماندگی و واپس‎گرایی متهم کرده و خود را مدرن و عقل‌کل می‌دانند و دیگر ملل را به پیروی از ارزش‌های خود اجبار می‌کنند، متاسفانه در قرن ۲۱ هنوز گفتمان فرهنگی-حقوقی‎شان در حد توالت و مسائل ابتدایی بشری است. مسائلی که در بسیاری از نقاط جهان در هزاران سال پیش حل شده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۳ دیدگاه

  1. ما بهترین مردم و بهترین فرهنگو داریم

  2. کانال تلگرامتون وجود نداره

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme