https://telegram.me/empireoflies

بی‌بی‌سی فارسی خبرنگار خود را ضایع کرد! +عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر پی شیوع ویروس کرونا در ایران، رسانه های فارسی زبان غربی-عربی با بزرگنمایی از خطرات این ویروس تلاش کردند تا ترس و دلهره را در میان ایرانی ها حاکم کنند.

همزمان این ویروس در کشورهای دیگر به خصوص اروپا هم شیوع یافت و حتی در برخی کشورها وضع به مراتب بدتر از ایران شد اما این رسانه ها اشاره ای چندانی به آن نکردند؛ این نحوه خبررسانی مغرضانه با واکنش برخی فعالان فضای مجازی مواجه شد.

یکی از خبرنگاران بی بی سی فارسی در واکنش به این انتقادها مدعی شد چون رسانه فارسی زبان هستند بر ایران تمرکز کرده اند و به اتفاقات کشورهایی مثل ایتالیا نمی پردازند اما هنوز مدتی از این واکنش نگذشته بود که مدیران بی بی سی برای القای بی طرفی، به ایتالیا و کره جنوبی هم پرداختند و به نوعی خبرنگار خود را ضایع کردند!

در همین زمینه، امید دانا نوشت:

دیروز به BBCفارسی اعتراض کردم چرا خبر دو فوت شده در ایتالیا بابت ویروس کرونا را منتشر نمیکنی؟ کمتر از یک ساعت خبرنگارشان #بهمن_کلباسی واکنش نشان داد و امروز خود BBC با یک روز تاخیر و با فشار افکار عمومی در حمایت از توئیت من خبر را منتشر کرد!

ما در یک جنگ تمام عیار رسانه ای هستیم که اگر وارد خاکریز در خط مقدم نمیشویم حداقل میتوانیم با حمایت افرادی که در خط مقدم در حال مقاومت هستند کمک لجستیکی کنیم!
 

انتهای پیام/جام نیوز

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme